• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Çanak+Switch Kurulumu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Çanak+Switch Kurulumu

merhabalar
    TechniSat Multytenne45 almak istiyorum bu Multytenne tek cikisli büyük bir lnb 4uyduyu ayni anda cekebiliyor lnb kablosunu direk asagida uydu alicisina baglayinca DiSEqC leri portlarinda uydulari ayarlarsam oluyor ama binada oturuyorum bu canaktan gelen kabloyu mecbur binanin DiSEqC switcher a baglayacam bu seferde 4uyduyu nasil ayarlayacam yukarda 3giris 1cikis switcher var

http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-a...60724-168-1239

bu lnbnin icinde DiSEqC var eger 3/1 switcher in herhangi birisine takip uydu alicisindan ayarlarsam sadece 1uyduyu bulabiliyor

Yorum yap

yunusfbb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      bu lnbnin icinde DiSEqC var eger 3/1 switcher in herhangi birisine takip uydu alicisindan ayarlarsam sadece 1uyduyu bulabiliyor
      Selamlar verdiğiniz linki tıkladığımda karşıma çıkan resmi gördüm,bu lnb çeşidi ile sadece TÜRKİYE den 28.5 hariç diğer 3 uyduyu alabilirsiniz.Yalnız ben bu çeşidi ilk defa görüyorum,dediğinize göre ise 3 uyduyuda rahatlıkla alabilmeniz gerekir.Fakat kurulum konusunda dil yabancı olduğu için ne nasıl olmalı işte o hususta size istesemde yardımcı olamıyacağım.Eğerki kurulumun Türkçesini bulabilirseniz buraya yazın bir bakalım duruma.
      MACHİNA - 3-D
      8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
      PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
      TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

yada söyle sorabilirm yurdsindayim ben avusturyadan catida 2 canak var
        1) eutelsat 7° tek lnb
        2) Inverto Black Monoblock Triplefeed 13°+16°+19.2° üclü tek cikisli lnb var
        bu canaklardan gelen kablolar 4/1 diseqc ile port 1 ve port2 baglanip tek kablo olup uydu alicisina iniyor
        uydualicisindan ayarlayamiyorum eutelsat diseqc port1 buluyorum ama diger canak cektigi uydularin port2 sadece biirisini bulabiliyorum ayarlanmasi tam uydu alicisindan bulamiyorum diseqc nasil ayarlanmasi gerekiyor

Yorum yap

Maalesef ben buradan size yardımcı olamayacağım size yardımcı olabilmem için hangi lnb nin hangi girişe bağlı olduğunu bilmem gerekir.Kullanma klavuzunu iyice okuyun bakalım kurulumda ne yapılması gerekiyor diye.
          MACHİNA - 3-D
          8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
          TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Maalesef ben buradan size yardımcı olamayacağım size yardımcı olabilmem için hangi lnb nin hangi girişe bağlı olduğunu bilmem gerekir.Kullanma klavuzunu iyice okuyun bakalım kurulumda ne yapılması gerekiyor diye.
            http://i.hizliresim.com/PBq7Eb.png

Yorum yap

Evet şimdi anlaşıldı bu şemaya istinaden size söyleyebileceğim kısaca şudur.!

1.Öncelikle HARİÇTEN kullanılacak olan dayzekswiç (4/1) in 1.2.ve 3 nolu uçlarını dış kapağı açarak içerden lehim makinesi ile lehimliyoruz.( Eğer yoksa o halde 1.2 ve 3nolu uçları kısa kablolar yardımı ile T yani 4 lü F konnektör ile birbiri ile irtibatlıyoruz.
              2.Monoblok lnb den gelen kabloyu 1 nolu girişe takıyoruz,4 nolu girişe ise 7*yi giriyoruz.
              3.Cihazın dayzek yapılandırmasını 1.Hotbird--- 2.16*---- 3.19* 7* yi ise 4 olarak seçip dayzek yapılandırma menüsünün 1.0 seçeneği ile tek tek seçip hafızaya alıyoruz.

ÖNEMLİ NOT: Ben bu kombinasyonu 3 uydulu SANTRAL çıkışı ve 39*Hellas ile çalışacak şekilde yapıyorum.Ve çokta iyi çalışıyor...Mantık aynı mantık çalışması lazım.
              MACHİNA - 3-D

Yorum yap

http://www.ebay.at/itm/371428003318?...MakeTrack=true buldum herhalde bu olmali 1tane giris 3 cikis bu üc cikisi diseqc 1 2 3 takacam olur diyorsun ustam kesin mi

Yorum yap

yunusfbb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  http://www.ebay.at/itm/371428003318?...MakeTrack=true buldum herhalde bu olmali 1tane giris 3 cikis bu üc cikisi diseqc 1 2 3 takacam olur diyorsun ustam kesin mi

Yorum yap

Ne yazdı isim aynen odur...Ben uydu santralleri ile 4 cü uyduyu o şekilde yapıyorum.Ama farklı bir şey varsa o bahsi geçen cihazda orasını ben bilemem.
                    MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X