• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Tek Prizden başka odadaki başka receivera bağlantı alınırmı?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Tek Prizden başka odadaki başka receivera bağlantı alınırmı?

Ben yakında kooperatife taşınıyorum. Oturma odasında bir tv prizi var uydu için. Ama bir odaya daha receiver ile bağlantı vermek istiyorum. Bunun tek çözümü çatıdan başka kablo çekmek mi? Başka yolunu bilen yokmu? Adamlar prizi tek odaya koymuşlar ev benim olmasa önemli değildi. Ama kendi evimde başka odada başka cihazla izleyemeyeceksem ne anlamı kaldı.

seyredersin fakat sınırlı uydunun arkasındaki lnb auottan diger uyduya kablo çekersen olur siz show tv seyeederken diger uyduda kanal d atv k7 s yolu seyrede bilirler fakat siz trt ve bazı kanallara bastıgnda filim kopar

Yorum yap

Arkadaşım seyredebilirsiniz fakat 2 uydu alıcısıda AYNI ANDA AYNI POLARİTELERDE olmak zorundadır.Örn: Bir kanal STAR ise diğeri SHOW olmalıdır. ( H Polarite )
      Yada 1 kanal Trt ise Diğer kanal TV 8 olmalıdır.....İki cihaz AYNI ANDA farklı POLARİTE lerde ÇALIŞMAZ.
      MACHİNA - 3-D
      8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
      PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
      TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Evet anlattığın olayı biliyom. Diğer odadakinden farklı kanal izliyom diyordu arkadaş. Zannedersem santralden hallediliyomuş bu. Ama henüz taşınmadığım için uydu sistemlerini tam incelemedim. Bu evde benim 3 uydu kullanıyom sorunsuz çatı bana ait. Kooperatif dedik iyidir dedik ama bazı sorunları olcak gibi gözüküyo

Yorum yap

Diğer odaya uydu santralinden ayrı bir hat yani ayrı bir kablo çektirmekten başka çareniz yok, ben 256 dairelik bir sitede kendi evimde oturuyorum, dünyanın parasını verip daire satın aldık uydu sistemi kuruluydu tüm odalarda prizde vardı ama maalesef her oda için kablo, işçilik ücreti ödeyerek hat çektirmek zorunda kaldım yine siz şanslısınız en azından odanın birinde hat var, bende her odada priz var ama hat yoktu, işte uydu yayını var diye daire satıyorlar ama dairenin içindeki sorunla başbaşa bırakıyorlar sizi.

Yorum yap

bendede aynı sorun vardı ALLAH tan santralde son bir tane giriş kalmıştı kaptım o girişi bir hat daha çektim

Yorum yap

Apartmanın sistemini yapan kişiyle temasa geçcem. Şuan yaşadığım evde bana ait gideceğim kooperatif evide. Ama kooperatif de umarım çok sorun yaşamam

Yorum yap

çatıda swichte boş yer varsa piyasada çiftli kablolar satılıyor.evinize gelen hattı çiftli kabloyla değiştirip çift hatta sahip olabilirsiniz.Böylece alakasız yerleri kırmadan delmeden halledebilirsiniz.

Yorum yap

çatıda yer yoksa balkonlardan birine 60 lık çanak kurarım iç kısmına bir ihtimal. tek bir çanakdan 2 uydu izlenen sistem türkiyeye geldimi bilen varmı?

Yorum yap

Ben eve geçtim T kablosu ile iki konnektörle bağlantı aldım. Şimdi bazı kanalları ben izliyom bazılarını onlar. Kooperatifte baktım balkonlarda çanak yok evin balkonunun içine kurabilir miyim diye sordum olmaz dediler. Çatıdan da ayrı bağlantı gelmiyomuş. Bu balkonumun içine çanak kurup kurmayacağımı yönetim belirleyebilirmi? Ben balkon içine çanak kurulabilir biliyordum ama yönetici biz uygun görmüyoruz felan dedi. İşin komiği de şehir merkezindeki evimin balkonunda 2 çanak varken tepe başı diyebileceğim az kişinin görebileceği bu apartmanda böyle bir kuralın olması)

Yorum yap

alcasar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Ben eve geçtim T kablosu ile iki konnektörle bağlantı aldım. Şimdi bazı kanalları ben izliyom bazılarını onlar. Kooperatifte baktım balkonlarda çanak yok evin balkonunun içine kurabilir miyim diye sordum olmaz dediler. Çatıdan da ayrı bağlantı gelmiyomuş. Bu balkonumun içine çanak kurup kurmayacağımı yönetim belirleyebilirmi? Ben balkon içine çanak kurulabilir biliyordum ama yönetici biz uygun görmüyoruz felan dedi. İşin komiği de şehir merkezindeki evimin balkonunda 2 çanak varken tepe başı diyebileceğim az kişinin görebileceği bu apartmanda böyle bir kuralın olması)
                      Yönetim izin vermezse binanın dış görünüşünü bozacak hiçbir şey yapamazsınız...Yaparsanız söktürme yıktırma hakkı var ..:no:
                      :sagol::tr:

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Arkadaşım seyredebilirsiniz fakat 2 uydu alıcısıda AYNI ANDA AYNI POLARİTELERDE olmak zorundadır.Örn: Bir kanal STAR ise diğeri SHOW olmalıdır. ( H Polarite )
                        Yada 1 kanal Trt ise Diğer kanal TV 8 olmalıdır.....İki cihaz AYNI ANDA farklı POLARİTE lerde ÇALIŞMAZ.
                        Uzun bir suredir bu sekilde kullaniyorum.Daha once Nebutv.com da gördugum Next YE 2502A 1/2 5-2500 SPLITTER ile prizden gelen kabloyu iki ayri cihaza baglayip birbirlerini etkilememesi saglanabilirmi diye merak ediyorum.Bu konuda bilgisi olanlar aydinlatirsa sevinirim.

Yorum yap

Bana bir arkadaş dediki balkon içi senin malın kimse karışamaz buna. Onlara anten takıp takmayacağını sorman bile hata dediler. Hatta bölf yapıyodur yönetici dedi. Arkadaşın demesine göre beni susturmak için uydurmuş bu lafları. Balkon içi kanunlara göre benim ve özür diyo bu kanunu bilen yokmu?

Yorum yap

Kooperatif yönetmenliğine bak, orada her şey açık ve net anlatılmlış olması gerekli

Yorum yap

benim lig tv var ama diyer uyduya kablo cektim odada acmıyor şifreli oldu icin bunu nasıl yaparım bana yardım eden olursa sevinirim

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X