• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

9000ultra ve 150 cm çanak

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tasarım hocam benim 150 mega yı usta kurdugunda Eutelsat Sesat 36.0°E ya göre kurmuştu ankara acaba dogrumu astrada bazı tpler 10058le geliyor acaba dogrumu antenler teras çatıda Enlem ve Boylamı
    %58 ile gelen TP'ler hangileri?

Yorum yap

tasarım hocam evet hepsi var sağolun yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi biliyorum yalnız 36 derece sinyal seviyesini ayarını yapamıyorum çanak 3 kat balkonda ve yarım metre kadar dışında maunt oynadığı için bir arkadaş pozisyoner vazifesi yapacak tel çubuk gerektiğini söyledi sizin başka bir öneriniz varmı..

Yorum yap

tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        %58 ile gelen TP'ler hangileri?
        12402 V
        MPEG-2 27500 12382 H
        MPEG-2 27500 12545 H
        MPEG-2 22000 5/ 12692 H
        MPEG-2 22000 12168 V
        MPEG-2 27500 12070 H
        MPEG-2 27500 12129 V
        MPEG-2 27500 11973 V
        MPEG-2 27500 bu tpler özellikle çok kapalı havalarda sorun oluyor D+paketler 100de 100 geliyor sinyaller hocam

Yorum yap

nuric Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          tasarım hocam evet hepsi var sağolun yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi biliyorum yalnız 36 derece sinyal seviyesini ayarını yapamıyorum çanak 3 kat balkonda ve yarım metre kadar dışında maunt oynadığı için bir arkadaş pozisyoner vazifesi yapacak tel çubuk gerektiğini söyledi sizin başka bir öneriniz varmı..
          arkadaşım bolkonda uyduların hepsini alamazsın çatıya koyabilirsen çok iyi olur bence

Yorum yap

Kuruluma başlamadan önce TV'yi, cihazı, V-Box'ı yukarı çıkar antenin yanına. Daha sonra LNB'den gelen kabloyu V-Box LNB yazan girişine, V-Box'ta Receiver yazan yere de Receivere gidecek kabloyu bağla, cihazı ve TV'yi çalıştır. 36 derecede bulunan uyduyu Receiverden bul ve 12073-H-27500 frekansını ayarla, daha sonra çanağı sağa veya sola çevir. Taki bu frekanstan sinyal bulana kadar. Sinyali bulduktan sonra en güçlü geldiği yerde anteni sabitle.

Yorum yap

sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              12402 V
              MPEG-2 27500 12382 H
              MPEG-2 27500 12545 H
              MPEG-2 22000 5/ 12692 H
              MPEG-2 22000 12168 V
              MPEG-2 27500 12070 H
              MPEG-2 27500 12129 V
              MPEG-2 27500 11973 V
              MPEG-2 27500 bu tpler özellikle çok kapalı havalarda sorun oluyor D+paketler 100de 100 geliyor sinyaller hocam
              Bu tpler %58 ile geliyorsa sorun olmaz. Bende 11973'de hiç sinyal bile yok.

Yorum yap

tasarım üstad çanağı çatıya çıkarma şansım yok yasak. dediklerini balkondan yapmaya çalışacağım kusura bakma şurayı tam anlayamadım 36 dereceyi pozisyoner ve v-box ile beraber mi ayar yapacağım bu durumda pozisyonerin uzunluğu ile 36 derece yay çizgisini nasıl ayarlayıp bulacağım..zaten 36 dereceyi bulduktan sonra gerisi kolay...selamlar

Yorum yap

V-Box ile ayar yapmayacaksınız bu yazdıklarım şimdilik sadece cihaz ve anten ile yapılacak ayar. Antende bulunan maunt vidalarını gevşek vaziyette bırakın, anten ile pozisyoner tam düz bir şekilde olacak bu şekilde anteni sağa, sola, aşağıya, yukarıya çevirerek, yukarıda verdiğim frekanstan sinyal almaya çalış. Sinyali bulduktan sonra uydu hafızasını kaydedin bu sırada v-box'ta hangi kanal boş ise v-box o kanala kayıt yapar. Bu şekilde mauntta bulunan tüm vidaları sıkın.

Yorum yap

çok yaşayın tasarım hocam uyduyu buluktan hemen sonra v-boxa kaydetmek hiç aklıma gelmemişti evet şimdi ne yapacağımı biliyorum yarın inşallah kurarım ve size bilgi veririm sağolun..

Yorum yap

tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Bu tpler %58 ile geliyorsa sorun olmaz. Bende 11973'de hiç sinyal bile yok.
                      teşekkürler hocam cevap veremedim gene siteye baglanamadım iyi akşamlar

Yorum yap

arkadaşlar benim v-box tan bir sorunmum var lnb den gelen kabloyu v-box a taktığım zaman %20 ile %30 sinyal kaybı oluyor acaba bu normal mi bende mecburen bağımsız kullanıyorum v-box ı eğer v-box takarsam bazı kanallarda uydu farketmiyor kırılma yapıyor ama
                        v-boxa takmazsam kırılma flan kalmıyor yani sinyal kaybı olmuyor bu sorunu birtürlü çözemedim kablo tam olarak 30 mt acaba kablo uzun mu geliyor?
                        birde çanağın ayarı gene kaçtı son yazılımı attıktan sonra motoru sıfırdan gene kuracağım bursa için hangi enlem boylam veya uyduyu tavsiye edersiniz diğer bir nokta benim motor hipsayı görmediği için ona ayrıca bir canak taktım
                        swich olduğu için sorun yaparmı
                        saygılarımla

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır.":efferin: :efferin:
                        ultra fan clup

Yorum yap

tasarım hocam iş nedeniyle şehir dışındaydım bügün saat 16 gibi geldim 36 dereceden tam ayarı yapıp çanağı çalıştırdım yardımlarınız için teşekkürler ..sağolun

Yorum yap

tasarım hocam iş nedeniyle şehir dışındaydım bügün saat 16 gibi geldim 36 dereceden tam ayarı yapıp çanağı çalıştırdım yardımlarınız için teşekkürler ..sağolun
                            nasıl sinyal kalitesi iyimi antenin

Yorum yap

şampiyon arkadaşım iş nedeniyle yoktum yeni cevap yazıyorum sinyal kalitesi astra 19.5 ve 28 de düşük eski antenimin tadını vermedi,önceden 45-49 seviyesindeki yayınlar 35-37 seviyesinde ayarım da iyi ama tam memnun değilim..

Yorum yap

şampiyon arkadaşım iş nedeniyle yoktum yeni cevap yazıyorum sinyal kalitesi astra 19.5 ve 28 de düşük eski antenimin tadını vermedi,önceden 45-49 seviyesindeki yayınlar 35-37 seviyesinde ayarım da iyi ama tam memnun değilim..
                                yaz ayı geldikçe günler uzadıkça özellikle astrada sinyallar biraz düşüyor kış ayları hem 28dogu ve astra sinyallar iyi oluyor sen genede çanakla ve elenbiyle biraz ince ayar yap biraz daha sinyali yükseltmeye çalış gerçi 35-37 fazla kırılma olmaz ama kapalı ve yagışlı havalarda sorun yaratır genede kendin yaptın ayarı bravo valla saygılar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X