• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

NextYE-7500 CIS HD test yazılımı sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• NextYE-7500 CIS HD test yazılımı sorunu

NextYE-7500 CIS HD cihazıma 21/09/2007 tarihli yazılımı attım. Önce (down_app_070921.tbn) programı ondan sonra (xmodule070921.tbn) emu programını attım. ancak kırmızı dile basrak 2528 yapmama rağmen herhangi bir menu açılmıyor. acaba başka bir sorun olabilirmi. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler..
    Ayrıca açılış menusunda SCT_IN0000000b diye bir hata veriyo cihaz acaba ne olabilir...

önce kırmızı "kaydet tusuna bas"
    sonra 2528 yap, menu acilacak...

Yorum yap

detaylı açıklama gerek dostum olmuyor.......!

Yorum yap

oldu nihayet hata bendeymiş ama detaylı açıklama olmadığı için baya uğraştım. gerçi emek vermeden bu iş olmaz hocalarda haklı birazda araştırmacı olmak lazım demekki..
        ben yaptığım şekli kısaca anlatayım belki benim gibi işi zor yapanlar için bir kolaylık olur:
        Öncelikle Nebutv hocanın vermiş olduğu dosyayı (
        nebutv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Next YE-7500CIS-HD TPS Auto/Nagra(TEST)

Test yazılımlarını yükleyip yüklememekte tercih i siz cihaz sahiplerine bırakıyoruz.Takdir edersinizki test yazılımlarında bazı problemler olabilir.Bu problemlerin ne olduğunu yazarsanız seviniriz ve düzeltmemize yardımcı olmuş olursunuz.Sisteminizden kaynaklanan hataları veya problemleride cihaz problemleriymiş gibi yazmazsanız ayrıca seviniriz.Saygılar.

ÖNEMLİ NOT:Nagra veya diğer keyleri manuel (Kumandanız yardımıyla) güncellemeniz gereklidir.
        TPS Autoyu çalistirmak için; France4 veya 5 veya Ushuia kanallarinin üzerinde kumandadan 8888 tuslarina basın auto baslasin....

7500 CIS HD ye Yazılım Nasıl Atılır
        -Cihaz arkadan power'dan kapalı olsun
        -Com port kablonuzu takın
        -STB manager'i açın
        -Add ' e basıp yazılımı seçin
        -Yazılım satırını tıklayın mavileşsin
        -Send ' e basin
        -Gelen ufak pencerede com portunuzu seçin
        -Cihazi arkadan açın yazılım gitmeye başlar
        Son asamada writing der biraz bekler cihaz ön panelde %100 e kadar sayar
        ve complete der...
        )
        cihaza attım. sonra cihaz menusundan Tercihler ve Dil Ayarları, Dil Ayarlarında iken önce kırmızı Lang sonra 2528 yap ve ayrı bir menu açılacak. XCas on/of var ve altta Xcas on seçeneğini işaretle ve save yaparak menudan çık. sonra France4 veya 5 üzerinde iken (8888) basarak bekle hemen açmaz biraz zaman alıyor beklemek lazım. ve bu kadar iyi seyirler..

Yorum yap

Emeği geçenlere binlerce teşekkür.
          makine harika, emu gayet güzel çalışıyor.
          HD yayın yaygın olmasa da, kesinlikle diğer kanallarda görüntü kalitesi arttı.
          Tabi ben bunu full HD LCD televizyonda söyleyebiliyorum.
          Ben başka sorunları söylemek istiyorum..
          1. Ses artır-azalt tuşları sık sık kanal atlatmaya neden oluyor.
          (donanım mıdır yazılım mıdır bilemedim).
          2. nagralarla ilgili bir açıklama bulmadım keyleri girebileceğimiz yer neresidir.
          3. önceki kanala dön tuşu ikinci dönüşten sonra görev yapmıyor.
          4. Kanal ismi yazma fonksiyonunu bulamadım.
          kolay gelsin.

Yorum yap

sofamor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            2. nagralarla ilgili bir açıklama bulmadım keyleri girebileceğimiz yer neresidir.
            kolay gelsin.
            Sana katılıyorum arkadaşım bendede aynı sorun var fabrikasyon yazılımda daha fazla idi son (Test yazılımı 21.09.2007 ) yazılımından sonra daha iyi:toplu:

Yorum yap

sofamor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              kolay gelsin.
              Nagralara Key gireceğin yeri söyleyebilirim bildiğim kadarı ile:
              cihaz menusundan Tercihler ve Dil Ayarları, Dil Ayarlarında iken önce kırmızı Lang sonra 2528 yap ve ayrı bir menu açılacak. XCas on/of var ve altta Xcas on seçeneğini işaretle ve hemen onun altınka key menusu var o seçeneklerden girip keyleri düzenleyebiliyosun. ama diğer sorunlar var maalesef. Ancak Nebutv ve Mach1 hocanında söylediği gibi yazılım henüz test aşamasında inşallah bu sorunlar yazıldıkça gidermek için zaman ayıracaklardır.

Yorum yap

pol_07_65 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Sana katılıyorum arkadaşım bendede aynı sorun var fabrikasyon yazılımda daha fazla idi son (Test yazılımı 21.09.2007 ) yazılımından sonra daha iyi:toplu:
                Tabi bise fabrika ayarlarına dönmese...

Yorum yap

pol_07_65 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Tabi bise fabrika ayarlarına dönmese...
                  kardeş bende şu ana kadar öyle bir sorun olmadı nedense bilmiyorum. Fabrika ayarlarına hiç dönmedi cihaz.

Yorum yap

Sayın PoladiHerhangi bir uyduya gittiğinde tam kanal küçük pencerede açılıyor.Büyük ekrana geçmek için ok yada exit tuşuna bastığında cihaz kapanıp tekrar açılıyor ve bir önceki bulunduğun uyduya geri dönüyormu???
                    Çünki ben böyle bir problem yaşıyorum.Saygılar

Yorum yap

ismet67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Sayın PoladiHerhangi bir uyduya gittiğinde tam kanal küçük pencerede açılıyor.Büyük ekrana geçmek için ok yada exit tuşuna bastığında cihaz kapanıp tekrar açılıyor ve bir önceki bulunduğun uyduya geri dönüyormu???
                      Çünki ben böyle bir problem yaşıyorum.Saygılar
                      Kardeş ben uzun süredir kullanıyorum, o tür bir sorunla karşılaşmadım.
                      Sadece bir gün emuyu açmak için (8888) yaptığımda cihazın fabrika ayarlarına döndüğünü zannettim, ancak cihaz kendiliğinden Favori1 e geçtiğini tüm kanalları yeniden taradıktan sonra anladım. Hata bendeydi, cihaz fabrika ayarlarına dönmemiş sadece Favoriye geçmiş kanal yok yazısı displayde gözüktüğü için yeniden kanal taraması yapmıştım. Onuda kanalların aynı yerinde dizili olduğunu görünce anladım. Şu anda sorunsuzca kullanıyorum.
                      Ancak cihaz için emu atılamaması şimdilik sorun, tahminim ustalar bu konu ile ilgileniyorlardır.
                      Onlarada hak vermek lazım bu kadar next cihaz çeşitliliğinde hangi cihaza yetişecekler, ama merakla beklemekteyiz.

Yorum yap

walla yok böyle bir cihaz, hızı yeter herşeyden süpper uçuyo, emeğe saygı esastır sonsuz teşekkürler...!

Yorum yap

Aynı cihaz NEXT YE 7500 CIS HD mi?

kepenek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          walla yok böyle bir cihaz, hızı yeter herşeyden süpper uçuyo, emeğe saygı esastır sonsuz teşekkürler...!
                          Kardeş aynı cihazdan kullandığımıza eminmisin kanal değiştirirken önceki kanalın görüntüsü 3-5 saniye ekrenda kalıyor

Yorum yap

poladil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            NextYE-7500 CIS HD cihazıma 21/09/2007 tarihli yazılımı attım. Önce (down_app_070921.tbn) programı ondan sonra (xmodule070921.tbn) emu programını attım. ancak kırmızı dile basrak 2528 yapmama rağmen herhangi bir menu açılmıyor. acaba başka bir sorun olabilirmi. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler..
                            Ayrıca açılış menusunda SCT_IN0000000b diye bir hata veriyo cihaz acaba ne olabilir...

selam arkadaşım SCT_IN0000000b hatası açılışta bende de vermeye başladı yazılım da atsam aynı şekilde devam ediyor nedir bu nasıl geçecek yardımcı olabilirmisin teşekkürler. nebu tvdeki 30 haziran yazılımı var

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X