• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 9000 Cı-Fta Tps Au 12.3.2007 Yazılımları

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

tako 2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazdıgın mesaj sayısına baktım 2006 senesinin 3 üncü ayında kayıt oldugun halde 2 adet mesaj yazmışsın demekki konuları hiç takip etmiyorsun. bu kadar ara vermeyin 9000 kullanıcısı ne kadar fazlaymış şimdi daha çok ögreniyoruz ama hiç bir konuya mesaj yazmıyorsunuz sizlerinde paylaşımlarını bekliyoruz artık bundan sonra. selamlar
    İlginiz için teşekkür ederim.

Yorum yap

mach1 hocam 9000 ci serilerinde de share olayı yapılamazmı ? yada bununla ilgili bir çalışma varmıdır ??? saygılar..

Yorum yap

arkadaşlar yazılımları yüklerken ne yapmamız gerekiyor ayarlar nedir yardımcı olursanız sevinirim

Yorum yap

saygıdeğer arkadaşlar next 9000ultra da

Ağ Adresi Alamıyor Bir 4 Port lu ADSL Modem Den çıkış alıyom evde aynı anda wireles LAN da Var Bütün bilgisayarlarım 2 kasa 3 Tane Laptop hepsi İP alıyor ama next almıyor
          kabloları da Değiştirdim uzun kısa Paralel CROSS Kablo Gigabit kablo

Hiçbir Şekilde Almıyor Ne Otomati Yani DHCP Nede Elle Yani Static
          Ben Normalde İT Administratoruyum Milletin işini Yaparız kendi işimizde böyle kaldık Daha Öncede Hiç Bu işlerle uğraşmadım Çanak anten yok kart paylaşımı falan şimdi de ilgimizi çekti aldık çalışmıyor

ya biz mi yanlış birşey yapıyoruz sannetmiyorum okadar serverler kuruyoruz bunu nasıl başaramıyom kafayı atırlatcam bir de tabiki aldığımız cihazda arıza olma gibi bir durum Olabilir sonuçda kulyapısı ama be yinede sorayım dedim inşallah ben yanlışım da bir şey ler daha öğreniriz bu konuda bir bilgisi olan varsa lütfen İMDAT KURTARIN BENİ BU İŞKENCEDEN YOKSA SONUNDA Camda Aşağı Atıcam Şimdiden Teşekürler

PS: satın aldığım yer se hiçbirşey bilmiyorlar sanki mnlar bu işi yapmıyorda bi yanlış yere soruyormuşuz gibi

Yorum yap

sistem bilsinden alttaki N/W versiyona bakın 2.1 den dşükse buradaki işlemleri uygulayın
            http://www.mach1digital.com/mach1for...&postcount=348
            bağlantı kurmaya gelince dhcp de tamam dediğinizde kendisi ip no alması laızm yoksa bağlantı kuramazsınız cihazın modeme giden kablosunu farklı portlarda deneyin ;

saygılar.

Yorum yap

Merhaba.. 9000 ci de
              yedekleme
              reset
              yazılım yükleme
              reset
              yedeği geri yükleme

işlemlerini yaptım. Ushua üzerinde auto yapıyorum, biraz bekleyip ok! diyor ancak kanalı açmıyor. Arkadan kapa-aç yapmam gerekiyor. Kapa-aç yapınca auto yapmadan kanal açık olarak geliyor. Bunun nedeni ne olabilir? Çünkü şu ana kadar okuduğum mesajlara bakıyorum da herkes auto yapınca kanalın hemen açıldığını belirtmiş.

Yorum yap

fishuu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Merhaba.. 9000 ci de
                yedekleme
                reset
                yazılım yükleme
                reset
                yedeği geri yükleme

işlemlerini yaptım. Ushua üzerinde auto yapıyorum, biraz bekleyip ok! diyor ancak kanalı açmıyor. Arkadan kapa-aç yapmam gerekiyor. Kapa-aç yapınca auto yapmadan kanal açık olarak geliyor. Bunun nedeni ne olabilir? Çünkü şu ana kadar okuduğum mesajlara bakıyorum da herkes auto yapınca kanalın hemen açıldığını belirtmiş.
                bakın bu konu defalarca yazıldı cihazın normal auto yapabilmesi için yedeklemeyi geriye almamak lazım alınca yeni yazılımla keyler çakışıyor.onun için yeni yazılım atıldıktan sonra cihaza rest atıp emuyu aktif edip yeniden kanal taratılması yapılırsa bu arkadan aç kapa işlemi ortadan kalkar.selamlar
                Bu Günü Düşünürüm,Dün Geçti,Yarın varmı? Gençligime'de Güvenmem,Ölen Hep İhtiyarmı?

TAKO 2000 DEN FORUM DOSTLARINA SEVGİLER

Yorum yap

deneyen varmıdır bilmiyorum ama benım br tespitim var son yazılımı yukleyin tps açıyor sorunsuz ancak menu'ye girin saat kısmında tarihi ve saati ayarlayıp çıkın sonra tps'leri açmıyor usua uzerinde mute + kırmızı yapın fail diyor ..cihazı arkadan on/off yapın sonra açıyor gene tarihi ve saati menuden duzeltirsenız yine aynısını yapıyor.bu tuhaf nedense tarih ve saati düzeltmenizi istemiyor cihaz.düzeltirseniz bu sefer açmıyor...

Yorum yap

saat farkından kaynaklanıyor olabilir saati bize göre ayarlarsak geyleri güncelleme bu yüzden yapmıyabilir ..

Yorum yap

• arada sadece 1 saat fark vardiye biliyorum ben bu kadar farklılıktan dolayı cihaz çalışmamazlık yapmaz sanırım ...

Yorum yap

• takdogan kardeş aynısı bende de oldu. Ciha dondu bende aç-kapa yaptım. Herşey normale döndü. ancak. 900 CI'da biliyorsunuzki aç kapama yaptığında tarihi ve saati ayarlamam gerekiyordu. bende ayarladım 24.03.2007 tarihi25.03.2007 yaptığımda cihaz dondu. bir kaç kez demememden sonra düzelti. Birde aç kapama yaptıktan sonra ses iyiçe azalıyor. Ancak audi tuşuna basıp ekolaziye girersen ses yükseliyor. saygılar

Yorum yap

• takdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          deneyen varmıdır bilmiyorum ama benım br tespitim var son yazılımı yukleyin tps açıyor sorunsuz ancak menu'ye girin saat kısmında tarihi ve saati ayarlayıp çıkın sonra tps'leri açmıyor usua uzerinde mute + kırmızı yapın fail diyor ..cihazı arkadan on/off yapın sonra açıyor gene tarihi ve saati menuden duzeltirsenız yine aynısını yapıyor.bu tuhaf nedense tarih ve saati düzeltmenizi istemiyor cihaz.düzeltirseniz bu sefer açmıyor...
                          takdoğan doğrudur. ay sorunla bende karşılaştım 24/25.03.2007 gecesi. tarihi 25 yaptığımda aynı sorunlar oldu. Ben bir kaç kez aç kapa yaptım. En sonunda tarihi değiştirmedim. 26.03.2007 de düzenleme yaptım. Sorun olmadı. Birde aç kapa yaptığında ses iyiçe azaldı. Ancak cihaz acıldığınad audi tuşuna basıpı ekolayzıra basınca ses normele gelior. sagyılar

Yorum yap

• ozellikle tarih ve saatin ayarlanmasından sonra çalışmıyor olduğu gibi bırakmak zorundasınız.arkadan on/off yaptıktan sonra oudio bolumne girerek ses ayarı yapmanızda gerekiyor ses az diyen arkadaşlar için ses potlarını kullanıcı modunda en sona dayarsanız ses'ten yeterince verim alabilirsiniz.tabii anahtardan açıp kaparsanız ayar gene gidiyor ama sadece oudio bolumune girmek yeerli tekrar ayar gerekmediğini orada son halinin olduğunu farkedersiniz saygılar...

Yorum yap

• Bu sefer oldu

Mach1 Teşekkürler..
                              Next 9000 FTA cihazıma ilk yazılımı attığımda bir müddet başarı sağladım fakat daha sonra sürekli FAIL uyarısı veriyordu. Şu anki yazılımı attığımdan beri sorunsuz çalışıyor. Sadece bir ya da iki kez şöyle bir sorun oldu. Normalde Receiver ı açtığım zaman TV de otomatik olarak AV kanalını açıyor.Yani TV den AV ye geçmek için extra bir uğraşıya gerek kalmıyor. Bu son yazılımı yükledikten sonra ise bir kaç kez TV nin kumandasıyla AV ye geçmek zorunda kaldım.Bu da büyük bir sorun değil.Tekrar teşekkürler.

Yorum yap

• bunu bazen bende yaşıyorum aslında sık olarak yaşıyorum reciever'i açtıktan sonra tv'i açarsam nedense scart'la bağlanmasına rağmen hemen av kanalını bulamıyor bazen sırayı değiştiriyorum gene olmuyor ...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X