• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

pozisyonerli çanak kurulumu yardım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• pozisyonerli çanak kurulumu yardım

pozisyonerli çanak kurulumu ben track kollu motor alcam yeni acaba bunu nasıl kurcam resimli anlatım varmı neler yapmam gerekiyor.
    NEXT 2000DPCIS SUPER PLUS USB
    NEXT 2000CIS SUPER PLUS USB
    D-SMART NEXT 9500 X CIS
    NEXT 2000 HD e-sata

selamlar arkadaşım
    eğerki önceden bir tecrüben varsa yazıp anlatayım yardımcı olayım.
    ama ilk defa kurucaksan bence iyi bi montajcı le anlaşıp kurdur!
    yanlış anlama dediğimi çünkü basit bi olay değil
    ayrıca bulundugun yer neresi ona göre merkez noktasına sabitlemen lazım çanak kaçlık maunt ne marka megamı?
    bunlarıda yazarsan iyi olur arkadaşım
    sana kurduğum antenlerden bi kaç örnek göstereyim en azından şekil yapısını görmüş olursun dostum...

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

çanak 1,50m ÖAS 18inc motor birde daha önceden normal çanak kurmuşluğum var 8-10 kere
      D-SMART NEXT 9500 X CIS
      NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

Ben kendim kurdugumda once 1° thor'a ayarladim , sinyal geldikten sonra 13° hotbird ve 19° astrada her ikisinde en cok sinyal gelecek sekilde yukari asagi ayar yapip otomatik olarak arattim.Daha sonra da bulunamayan uydulari digerlerine gore hesaplayip manuel olarak ayarladim.Denemek gerekiyor.

Yorum yap

şimdi arkadaşım bence zorlanırsın kurmakta ama ben yinede kuracam dersen tarif edeyim .
          önce kuracağınız çanak ayağını tam terazide kurucaksınız bu basit bi su terazisi olabilir.
          daha sonra bulundugunuz yerin şehrin türüne göre merkez bir uydu baz alacaksınız örnek ben izmirde 27.2 değerini astra 28 yada arabsat 26 derecedeki uyduya sabitliyorum.
          sende senin bölgene göre kalkış açısına sabitlemen lazım daha sonrada @gunnart arkadaşın yazdıgı gibi en batı ve en doğudaki uydulardaki sinyali en güçlü alacak şekilde ayarlıyorsun.
          tabi bu yine bulundugun bölgeye göre değişir.ben izmirde 43batıdaki panamsat ve doğudanda son olarak 45 derece doğu uydularına kadar ayarladım diğerleri lazım değil zaten bana hehe yani 45doğu ve 43 batı arasındakiler yetiyor.
          Profilinden baktım sende izmirdeysen aynı şekilde yapabilirsin arkadaşım
          benim çanak 125 ofset bilsat çanak sharp lnb kolay gelsin

Yorum yap

amon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            pozisyonerli çanak kurulumu ben track kollu motor alcam yeni acaba bunu nasıl kurcam resimli anlatım varmı neler yapmam gerekiyor.
            sayın amon 1. resmdeki mauntlardan ortadaki resimde görüleni al en kolay ayarlanabilir vede sağlamdır rüzgardan fazla etkilenmez.2 tavsiyem ilk kurulumu iyi bir ustaya yaptır.3.illaki ben yapacağım dersen vede motorun en son limitine kadar kullanıp bütün uyduları alacağım dersen iyi bir ayar için uzun bir zaman ayırman gerekecek.ben kendimden örnek vereyim uyducu kalfasını göderip çanağı kurdurdu ama bana dört adet uydu ayarlayıp gitti oda batıdaki ile doğudaki uydularda sinyal seviyesi oldukça düşük bir şekilde hatta direğide tam 90 derece ayarlayamamıştı bu durum hiçmi hiç hoşuma gitmediği için yeniden kendim önce motor limitini sonuna kadar açarak diğer uydularıda ayarlamaya başladım tabbi önce direği tam 90 dereceye ayarladıktan sonra yani tüm uydulardan azami sinyali alana kadar yaklaşık bir ay kadar gidip gelip uğraştım uzatmalayalım şu an 31,5 batı 95 doğu uydularına kadarki türkiye üzerinden alınabilen tüm uyduları alıyorum kolay gelsin
            BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
            ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

dostum eğer izmirde isen görüşüp çanak işini secsat ustanın elemanlarına yaptırmanı isterim kalıcı olmasını istiyorsan oturduğun semt neresi
              next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

ben izmirdeyim secasata nasıl ulaşcam birde beni çanak kuruk sadece motoru bozuldu yeni motor alıp takcaktım.
                D-SMART NEXT 9500 X CIS
                NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

amon Nickli Üyeden Alıntı
                  ben izmirdeyim secasata nasıl ulaşcam birde beni çanak kuruk sadece motoru bozuldu yeni motor alıp takcaktım.
                  dostum çankaya elektronikciler çarşısı kat 1 no 108 uydunun piri diyorum
                  next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

benim çanak hiç yerinden oynamadı sadece kollu motoru çıkarıp yeni motor takarsam uydulara etkisi olurmu sadece motoru değiştircem çanak daha önceden kuruk ve tüm uyduları çeker vaziyetti yani gerek varmı başka bir ustaya yaptırmaya
                    D-SMART NEXT 9500 X CIS
                    NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

benim çanak hiç yerinden oynamadı sadece kollu motoru çıkarıp yeni motor takarsam uydulara etkisi olurmu sadece motoru değiştircem çanak daha önceden kuruk ve tüm uyduları çeker vaziyetti yani gerek varmı başka bir ustaya yaptırmaya
                      bence gerek yok sadece motun arkapağını kapatmadar ayarlı uydularından en doğu ve en batıyı kontrol et çanak onlara ulaşmıyorsa motorun içindeki üst üste bindirilmiş ince dişli limit yuvarlakları var vidasını gevşeterek ayar yapabilirsin başka birşeye gerek yok.

Yorum yap

benim problemim geçenlerde uyduda limit alıyoduk çanak doğuya düştü ve kaldı bida dönnmedi motorun borusu bozulmuş doğuya dönünce çanak yana yatıyo dedim acaba motor mu bozuldu yeni motor alcaktım kollu motorun tamir olma olasılığı yokmu acaba?
                        D-SMART NEXT 9500 X CIS
                        NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

benim problemim geçenlerde uyduda limit alıyoduk çanak doğuya düştü ve kaldı bida dönnmedi motorun borusu bozulmuş doğuya dönünce çanak yana yatıyo dedim acaba motor mu bozuldu yeni motor alcaktım kollu motorun tamir olma olasılığı yokmu acaba?
                          umotorun limit ayar bölümüne bak anahtarı kapatan çıkıntılar üst üste gelmişse 2-3 diş kadar birbirinden ayır ve çanarı elle kaldırarak moturu batıya doğru yönlendir yine çanak kalkmıyorsa motor kolu diş atlamış olabilir o zamanda motor kulunun çanağa başlı uncunu sök ve uctan tutarak sağa doğru 2-3 devir yaptır ve tekrar bağla ve dene hala çalışmıyorsa motorun sansörü yanmış olabilir

Yorum yap

aynı eski motoru söktüğünüz gibi yenisini yerine takarsınız sorun olmaz fakat eski motordaki ayarlarla aynı olmuyabilir ufak tefek ince ayar yapmanız gerekebilir.
                            birde doğu batı limiti vermeniz gerekir sonlandırmak için olurda aşağadan fazla sağa yada sola giderseniz yukarısı karışabilir
                            kolay gelsin...

Yorum yap

eski motor alacağım yeni motorun aynısının tıpkısı yani söktüğüm gibi takarsam birşey olmaz

ilgilendiğiniz için çok teşekkürler.
                              D-SMART NEXT 9500 X CIS
                              NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X