• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

(Çözüldü) Nand yüklememe sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• (Çözüldü) Nand yüklememe sorunu

Sayın arkadaşlar Bir sorunum var ve çözüm bulamadım.
    kısaca sorunum şudur.
    sayın thawtes kullanıcının paylaştığı Android CM11 - Romu tarif edildiği gibi yükledim.Uzun zamandır kullanıyorum.Yükleme kullanım ile ilgili bir sıkıntım yok.Yeni çıkan Nand yazılımı kurayım dedim kuramadım.Bende androidos 1.1.6 yükleyeyim dedim yine yükleyemedim.Defalarca denedim sd değiştirdim bir türlü Recovery Kurtarma Konsoluna girişi sağlayamadım.Tüm androidos yazılımlarını denedim olmadı değişik android recoveryleri denedim bir türlü Recovery moda giremedim.
    Recovery moda başka nasıl girebilirim.Normalde nand yüklemesini biliyorum bir çok kez yükleme yapmıştım.Bu sorunu nasıl aşabilirim varsa yardım bekliyorum saygılar kolay gelsin.

CWM Recovery'i denedin mi abi?

Sevgiler...

Yorum yap

Cihazı fabrika ayarlarına alınız.
      Sonra iğneli yöntemle 1.1.6 yazılımı SD
      Card dan yükleyiniz. Ben daha önce öyle
      yapmıştım. Kolay gelsin.

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        CWM Recovery'i denedin mi abi?

Sevgiler...
        kullanılabilir tüm recoveryleri denedim. Recovery moda giremedim.

Yorum yap

durakb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Cihazı fabrika ayarlarına alınız.
          Sonra iğneli yöntemle 1.1.6 yazılımı SD
          Card dan yükleyiniz. Ben daha önce öyle
          yapmıştım. Kolay gelsin.
          Denedim olmadı.Ne fabrika ayarlarına döndü nede Recovery moda girdi.

Yorum yap

Böyle bir sorun sadece bende mi yaşandı acaba? Cihaz bozuldu desem androide giriyor, sd cartla Enigma2 giriyor.Vallaha çözemedim.

Yorum yap

Recovery kısmına giremiyoruz, sorun bu.

Ben halâ araştırıyorum.

Sevgiler...

Yorum yap

Nand yüklememe sorunu

Sorununuz linkteki yöntemle aşılabilir diye düşünüyorum. . http://wetektr.com/WeTek/index.php?d...very&s=n&o=asc

Öncelikle u-boot dosyasını sd kartta yükleme dosyalarının yanına atıp hiçbir şeye basmadan tıklamadan iğnelemeden cihaza yükleme yapacağının sd kartı takıp fişini takınız. Cihaz direkt android yüklemeye başlayacaktır.

Olmazsa aşağıdaki yöntemle devam ediniz. Yoksa burada biraz daha ayrıntılı olarak yazışır çözebiliriz diye umut ediyorum.

Kod:
                What we need :

1.microSD Card
                2.SDcardMaker
                3.u-boot.bin
                4.Serial debug connection + PuTTY(or some other application)

PREPARE RECOVERY
                Start SDcardMaker as Administrator(Right click RunAs), 
                look Pic.1, after start button, wait for done message , close SDcardMaker, eject microSD Card
                Put microSD Card (again) in card reader, copy u-boot.bin on microSD Card, when done - eject microSD Card

RECOVER BOX
                Remove Power cable from Wetek Play
                Connect serial cable to WeTek Play and PC and start a remote terminal session 
                Put microSD Card in Wetek Play
                Connect Power cable and wait to start booting, 
                As soon you got the first log lines on terminal session, break boot using CTRL+C keys.
                You should now have a prompt “wetek# “, if you fail to get it, please restart box by plugout/in power cable
                Type this commands:

wetek# mmcinfo
                  wetek# fatload mmc 0 0x82000000 u-boot.bin
                  wetek# sf probe 2
                  wetek# sf erase 0 60000
                  wetek# sf write 0x82000000 0 60000
                  wetek# sf erase 0x100000 0x8000
                  wetek# reset

After reboot, if all was OK yo should boot normally

Sent from my iPad using Tapatalk

Yorum yap

pro_dufa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Sorununuz linkteki yöntemle aşılabilir diye düşünüyorum. . http://wetektr.com/WeTek/index.php?d...very&s=n&o=asc

Öncelikle u-boot dosyasını sd kartta yükleme dosyalarının yanına atıp hiçbir şeye basmadan tıklamadan iğnelemeden cihaza yükleme yapacağının sd kartı takıp fişini takınız. Cihaz direkt android yüklemeye başlayacaktır.

Olmazsa aşağıdaki yöntemle devam ediniz. Yoksa burada biraz daha ayrıntılı olarak yazışır çözebiliriz diye umut ediyorum.

Kod:
                  What we need :

1.microSD Card
                  2.SDcardMaker
                  3.u-boot.bin
                  4.Serial debug connection + PuTTY(or some other application)

PREPARE RECOVERY
                  Start SDcardMaker as Administrator(Right click RunAs), 
                  look Pic.1, after start button, wait for done message , close SDcardMaker, eject microSD Card
                  Put microSD Card (again) in card reader, copy u-boot.bin on microSD Card, when done - eject microSD Card

RECOVER BOX
                  Remove Power cable from Wetek Play
                  Connect serial cable to WeTek Play and PC and start a remote terminal session 
                  Put microSD Card in Wetek Play
                  Connect Power cable and wait to start booting, 
                  As soon you got the first log lines on terminal session, break boot using CTRL+C keys.
                  You should now have a prompt “wetek# “, if you fail to get it, please restart box by plugout/in power cable
                  Type this commands:

wetek# mmcinfo
                    wetek# fatload mmc 0 0x82000000 u-boot.bin
                    wetek# sf probe 2
                    wetek# sf erase 0 60000
                    wetek# sf write 0x82000000 0 60000
                    wetek# sf erase 0x100000 0x8000
                    wetek# reset

After reboot, if all was OK yo should boot normally

olmadı be arkadaş şu şekilde yapıyorum, u-boot bin dosyasını SDcardMaker ile yüklüyorum.Daha sonra WeTek OS v1.1.6 içindeki yükleme dosyasınıda sd carda attım sdcartı cihaza taktım yeniden başlattığımda addroid den başlıyor.Yani başlama ekranı gelmedi.yada boot ekranı gelmedi.Şu adreste videolu görüntü var. https://vk.com/video-42061743_165969145
                  Bir alltaki yöntemi anlayamadığım için denemedim.

Yorum yap

Başlama ekranı gelmeyecek direkt android yüklenmeye başlayacak. Sd kart Internet içinde hangi dosyalar var?

Yorum yap

Nand yüklememe sorunu

Dosyalar resimdeki gibi olmalı.

Yorum yap

Başlama ekranı gelmeyecek direkt android yüklenmeye başlayacak. Sd kart Internet içinde hangi dosyalar var?
                        sayın pro_dufa aynısını yapıyorum. sd kartda sizinkiyle aynı dosyalar var.sd cartı Cihaza takıyorum yeniden başlatıyorum.Yükleme gelmiyor direk androidden başlıyor.

Yorum yap

Nand yüklememe sorunu

İğne ile denediğinizde iğneyi basılı konumda bırakmadan devam edip görüntü gelene kadar beklemeyi denediniz mi?

Ayrıca code içinde verilen yöntem için rs232 pc bağlantısı yapıp PC'den putty ile komutlar vererek cihazın nandı silip işlem yapılıyor. Dilerseniz Cihazı servise gönderip orada bu işlemin yapılmasını isteyebilirsiniz. Yoksa ilk mesajımdaki gibi yapabilirsiniz.

Yorum yap

İğne ile denediğinizde iğneyi basılı konumda bırakmadan devam edip görüntü gelene kadar beklemeyi denediniz mi?

Ayrıca code içinde verilen yöntem için rs232 pc bağlantısı yapıp PC'den putty ile komutlar vererek cihazın nandı silip işlem yapılıyor. Dilerseniz Cihazı servise gönderip orada bu işlemin yapılmasını isteyebilirsiniz. Yoksa ilk mesajımdaki gibi yapabilirsiniz.

üstteki öneriyi denemedim.iğne ile 10 saniye bekleyip kaldırıyordum.görüntü gelene kadar iğneyi kaldırmayacağım inşallah olur denemekten cihaz bozulur diye ürküyorum.

Yorum yap

Denedim maalesef direk androidden açılıyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X