• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

PARABOL ÇANAK apartla Eutelsat 16 ayarlama

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

çanak 13 de iken bir başka lnb ile çok denedim. maalesef sinyal bulamadım.forumda bu 16 derece çok konuşulduğu için ben 13 ü bozdum 1 dakika sürmedi sinyali buldum.şuan çanakta 1 lnb var 16 ya ayarlı.multifeed veya bir başka aparat yok.tek çanak tek uydu.ama merkez 16olacak 13 ü deneyeceğim bu çanakta.becerebilirsem paylaşırım.selamlar.

Yorum yap

Vitamin slim lnb yi arkadan açıp merkezdeki lnb ile kafaları birbirine yaklaştırirsanız sinyal alınır aparata kavis de verebilirsiniz..
      İmza yok yorum yok hakkınızı helâl edin

Yorum yap

Mertkoc81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Vitamin slim lnb yi arkadan açıp merkezdeki lnb ile kafaları birbirine yaklaştırirsanız sinyal alınır aparata kavis de verebilirsiniz..
        MERT BEY uzaklaştırırım ben onu slim lnb si ucu hotbird ucu ile deycek deme
        IYIYE DEGIL,EN IYIYE SAHIP OLMAK ICIN

Yorum yap

vitamin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          MERT BEY uzaklaştırırım ben onu slim lnb si ucu hotbird ucu ile deycek deme
          Iki lnb nin ucu birbirine değer arada boşluk kalmaz.

Yorum yap

şun slim bu konumdan 19.2 den sinyal alıyor kalite %70 bakalım arası açılıp lnb ucları deyince 16 dereceden sinyal alırsa size dua etcem çanak almada bu işi çözdüğüm için

Yorum yap

Buna benzer bir durum olur,bu sistem 42 merkez 46 ve 39.

Yorum yap

Buna benzer bir durum olur,bu sistem 42 merkez 46 ve 39.
                AKŞAM EVDE deneyeceğim bakalım sinyal gelecekmi haberdar ederim sizi

Yorum yap

olmadı lnb ucuna dayadım arasını açtım kalite gram oynamadı

Yorum yap

kardeş dün yaşadığım olayı diyeyim.zemin kattayım.bahçem var.2 ofset 2 parabol çanak var.4 lü daizeq kullanıyorum.kurulu çanaktaki lnb sağına soluna başka lnb ile tek çanak 2 uydu denemelerinde bulundum.eskiden başardığım bir şey.son 10 gündür tek çanak 2 uydu (16 yı 13 deki çanakla) bir türlü bulamadım.daizeq girişlerini değiştirdim bu seferde gösteren uydular göstermez oldu.sonuç meğerse daizeq in sadece 1 portu çalışıyormuş.bozulmuş.yapacağın en iyi şey arada daizeq olmadan direk uydu cihazına bağla anteni ayarla sonra daizeq portu seç.al 5 metre anten kablosu dene bir.kolay gelsin.

Yorum yap

ŞUAN DAYZEK SAĞLAM 3 UYDU ÇALIŞIYOR arada 3 derece varsa elle nasıl bulamıyom oda ilginç

Yorum yap

mert bey 2 el 90cm çanak aldım 30 dk gibi sürede elle hotbird buldum kalite %75 sizce iyimi next çift çıkışlı lnb var ortada bide şu aparat var önceden kullanıyordum bunda az yer kaldı sanırım elnb öne iteliyip aparatı bağlama plastiğini takabileceğim

Yorum yap

Kalite %75 İyi sayılır,o aparattan kullanmadım..

Yorum yap

Kalite %75 İyi sayılır,o aparattan kullanmadım..
                            hafta sonu 16 derece aparatla ayarlayacağım sonrada 4.9 inş

yanlız bu aparat sıkıştepiş girdi araya zor takabildim

Yorum yap

aslında 105 cm ve üzeri çanak olsaydı zorlanmazdın...13 ile 16 arasındaki derece farkı az olduğundan çanak ufak olunca neredeyse odaklamıyo diyebiliriz.spor kanalları ARENA ların sinyalleri yüksektir oradan ayarla..23.5,,,19.2,,,16,,,13,,,4.9,,,tek çanakla aldırdım ben...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X