• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

kanalları izlerken takılmalar oluyor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• kanalları izlerken takılmalar oluyor

next 2000 cıs super plus uydu cihazımla tv izlerken sürekli olarak kanallada donmalar meydana geliyor 15-20 dk bi donuyo devam ediyor donuyo devam ediyor bu sorunu nasıl gideriririm ve neden kaynaklanıyor.

ya anten yada lnbde sorun olabilir
    AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

Çanak + lnb ayarlarınızı kontrol ettinizmi.?
      MACHİNA - 3-D
      8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
      PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
      TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

çanağı kontrol ettim lnb de anlamadım sorun ne kabloları kontrol ettim söküp tekrar taktım suanda nadir yapıyor herzaman degil . lbn de mi sorun vardır ..

Yorum yap

lnb çift çıkışlı diğerinde bi problem yok ama benimkine gelende problem var lnb de yerleriini degistirdim sorun devam ediyor DISEQC SWITCH olabilirmi arkadaslar fox ve kanal 1 izleyemiorum bile lütfen yardımcı olursanız çok teşk..

Yorum yap

bos_ver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            lnb çift çıkışlı diğerinde bi problem yok ama benimkine gelende problem var lnb de yerleriini degistirdim sorun devam ediyor DISEQC SWITCH olabilirmi arkadaslar fox ve kanal 1 izleyemiorum bile lütfen yardımcı olursanız çok teşk..

Disecq switch ten olma ihtimali yüksek. Switch bozuk olduğunda sizinkine benzer reaksiyonlar verebiliyor. Disecq switch in bozulmasını istemiyorsanız yağmur gelmeyen korunaklı bir yere monte edin.

Yorum yap

murtiturti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Disecq switch ten olma ihtimali yüksek. Switch bozuk olduğunda sizinkine benzer reaksiyonlar verebiliyor. Disecq switch in bozulmasını istemiyorsanız yağmur gelmeyen korunaklı bir yere monte edin.
              yarın degistirecegim dostum bakalım sonuc ne olucak sonucu paylaşıcam teşk.

Yorum yap

Aynı sorun bendede oldu sorun diğer receiverda çıktı onu çıkarınca lnbden sorunum çözüldü. belki sizdede aynı durum vardır.

Yorum yap

DISEqC den kaynaklandığından şüphe ediyorsanız, kabloyu LNB ye direkt bağlayıp deneyiniz. Çanak ayarı ile ilgili bir muhtemel endişeniz varsa eğer, cihazda ki sinyal göstergelerine bakınız. Bazı kanalları izleyemeyecek kadar ayar kaçmışsa, diğer kanallar üzerinde ki seviyelerin de eskiye nispetle azalmış olması gerekir. LNB de kazanç düşüklüğü de muhtemel sebepler arasında gösterilebilir.

Bütün ihitimalleri gözden geçirmek suretiyle sıkıntının kaynağını bulabilirsiniz.

Yorum yap

ustalar bende atv yi seyredemiyorum şifreleri yazdım ama sinyal zayıf diyor
                    ayrıca
                    multileride bulamadım

Yorum yap

asdesperado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      ustalar bende atv yi seyredemiyorum şifreleri yazdım ama sinyal zayıf diyor
                      ayrıca
                      multileride bulamadım
                      Değerli arkadaşlar biraz formu incelersek konumuza ait bir yazı bulabiliriz. Biz en kolayını yapmaya çalışıyoruz nedense aynı konuları açmaktan bıkmıyoruz. Atv yi seyretmen için cihazına uygun olan softcamı at arkadaşım atv açılır. Multilere gelince geçmiş olsun multiler gideli nerede ise bir ay olacak. Boşuna uğraşma:zzz:

Yorum yap

x-baron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        DISEqC den kaynaklandığından şüphe ediyorsanız, kabloyu LNB ye direkt bağlayıp deneyiniz. Çanak ayarı ile ilgili bir muhtemel endişeniz varsa eğer, cihazda ki sinyal göstergelerine bakınız. Bazı kanalları izleyemeyecek kadar ayar kaçmışsa, diğer kanallar üzerinde ki seviyelerin de eskiye nispetle azalmış olması gerekir. LNB de kazanç düşüklüğü de muhtemel sebepler arasında gösterilebilir.

Bütün ihitimalleri gözden geçirmek suretiyle sıkıntının kaynağını bulabilirsiniz.
                        teşekkür ederim dostum DISEqC . cıkartım uydudan gelen kabloyu drek bagladım sorun devam etti asıl sorunu sonradan fark ettim lbd oynamıs onu düzelltim sorun ortadan kalktı çok teşk...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X