• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

9000 ci de ilginç problem???

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 9000 ci de ilginç problem???

değerli ustalar arkadaşlar...

9000 ci ye yazılım attım...(16şubat yazılımı)gayet güzel çalıştı...herşey yolundayken cihazı kapattım...bir süre sonra açtığımda cihazda şöyle bir sorun oluştu...

volume açmaya kalkınca kendiliğnden kapanıyor...
    ok tuşuna basınca kanallar jet gibi kendi kendine atlıyor...
    cihazın üzerinde menü tuşuna parmağım basılı halde herşey normal...
    tekrar yazılım attım...sonuç aynı..

bir küçük detay...yazılım atma işi bittikten sonra 660p gibi bişey yazuıp sonra done yazdı...sonuç aynı...

cihaz cin çarpmışa döndü:firca...hocaya götürmek istemiyorum...
    yardım edeceklere şimdiden tşkler...

malmö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değerli ustalar arkadaşlar...

9000 ci ye yazılım attım...(16şubat yazılımı)gayet güzel çalıştı...herşey yolundayken cihazı kapattım...bir süre sonra açtığımda cihazda şöyle bir sorun oluştu...

volume açmaya kalkınca kendiliğnden kapanıyor...
    ok tuşuna basınca kanallar jet gibi kendi kendine atlıyor...
    cihazın üzerinde menü tuşuna parmağım basılı halde herşey normal...
    tekrar yazılım attım...sonuç aynı..

bir küçük detay...yazılım atma işi bittikten sonra 660p gibi bişey yazuıp sonra done yazdı...sonuç aynı...

cihaz cin çarpmışa döndü:firca...hocaya götürmek istemiyorum...
    yardım edeceklere şimdiden tşkler...
    cihazı resetleyin yeniden kanal aratması yapın sorun düzelmez ise eski tarihli yazılımı yeniden yükleyin bakalım sonuç olumlu olacakmı ;

sevgiler..

Yorum yap

evet denedim...ama maalesef sonuç aynı...zannedersem cihazda bir anormallik oluştu ve naaptıysam nafile...
      acaba servise götürsem bir yararı olurmu diye düşünüyorum...

ilginize teşekkürler...

Yorum yap

umarım flash zarar görmemiştir ilk bakışta sankı filash sorunu gibi gorunuyor sorun devam ederse tamirciye flash'ını baktırsan iyi olur saygılar

Yorum yap

malmö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          evet denedim...ama maalesef sonuç aynı...zannedersem cihazda bir anormallik oluştu ve naaptıysam nafile...
          acaba servise götürsem bir yararı olurmu diye düşünüyorum...

ilginize teşekkürler...
          eyer cıhazın yazılım alıyorsa fılaşta sılınme falan düşünemıyorum,yanlış loader,yuklemede 9000 ultralarında kullandığı çök foksıyonlu loaderlerlen bır yanlışlık yapmıyorsan.cıhaz açıkken fışten çek arka anahtarı kapamadan enerji bağlama kablosunun iki ucunu3-5 sanıye kısa devre yap,resetle,eskı yazılım at emuyu falan açma bır uydu tarat kanal yerleştırmesı falan yapmadan kontrol et yıne aynı durumu yapıyorsa servıse götür nasılsa garantısı vardır..şunuda soylemek zorundayım mesaj sayılarına bakarak genelde yenılerde arızalar gözukuyor evvla gerıye döup bakarak bır hata yapıp yapmadığını kontrol et.. kolay gelsın..
          optıcum pırıma HD 9600- next 19500-jameson hd 2017.. 46E.42E
          .23,5E. 19,2'E_16E-13E. 9'E-7'E-4.8E 1w-4W.. http://www.satlex.de/de/image_window...com_t90&pic=53

Yorum yap

Servise yolla halletsinler

Yorum yap

evet servise götürdüm...halledecekler...ilgilenenlere ve yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkürler...

Yorum yap

bendede bugün hortbir uydusunu aratırken şebeke açık olaraktan taramaya başlattım 500-600 civarında kanalları buldu ben daha arıyor sandım makina donmuş kumandadan işlem yapmadı arka anahtardabn kapatıp açtım düzeldi

Yorum yap

benimde sorunum makinaya fox rai int ve diyer biss şifrelerini elle girip okeylediyim halde kanallar açmıyor acaba nerede hata yapıyorum yardım ederseniz sevinirim

Yorum yap

hoca servisteyse kesin sorun çözülmüştür...
                    MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

bedros 1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      benimde sorunum makinaya fox rai int ve diyer biss şifrelerini elle girip okeylediyim halde kanallar açmıyor acaba nerede hata yapıyorum yardım ederseniz sevinirim
                      Elle girmene gerek yoktu son yazılımda zaten hepsi açıyordu ...
                      Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                      http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                      www.nextyazilim.com

Yorum yap

istenilsede biss'ler zaten silenemiyor yeni yazılımda bu yuzden sayın hocamızın dediği gibi açması lazım gerekirse anahtardan açıp kapayabilirsin.hocamızın onerileri ve tavsiyeleri dikkate alınırsa bir sorun yaşamazsın arkadaşım saygılar

Yorum yap

12539 H 27500

end Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          bendede bugün hortbir uydusunu aratırken şebeke açık olaraktan taramaya başlattım 500-600 civarında kanalları buldu ben daha arıyor sandım makina donmuş kumandadan işlem yapmadı arka anahtardabn kapatıp açtım düzeldi
                          arkadaşlar hotbirti şebekeden aratırken önce 12539 h 27500 firekensını şebeke kapalıyken aratıp daha sonra cihazı hapat aç yine bu firekensın üzerine gel şebekeyi aç sorun hallolacak tır bazı cihazlarda böyle sorunlar olabiliyor bu next veya başka biri farketmiyor sorun şebekenin çalışmasından kaynaklanıyor şebeke cihaza frekans yüklemeye çalışıyor zaten ofirekens cihazda mevcut olduğundan bazen böle sorunlar olabiliyor :no:
                          NEXT 2500 DPCIS KIYATO 8550 DAPCI DREAMBOX 500S
                          DREAMBOX 800 HD+PVR NEXT 2010 TİGER NEXT 19500 SÜPERIOR
                          1 ADET 150 CM MOTORLU CANAK 2 ADET NEXT DAYZEK MOTOR 4 ADET SABİT ÇANAK
                          :iyyy::iyyy::iyyy::iyyy:

Yorum yap

bunu yeni duydum ve aklımda tutmaya çalışacağım bilgilendirme için teşekkurler

Yorum yap

hotbird deki tp lerin 12540 hepsini silin ve 12540 üzerinde taratma yapın bakalım türksatta ki gibi tp listesini sıralı bir şekilde bulacakmı şebeke frekansı ise bulması lazım bütün tp leri ;

saygılar..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X