• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Cebit fuarı

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Cebit fuarı

Selam ustalar bazı forumlarda cebit fuarında NEXT stantında yeni 2000 HD TV tanıtımı yapıldığı ve bu cihazın LİNUX yazılımlı olduğu cihaz menüleri aynı ve 450 tane kart okuyabildiği gibi yazılar var.Değerli üstadlardan uzun zamandır ses çıkmıyor.Acaba diyorum stabil yazılım yoldamı forumlarda yazan arkadaşlar yanılmış olabilir.Belki de yeni verilecek yazılımlı cihazı görmüş olabilirler mi?Değerli üsatadlar bizleri birazcık olsun aydınlatırlarsa seviniriz.

Yeni cihazın tasarım aşamasındaki hali şu şekilde; (testler esnasında bazı özellikler değiştirilebilir, eklenebilir yada çıkartılabilir)
    - Flash: 32MB
    - RAM: 256MB
    - İşlemci: Broadcom 300 Mips
    - 2 Kart okuyucu
    - 2 Modül girişi
    - Ön panel değişti.
    - 2 USB girişi (1 ön, 1 arka) (USB girişi; USB bellek (kayıt, resim, mp3, mpg, yazılım, kanal, şifre dosyası) , USB wireless, 3G Modem destekli)
    - Mini PCI Slot (Wireless kullanımı için)
    - Dahili Zigbee kullanımı için boş slot

Kullanımı ile ilgili birkaç bilgi;
    - Cihaz altyapısı tamamen Linux.
    - Linux alt yapısı üzerine bildiğimiz Next 2000 SUPER Plus serisi kullanıcı arabirimi, OSD, vs.
    - İnternet bağlantısı 3 kaynaktan alınabiliyor; Ethernet kablosundan, MiniPCI'a takılan Wireless karttan kablosuz olarak, USB girişine takılan Wireless adaptör yada 3G modem ile.
    - Aynı TP'deki 3 farklı kanalı kayıt yapabilirsiniz, SD/HD farketmiyor. 3 kanalı kayıt ederken, kaydettiğiniz başka bir görüntüyü izleyebilir yada aynı TP'de 4. bir kanalı izleyebilirsiniz bu esnada görüntüyü yavaş oynatabilir yada geriden takip edebilirsiniz.
    - Kayıt yaptığınız görüntüleri yavaş oynatabilir, hızlı oynatabilir, bazı önemli bölümleri işaretleyip kaydı direkt bu bölümlerden başlatabilirsiniz.
    - USB üzerinden de kayıt yapılabilir ancak bazı USB belleklerin hızları yavaş olduğundan aynı anda birkaç kanalı kaydederken sorunlar görülebilir.
    - USB bellekteki MP3lerinizi dinlerken aynı anda Resimlerinizi de slayt gösterebilir. Render oldukça iyi yüksek çözünürlüklü resimlerde dahi oldukça hızlı.
    - Newcamd 5.00 ve üzeri, CCcamd protokollerini destekliyor.

Geliştirmeye oldukça açık bir cihaz bazılarının rüyalarına girecek

Yılbaşı gibi raflarda yerini alması bekleniyor.

Digium üstadtan alıntıdır
    VU+ Duo Twin Linux HDTV...

Yorum yap

:alalal::alalal:Cihazın özelliklerini şimdi okudum harika bir cihaz maalesef bizler hd cihazı almakta erken davranmışız.Bu cihazın yanında bizim cihazın lafı olmaz.
      :alalal:

Yorum yap

bugün fuarda cihazı inceleme fırsatı buldum epey şaşırtı beni diyebilirim uygun fiyat ile piyasaya sürülürse alabilirim
        2 adet dm 500 s + Next Ye 2000 CX SUPER NET + next8000xcam + next8000 fta + D-Smart + SS2
        Gigabyte GA-P35-DS3L anakart
        QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz (9 x 267) işlemci
        250+500 hdd
        NVIDIA GeForce 8600 GT
        xp + win7 işletim sistemi

Yorum yap

Birazdan resim ekleyecem arkadaşlar yeni 2000 hd resmini...

Yorum yap

freegreek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            bugün fuarda cihazı inceleme fırsatı buldum epey şaşırtı beni diyebilirim uygun fiyat ile piyasaya sürülürse alabilirim
            @doktor üstadın söylediğini göre fiyatı bir önceki modele göre göre 10 - 20 dolar fark edecekmiş sabırsızlıkla bekliyoruz..
            [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
            www.next.com.tr

Yorum yap

İşte arkadaşlar yeni Next 2000 Super Hd

Yorum yap

elerine sağlık

Yorum yap

cihaz madem modifiye ediliyor soğutma için fan,dahili 2.5 hdd için bir ızgarada yapılssa çok iyi olur diye düşünüyorum şahsen...

Yorum yap

verdigin bilgiler için tşk ler gerçekten harika bi cihaz umarım alıp kullanmak ta nasip olur bizlere..

Yorum yap

süper plustaki mazide kalan Nrec ve Qnec serilerini hatırlatıyor .nrec serileri gibi şuanki cihazların geleceği mechule düşmüştür hayırlı uğurlu olsun .

Yorum yap

pozisyonerli olmasını tercih ederim

Yorum yap

gunesara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          pozisyonerli olmasını tercih ederim
                          Ben şahsen herhangi bir marka hd cihaz alsam bile elimdeki dpcıs süperplus'u satmayacağım.Sırf kuşak bilgisini göstermesi ve motor ayarlama kolaylığı sağlamasından dolayı.

Yorum yap

benimde beklentim pozisyonerli olmasını isterim

Yorum yap

umarım elimizdeki 2000hdtv lerden destek çekilmez.az para vermedik. en azında cccamd özelliği geliştirilirse iyi olur

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X