• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

fabrika ayarlarından sonra

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• fabrika ayarlarından sonra

merhaba arkadaslar;

benim cihazım next 2000 x cıs plustur ve çift çanak mevcuttur(turksat-hotbird)...oldukca fazla kanal karmasası oldugu için bu cihazı fabrika ayarlarına getirecegim, sıfırlayacagım...sonra tekrar kanalları tekrar bulmada sorun yasarmıyım??frekansları her iki uydu için tek tekmi girecegim, yoksa bunun daha kısa bir yolu varmı??yardımcı olacak arkadaslar fabrika ayarlarından sonra cihazın kurulumunu ve her 2 uydu frekansların daha kısa yoldan bulunmasını ayrıntılı bir bir şekilde anlatırsa sevinirim....şimdiden tesekkür ediyorum herkese...

blackman__19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar;

benim cihazım next 2000 x cıs plustur ve çift çanak mevcuttur(turksat-hotbird)...oldukca fazla kanal karmasası oldugu için bu cihazı fabrika ayarlarına getirecegim, sıfırlayacagım...sonra tekrar kanalları tekrar bulmada sorun yasarmıyım??frekansları her iki uydu için tek tekmi girecegim, yoksa bunun daha kısa bir yolu varmı??yardımcı olacak arkadaslar fabrika ayarlarından sonra cihazın kurulumunu ve her 2 uydu frekansların daha kısa yoldan bulunmasını ayrıntılı bir bir şekilde anlatırsa sevinirim....şimdiden tesekkür ediyorum herkese...
    merhaba arkadaşım öncelikle cihazınızı FABRİKA AYARLARINA döndürdükten sonra yapmanız gereken ilk şey uydu seçimi bölümünden DAYZEK ayarı yapılması gerekir. Önce TÜRKSAT uydusu bulunur ( Uydu Listesi ) içinden ardından DAYZEK yazan yere A seçimi yapılır ve HAFIZAYA ALINIR. Ardından
    EXIT tuşu ile çıkılarak KANAL EKLEME menüsüne gelinir, burada eğer TP ler
    içinde yoksa 12731 Frekans 03333 Symbol Rate Polarite V seçilip EKLENİR.
    Eğer bu TP var ise bu durumda aşağı satıra gelinip NETWORK ARAMA ( ON )
    TARAMA TİPİ ( HEPSİ ) SEÇİLEREK Arama başlatılır. Cihaz bütün kanalları BULUR. Uydu tarama işlemi bittikten sonra sıra HOTBİRD için yapılması gereken işleme gelir. Bunun içinde yine uydu seçimi MENÜSÜNDEN HOTBİRD
    ( B ) SEÇİLEREK DAYZEK kaydedilir. ( Genelde B seçilir ) sonra yine EXIT ile
    çıkarak bu sefer OTOMATİK TARAMA Satırına gelinir ve TARAMA TİPİ burada
    yine kendiniz karar vereceksiniz ister HEPSİ dersiniz ister önce ŞİFRESİZ der sonra ŞİFRELİ dersiniz bu sizin seçiminize kalmıştır. İşlem Tamamlanır. Sonra HANGİ KANALI NERDE isterseniz TAŞIRSINIZ. ....... Kolay gelsin.
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

tesekkürler kardes...hotbirdde otomatik tarama ile bütün kanallar bulunuyormu peki?

Yorum yap

tesekkürler kardes...hotbirdde otomatik tarama ile bütün kanallar bulunuyormu peki?
        Evet bulur, kanal arama bölümünde Network Arama'yı açık yapın yeterli.

Yorum yap

peki fabrika ayarlarına girmek için şifre istiyor...şifre nedir??bilen varmı?

Yorum yap

peki fabrika ayarlarına girmek için şifre istiyor...şifre nedir??bilen varmı?
            8503...
            MACHİNA - 3-D
            8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
            PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
            TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

tesekkürler

Yorum yap

SAYIN USTALAR,
                Ben 85 lik çanak sunny lnb ile 6 katlı binanın çatısına kurdum.başladım turksatı aramaya Satfinder3 ile bir türlü bulamadım.satfinder3 cıhazını otomatik uydu bulma seçtim ve aramaya başladım.1 derece batıdan başlayarak thor,sirüs,eurlsat3,hotbırt,astra,nomdiye bir udu ve 45 derce duğuda başka bir uyduSaygılarımla ve nilesatı çok rahat buldu ancan türksatı bir türlü bulamadım.sebebi ne olabilir.

Yorum yap

BOMBACİ_56 Nickli Üyeden Alıntı
                  SAYIN USTALAR,
                  Ben 85 lik çanak sunny lnb ile 6 katlı binanın çatısına kurdum.başladım turksatı aramaya Satfinder3 ile bir türlü bulamadım.satfinder3 cıhazını otomatik uydu bulma seçtim ve aramaya başladım.1 derece batıdan başlayarak thor,sirüs,eurlsat3,hotbırt,astra,nomdiye bir udu ve 45 derce duğuda başka bir uyduSaygılarımla ve nilesatı çok rahat buldu ancan türksatı bir türlü bulamadım.sebebi ne olabilir.
                  11962 v 03333 bu frekans türksatın arma frekansı deneyin bulacaktır
                  next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Uydu listesinden Türksat uydusu silindi

Sayın Ustalar,
                    Cihazım, Next Ye 2000 Cıs Süper Plus

Uydu listesinden, yanlışlık ile Türksat uydusunu sildim.
                    Uydu listesinde Türksat yok.
                    Türksat uydusunu tekrar nasıl ayarlayabilirim.
                    yardımlarınızı rica ediyorum.

Yorum yap

ulubeyli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Sayın Ustalar,
                      Cihazım, Next Ye 2000 Cıs Süper Plus

Uydu listesinden, yanlışlık ile Türksat uydusunu sildim.
                      Uydu listesinde Türksat yok.
                      Türksat uydusunu tekrar nasıl ayarlayabilirim.
                      yardımlarınızı rica ediyorum.
                      dostum fabrika ayarlarına döndünüzmü uyduyu bulabilirsiniz şifre 8503
                      next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X