• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Uydu Kar'dan Sonra Göstermiyor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Uydu Kar'dan Sonra Göstermiyor

Merhaba Arkadaşlar benim Next&Nextstar Ye 2000 CX Süper plus USB li alıcım 2 uyduda (Turksat-Hotbird)Genel çekiş seviyesi 75'den 63 düştü.Kanalınki 10 yani hiç çıkmıyor bu 2 uyduda geçerli sadece HOTBİRD uyduda bi kaç kanal Kanal seviyesi 40 da falan gösteriyor.Kardan sonra böyle olmasının sebebi nedir.Kablo sağlam LNB mi yönü değişti yardımcı olurmusunuz

Uydu yazılım sürümü :129A

çanaklar :120'lik çift çanak

Uydu Recevier Görüntüsü

http://uguruydu.com/yonetim/resim/20...uper_plus_.jpg

Tv Ekran Görüntüsü

Selamlar ;

Bir kaç neden olabilir

- Diseqc Switch Kardan dolayı su ile temas etmiş oksitlenmiş işlevini kaybetmiş olabilir, eğer imkanınız varsa direk LNBden kabloyu cihaza bağlayarak sinyali kontrol ediniz.

- çanakların yönleri kaymış olabilir yada LNB ler arızalanmış olabilir ve de çanakların önlerinin açık ve kardan arındırılmış olmasına dikkat edin.

sonuçta sisteminiz ile ilgili bir arıza teker teker bunları elden geçirerek sorunu çözmeyi deneyiniz.

Kolay gelsin.
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Yorum yap

Diseqc Su alması imkansız şişe içersinde ve dik konumda duruyor kablo tarafıda bantlı karlı pek görünmüyor çatıda kar yüzünden yanına çıkamıyorum ama bazı kanallar çekiyor LNB arızalı olsa öyle değilmi HOTBİRD ama Turksatınkı olabılır diyeceğim kar çok yogun yağmadan önce bazı kanallar türksatın kare kare bozulmalar oluyodu sonrada komple seviye 10 gösterıyor heraket bile etmiyor

Yorum yap

ne kadar forum varsa yazmışın çagır bir montajcı halletsin işini . kurcalayıpta masraf çıkarma fazladan ...

Yorum yap

headend Nickli Üyeden Alıntı
          ne kadar forum varsa yazmışın çagır bir montajcı halletsin işini . kurcalayıpta masraf çıkarma fazladan ...
          forumda nereye açtığımı takip etmişsiniz Çözüm bulduğunuz için teşekkürler

Yorum yap

Çanakların üzeri karla kaplanmış olabilir,durum öyle ise çanakların üzerindeki karları temizleyin muhtemelen sinyaller düzelecektir..
            Forum Kuralları

Yorum yap

Birde gözden kaçan sebeb anten lnb tutacağı kolun içine su girmesi ve gece havanın eksi derecede kolun içerisindeki suyun buzlanması sonucu lbn tutacağı kolu aşağıya doğru basınç sağlaması sonucu odaklaması kaçan antenleri unutmayalım

Yorum yap

Bir gariplik oldu LNB arızalı demişler gelenler ama ne gariptirki LNB yi değiştirdikten sonra HOTBİRD'de otomatik olarak düzeldi ben Diseqc kablo uçlarını temizlediklerini düşünüyorum.şimdi sorum su bi LNB arızalı olsa diğer LNB çalışmazmı ? diğer LNB çalışmasına engel olurmu

Yorum yap

Suan Kar yok hafif yağmur var LNB değiştirmiş gelenler bir kaç gün gösterdi okadar ama sonuç aynı anten yönü olarak şüphelenmiştim.Haklı çıkıcam galiba yeni takılan LNB'de aynı durumda.Sizce sorun ?

Yorum yap

Sorun çözüldü Yön baştan beri yörüngede değilmiş(ama gösteriyodu) artı Diseqc alt koruma kapağı açık olduğundan oksit yapmış yani Diseqc değişti ve çanak ayarı yapıldı. ilgilenen herkese teşekkür ediyorum

Yorum yap

İstanbulda cumartesi yağan şiddetli yağmurdan sonra nextstar 12 santralde türksat yayını kesildi bazı kanallar gösteriyor bazı dairelerde. Bazı dairelerde hiç bir kanal göstermiyor hotbird yayınında sorun yok.benim dairemde kanalların çoğu gitmişti risiyvırı fabrika ayarlarına döndürdün türksat tarama yaptığımda hiç bir kanal bulamadı sora elle cihaza yeni uydu ekledim türksa 3 a tarama yaptığımda 120 kanal buldu ama kanalların frekansları değişik örneğin trt 03803 30000 vertikal
                      trt yayını çekiyor diğer kanallarda aynı yardım ve görüşlriniz için şimdiden teşşekkürler.

Yorum yap

cihaz ayarlarında sorun var,lnb ayarlarına dikkat et hotbird ile aynı mı ? (hotbird de sorun yok diyorsunuz )...
                        İmza yok yorum yok hakkınızı helâl edin

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X