• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next ye-2000 fta usb güncelleme sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next ye-2000 fta usb güncelleme sorunu

selamlar, kumandadan yeşil tuşa basıp tps güncellemeye bastığımda önce uzun sürebilir yazısı görünüyor. Sonra cihaz bilgi alamıyor diyor ve öyle kalıyor. Yani hiçbir işlem yapamıyor bu sorunu nasıl çözerim ya da bu sorunmudur. Çünki hiçbir yabancı şifreleri açamıyor discovery vs. Turksat ve Hotbird uydum mevcut.

Şunu da eklemek isterim. Üstelik daha geçen hafta antenleri yeniledim sorun vardı. Sadece Türksat vardı yabancı kanalları da izleyeyim diye birsürü para döküp hotbird için anten de taktırdım ama çoğu kanalı açamıyorum. Paralar gitti boşa bir yardım lütfen

Yorum yap

bonder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Şunu da eklemek isterim. Üstelik daha geçen hafta antenleri yeniledim sorun vardı. Sadece Türksat vardı yabancı kanalları da izleyeyim diye birsürü para döküp hotbird için anten de taktırdım ama çoğu kanalı açamıyorum. Paralar gitti boşa bir yardım lütfen
      arkadaşım ustalar yardımcı olacaktır ama aynı cihazdan bende de var bildiklerimi aktarayım.

öncelikle tps güncelleme ile hotbirdde açılan kanal yok. eskiden auto olarak tps güncelleme ile açılan kanallar varmış ama şimdi yok hemen hepsi değişik şifreleme sistemleri ile kilitli. yani tps ile boşuna vakit kaybetme.

ustaların burada verdiği dosyaları (açılan kanalları belirtiyorlar) usb ile cihaza yüklediğinde belli süre o kanallar aktif oluyor. sonra yeni ***ler yeni kanallar.

Yorum yap

Cevap için sağol, Hotbird'i bağlatmakta yanlış zamanlama yapmışım sanırım. Eee. artık eskisi gibi rahat kanal seyredilemeyecek mi yani kötü yahu !

Yorum yap

bonder Nickli Üyeden Alıntı
          Cevap için sağol, Hotbird'i bağlatmakta yanlış zamanlama yapmışım sanırım. Eee. artık eskisi gibi rahat kanal seyredilemeyecek mi yani kötü yahu !
          uydular sadece hotbirt,den ibaret değil usta ilagal bir şeyler tercih ediliyorsa uygun cihazı kullanmaktasın at soft camı hellesat 39 doğu 5 aydır *** değişmeyen thor 1west
          13 belgesel futbol vizyonfilm adult her telden yayın var çevir antenini keyfine bak hot birttin cazibesi yok artık eskiden di o yeşil tuş tps auto muhabbeti tps diye yayın yok artık
          kolay gelsin....

Yorum yap

sn. @memorist arkadaşın da dediği gibi şifreleri çok sık değişmeyen yada yazılım ile auto olarak açılabilen uyduları tercih etmek daha doğru(thor gibi) tps göçeli yıllar oldu. eğer illaki Hotbrid uydusunda kalmaktan yana iseniz .öncelikle son yazılımı yükleyip
            nova paketini seyredebilirsiniz. yalnız şifreler çok sık değiştiği için güncel emuları takip etmeniz gerekmektedir.
            [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
            www.next.com.tr

Yorum yap

DOSTTUM ürünü satan arkadaşa siz sormadıysanız hotbird de açıla bilen kanal varmı diye sorsaydın bu sorunla karşılaşmıyaçaktın artı arkadaşlarımında dediği gibi thor ve hellesat uydusundan birine cevir çanağını at son yazılımı cihazına keyfine bak...

not:tüketici uydu alıcısı alırken şöyle bir düşünceyle mağazaya geliyor uydu alıcısı alırken bütün şifreli kanalları izleyeceğini zannediyor doğal olark kulaktan dolma bir bilgi ile geliyor mağazalara gelen tüketicilerin %90 bu sebeple geliyor doğru ve dürüst bilgiler verilirse tüketiciye bu sorunlar ortadan kalkaçaktır uydu cihazlarını bir tek amaçı vardır yayınların görüntüsünün güzel olması digital olması ve seslerin kaliteli olmasıdır kaç adet çanağınız olursa olsun uydu üzerindeki şifresiz kanalları izleye bilirisin illegal kanalları izleye bilmeniz için biraz araştırmacı ve kendinizden ödün vermelisiniz bu tür illegal kanallar izlemeniz için uğraşmalısınız hem bilgi edinmek için hemde öğrenmek için hepsi bundan ibaret kolay gelsin...:mzk:

Yorum yap

Ben pek bilgili değilim bu konularda zaten bu foruma üye olmamın sebebi de buydu. Siz bilgili dostlardan bilgi edinip ona göre hareket etmek. En kısa zamanda arkadaşı çağğırıp antenin yönünü değiştirteceğim. Teşekkürler Son yazılımı atmak derken Tasarım arkadaşın yayınladığı softcam yazılımı mı kastetiliyor acaba?

Yorum yap

bonder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Ben pek bilgili değilim bu konularda zaten bu foruma üye olmamın sebebi de buydu. Siz bilgili dostlardan bilgi edinip ona göre hareket etmek. En kısa zamanda arkadaşı çağğırıp antenin yönünü değiştirteceğim. Teşekkürler Son yazılımı atmak derken Tasarım arkadaşın yayınladığı softcam yazılımı mı kastetiliyor acaba?
                  son yazılım burada
                  http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=54077

yazılımı yükledikten sonrada güncel softcami yükleyiniz buradan
                  http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=48468
                  [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
                  www.next.com.tr

Yorum yap

Karbon teşekkürler bu yazılım ve güncel softcam hellesat 39 doğu için midir? Ve bu yazılımları indirdikten sonra zipli dosyaları açıp usb sticke kaydedip cihaza götürüp yükleyeceğim doğru mudur?

Yorum yap

Karbon teşekkürler bu yazılım ve güncel softcam hellesat 39 doğu için midir? Ve bu yazılımları indirdikten sonra zipli dosyaları açıp usb sticke kaydedip cihaza götürüp yükleyeceğim doğru mudur?
                      Dosyaları zipte çıkartıp belleğe kaydedin.
                      Sadece Hellasat için değil, Astra ve Hotbirdde açılan diğer Irdeto paketler içindir.

Yorum yap

Yani şuan için anteni çevirmesemde işime bir şekilde yarayacak yazılımlar ok. Bu arada softcam benim cihaz için softcam_9000 isimle başlayan yazılım mıdır? ACEMİLİK İŞTE

Ya hazır sizlerden sorunlarıma cevap alabiliyorken. Bukadar bu işte usta adamı bi arada bulmuşken. Birde bana sıralı kanal listesi olayında yardımcı olursanız çok memnun olurum. Bir türlü beceremedim.. Yani öyle birşey varmış sanırım.

Yorum yap

Yani şuan için anteni çevirmesemde işime bir şekilde yarayacak yazılımlar ok. Bu arada softcam benim cihaz için softcam_9000 isimle başlayan yazılım mıdır? ACEMİLİK İŞTE

Ya hazır sizlerden sorunlarıma cevap alabiliyorken. Bukadar bu işte usta adamı bi arada bulmuşken. Birde bana sıralı kanal listesi olayında yardımcı olursanız çok memnun olurum. Bir türlü beceremedim.. Yani öyle birşey varmış sanırım.
                          Hmm. Yeşil tuşla uğraştığına göre cihazın Next 2000 Super serisinden, artık o tuşla uğraşmana gerek yok çünkü bir kaç yıl önce o düğme ile güncellenen paket yayın hayatına son verdi ve yeşil tuş artık işe yaramıyor. Antenlerinizi nereye bakıyor tam olarak bilmiyorum ama, standart kullanıcı iseniz, Turksat - Hotbird olarak kullanıyor olabilirsiniz, bu yoldan gidersek, Turksattaki bazı Biss şifreli yayınları ve Hotbirdden şuan popüler olan Nova paketini güncel şifreleri ve dosyaları takip etmek koşuluyla izleyebilirsiniz.

http://www.mach1digital.com/mach1for...play.php?f=320
                          Linktede cihazınıza uygun arkadaşlarımız tarafından hazırlanmış kanal listeleri var. Bu bölümden en güncel ve cihazınıza uygun olanı alabilirsiniz. Yükleme mantığı diğer dosyalar gibidir. Usbmenüden bulduktan sonra sadece üzerine ok basıp soru ekranına evet tıklamanız yeterlidir.

Kolay gelsin, bir sorun olduğunda bizler yine burada olacağız.

Yorum yap

Konu başlığında da olduğu gibi cihazım next 2000-ye fta usb yeşil tuşla uğraşmamın sebebi çok acemi olmamdan İlgi ve alaka için çok teşekkür ederim sağolun. Ayrıca evet Turksat ve Hotbird kullanıyorum, gerçi arkadaşlar Hellasat vs önerdiler onu deneyeceğim en kısa zamanda.

Yorum yap

Konu başlığında da olduğu gibi cihazım next 2000-ye fta usb yeşil tuşla uğraşmamın sebebi çok acemi olmamdan İlgi ve alaka için çok teşekkür ederim sağolun. Ayrıca evet Turksat ve Hotbird kullanıyorum, gerçi arkadaşlar Hellasat vs önerdiler onu deneyeceğim en kısa zamanda.
                              sayın tasarımında dediği gibi nova paketini hotbirden izlersin ancak sık sık şifre değişiyor sofcam dosyalarını takip etmeniz lazım
                              next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X