• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Beko 11 Sİstem Ariza 37 Ekran

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Beko 11 Sİstem Ariza 37 Ekran

selam ustalar tv çalışıyo fakat ne osd var nede standby.baktımki 220ohm direnç yanık r830du galiba. neyse bu direnç hemen tekrar yanıyo..bu tv ye başka bi besleme katı takılıyomuş acaba nasıl? birde neden yanıyo bu direnç yardım lütfen ustalar

hakanderel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam ustalar tv çalışıyo fakat ne osd var nede standby.baktımki 220ohm direnç yanık r830du galiba. neyse bu direnç hemen tekrar yanıyo..bu tv ye başka bi besleme katı takılıyomuş acaba nasıl? birde neden yanıyo bu direnç yardım lütfen ustalar
    Bahsettiğiniz direncin yanma sebebi yanında bulunan küçük trafonun arızalı olması.
    Bu trafoyu yerinden çıkartıp bir adet 220v/ 2x12V trafo bağlayabilirsiniz.
    Trafonun primer sargısını P802 soketine bağlamalısınız.
    Sekonder sargısının birinci ucunu çıkartılan trafonun 7 nolu ucunun yerine(şase) bağlamalısınız, orta ucunu 6 nolu uca (D814 bağlı olan) üçüncü ucunu da 8 nolu uca ( D817 bağlı olan) bağlamalısınız.
    Aynı zamanda C829 yerine 100uF/63V ve C828 yerine 470uF/25V takmalısınız.
    Geçmiş olsun

Not: Bir konuyu tekrar tekrar açmanın bir etkisi yok.

Yorum yap

beko 11 system

usatm çok sağol yapınca sana tekrar dönerim ALLAH razı olsun kolay gelsin birde takacağım trafonun kaç watt olması gerek acaba ustam

Yorum yap

hakanderel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        trafo 4w yalnız kendi şasedeki diyotları devreden çıkar trafonun üzerine 2 adet1n4001 biri düz diğeri 30 v gelen diot ters voltajda olacak şekilde kullanaraktan yap 100o mf 25 2 kondansatörde 1000 35 takmalısın

Yorum yap

yaw ustam ben bunu ilk defa yapacam bakam hayırlısı yaw..senden bi ricam var usta bana çizip atsan veya varsa şema olarak atsan daha iyi olur.diyotları devreden çıkaracamda d814 ile d817 mi bahsettiğin diyotlar acaba bana daha açık yazarsan üstteki yazı ile şimdiki yazıyı birleştirip atarsan daha iyi olur benim açımdan yaw yanlışlık yaparım falan şimdi yakarız olmaz biliyonmu..çok sağol

Yorum yap

usatalarım çok saolun hallettim sayenizde ALLAH razı olsun kolay gelsin...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X