• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

sorun çıkarmayan harici 2.5'' hdd hangisi?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Bu 2,5 ile 3,5 arasındaki fark nedir? Benim bildiğim 2,5 boyu küçük ve usb den direk tak çalıştır, 3,5 ise ekstra bir adaptör gerektirir, boyutu büyüktür. Bu doğru mu ? Arasındaki fark nedir? Bende harici disk alma niyetindeyim, bile bir arkadaş aydınlatırsa sevinirim. Tşk.

:tr: "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır" :tr:
    :tr: "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır" :tr:

Yorum yap

3.5 da harici besleme gerekir

2.5 lar 5400 rpm
      3.5 lar 7200 rpm hızındadır

zaten 5400 rpm bile kayıt vesaire için çok çok hızlı...

2.5 tabiki şık durur receiverin üzerinde

3,5 da hem kaba olacak hemde kablo dolacak ortalık

Yorum yap

2.5 da 3.5 da çalışır önemli olan hdd nin takıldığı external kutuların uyumu 2.5luklar ufak olduğu için ceptede taşınabilir ve şık durur cihaz yanındada yer kaplamaz

Yorum yap

doktor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          2.5 da 3.5 da çalışır önemli olan hdd nin takıldığı external kutuların uyumu 2.5luklar ufak olduğu için ceptede taşınabilir ve şık durur cihaz yanındada yer kaplamaz
          Üstat,

Nihayet harddisk konusunda anlaşabildik!..

Yorum yap

Teşekkürler. 80 GB bir 2,5'' Western Digital alacağız galiba, çünkü FAT32 formatlı geliyormuş ve kullananlar genelde memnun.
            Next 8000X-CAM Next 2000 cx süper plus Next 95 Off-set Next 0,4 LNB Yu-ma-tu MX 90 Off-set starsat twin LNB

Yorum yap

bütün harici 2.5 3.5 USB 2.0 olanlar NTFS formatını FAT32 ceviremeyenler sorun yaşıyanlar bu porgamı bulup kurun sorunsuzca fat32 olur PartitionMagic 8.0 Tr

Yorum yap

azg21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                dostum samsung veya saygem şaşma
                sen samsung'un hangi 2.5'' hdd'sini kullanıyorsun? sorun yaşamadığın modeli de yazarsan sevinirim.

Yorum yap

arkadaşlar quake ve pegasus harici uyumlu kutu bilen var mı??? 2,5 " te inanın
                  Bursa da bu iki kutuyuda bulamadım.Manhattın aldım kayt yapıyor ve görüyor ancak kayıt yaparken kayıt yaptığınız kanalda kesintiler oluyor o yüzden iade ettim.Mesela her yerde everest var bu kutuyu sorunsuz kullannan var mı???Bu arada diskim ide dir.

Yorum yap

teacherxxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Western Digital 120 gb 2.5 sorunsuz diyorsunuz aynı markanın 160 gb 2.5 olanını kullanan var mı ? almışken onu alayım diyorum..saygılar
                    ister 120 gb ister 160gb ister 250 gb al birinde sorun yaşanmadıysa digerlerindede sorun olmaz.ilk alırken takarsan tanımaz bir softcam at hemen tanıyor format atmaya gerek yok.
                    İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                    VU+ SOLO 2
                    Popcorn Hour A-210
                    TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                    UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                    DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                    NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                    DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                    NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

ben 20GB Seagate 3.5" ve 10GB Western Digital 3.5" Disklerle sorunsuz kayıt yaptım. Eğer elinizde fazla 3.5" veya 2.5" veya Sata disk varsa HDD kutusu almak yerine eğer süreklide disklerle uğraşıyorsanız tavsiyem USB/IDE 2.5-3.5"-SATA adaptörler satılmaktadır. Fiyatları 28-35YTL arası değişmektedir. Hepsi aynı model fakat getiren firma farklı. Büyük avantajı var elinizdeki her türlü diski USB den kullanma imkanı veren bir çeviricidir. Çevirici ile ilgili daha fazla bilgi isteyen olursa yardımcı olurum. Meciyeköy piyasasında mevcuttur. İki çeşit satılmaktadır. USB/IDE ve USB/IDE-SATA olmak üzere.

Saygılar.

Yorum yap

qwert200 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Bursa da bu iki kutuyuda bulamadım.Manhattın aldım kayt yapıyor ve görüyor ancak kayıt yaparken kayıt yaptığınız kanalda kesintiler oluyor o yüzden iade ettim.Mesela her yerde everest var bu kutuyu sorunsuz kullannan var mı???Bu arada diskim ide dir.
                        Arkadaşım kutu almak yerine ben USB/IDE-Sata dönüştürücü aldım. Hem 3.5" hemde 2.5" diskler bağlanabiliyor aynı zamanda SATAII destekli. USB 2.0 kullanıyor. 3.5" ve Sata diskler için ayrıyetten Adaptörüde mevcut. Hem eldeki diskler değerlenmiş oluyor. Hemde Bilgisayar ile ilgiliysen bilgisayarını sökmeden herhangi bir diski bilgisayarına bağlama olanağı sağlıyor. Fiyatı 28-35YTL arası değişiyor.

Yorum yap

WESTERN DIGITAL 2.5'' 120GB PASSPORT USB 2.0
                          arkadaşlar bundan aldım 3 gün evvel internetten 125 ytl.kargo bedava.gelince taktım tanımadı.kaydetmek için helpe bastım.hata verdi.akşam işe gittim bilgisayarda baktım fat 32 kullanma klavuzunda öyle yazıyordu.120 gb tek parça fat 32.sadece softcam,mp3,foto ve yazılımı test amacıyla attım.eve geldim taktım hemen gördü softcam ı attım d+ lar açıldı.helpe bastım ayna gibi kayıt yapıyor.benim 1gb kinkston var orda kırılma oluyordu.okuma 6 mb yazma 3mb olduğu için. not:bu wd 120 gb lık hdd de şifreleme sistemi var eğer format çekerseniz bir daha şifre koyamazsınız.
                          İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                          VU+ SOLO 2
                          Popcorn Hour A-210
                          TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                          UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                          DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                          NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                          DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                          NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

Aynı içerikli konular birleştirildi.

Yorum yap

qwert200 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Mavibilgisayarda Mikrobox'un sorunsuz çalıştığını yazdı bir arkadaş, sende bir incele istersen.....Yalnız resimdeki denenmiş olan 3.5" ama aynı Mikrobox 2.5" olanı da var...

BURAYA BİR TIKLA .......................

Yorum yap

önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlarm bakacağım.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X