• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

9000 ultra da default olabilirmi.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 9000 ultra da default olabilirmi.

değerli,hocalarımıza.ve next 9000 ultra kullanıcılarına.arkadaşlar şimdiye kadar kullandığımız,cihazlarımızdaki softcam atma işleminden sonra cihazı bazen resetleyip yeniden taratmak zorunda kalıyoruz. değilmi, bebde düşünüyorumki acaba proğrama ilave defaultkey yapabileceğimiz bir ilave yapılsada biz de her yazılım yada soft cam attıktan sonra bu dertten kurtula bilirmiyiz diye düşünüyorum.tabiki kararı verecek olan mach1 hocamızın ve doktor üstadımızındır.onların bileceği bişey.bu aradadeğerli hocalarımızın.server konusundaki inceliğini daha iyi anlamışlardır,bazıları sanırım,kurunun yanında yaşıda yakmasın. bu densiz kişiler ben şahsen kumandayı elime aldığımda okuyorum bu densizlere sevgili hocalarımız mach1 ve doktor sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır allah sizlere başımızdan eksik etmesin. iyi günler dileği ile saygılar..

Softcam attığında reset atmana gerek yok. Sadece yeni çıkan yazılımı attığımızda alt yapıda değişiklik olduğu için reset atmamız gerektiğini üstadlarımız söylemişti. Eğer reset atmazsak kanallarda donma veya servere girmede vs. vs. sorunlar yaşanmakta. Kanal listesi sıralamak zahmetli bir iş iyi bilirim. 9000 ultra Kanal listesi uyumsuzluğu olmadığı için cihaza yazılım yüklemeden önce pc'ne kanal listeni kopyala daha sonra yazım,reset,sofcam ve kanal listesi sıralaması ile yükle ben bu şekilde kullanıyorum.
    Next 2010 HD Tiger + Next 18500 HD + DREAM 500-S + SkyStar2
    90 Cm Ofset Diseq Motor Ve Sabit Türksat + Hotbirt + Eutelsat W3
    Cas İnterface 2+add-on + X-Cam Orion + İrdeto + Fun kartlar vs.

'' Teknik konuyla ilgili sorunlarınız için pm atmayın foruma yazınız ''

Yorum yap

uyducu035 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      değerli,hocalarımıza.ve next 9000 ultra kullanıcılarına.arkadaşlar şimdiye kadar kullandığımız,cihazlarımızdaki softcam atma işleminden sonra cihazı bazen resetleyip yeniden taratmak zorunda kalıyoruz. değilmi, bebde düşünüyorumki acaba proğrama ilave defaultkey yapabileceğimiz bir ilave yapılsada biz de her yazılım yada soft cam attıktan sonra bu dertten kurtula bilirmiyiz diye düşünüyorum.tabiki kararı verecek olan mach1 hocamızın ve doktor üstadımızındır.onların bileceği bişey.bu aradadeğerli hocalarımızın.server konusundaki inceliğini daha iyi anlamışlardır,bazıları sanırım,kurunun yanında yaşıda yakmasın. bu densiz kişiler ben şahsen kumandayı elime aldığımda okuyorum bu densizlere sevgili hocalarımız mach1 ve doktor sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır allah sizlere başımızdan eksik etmesin. iyi günler dileği ile saygılar..
      Ayrıca key dosyası attıktan sonra cihazı resetlemeye gerek yok. Resetleme işlemi sadece yazılım atıldıktan sonra yapılır.

Yorum yap

değerli arkadaşlarım.benim bahsettiğim,bir kaç kere softcam attıktan sonra cihazlarda özellikle 8000 ve 9000 serilerinde olur bu sorun key dosyasını tekrar girdiğinizde,keyler okunmaz onun için de cihazı restelemek gerekir ama default yapılabilse cihazı resetlemeye gerek kalmaz.default olan cihazlar mesela 5000-5500-7500-2005ve25000 lerdir ayrıca mach1 hocamızın dediği gibi cihazı yazılım atmadan önce resetleyip öyle yeni yazılım atın ayrıca kesinlikle yedeklemeden cihazınızı geri yüklemeyin.yeniden taratın bende bu işi yapan yani uydu satış montajın da çalışan ve bütün next cihazlarını kullanmasını çok iyi bilen biriyim. 2000 lerde ve 8000 ile 9000 lerde defaultcey olması mükemmel olurdu bence o yüzden ben mach1 hocamıza ve sayın doktora bu mesajı iletmek istedim saygılar.sevgiler.

Yorum yap

Ben 9000 ultra ve 9000 defalarca softcam atmama rağmen sorun yaşamadım. Senin dediğin keylerin okunmaması olayı softcam dosyasını bazı arkadaşlarımız editlerken bazen ufak hatalar yapılınabiliniyor ve bu softcam dosyasını attığında key bölümünde keyler boş veya key identlerini göremiyorsun ama softcama baktığında aslında var... İşte o gibi durumlarda bir önce yüklediğin sofcamı atarsan düzelir.Bir denemende fayda var diye düşünüyorum
          Next 2010 HD Tiger + Next 18500 HD + DREAM 500-S + SkyStar2
          90 Cm Ofset Diseq Motor Ve Sabit Türksat + Hotbirt + Eutelsat W3
          Cas İnterface 2+add-on + X-Cam Orion + İrdeto + Fun kartlar vs.

'' Teknik konuyla ilgili sorunlarınız için pm atmayın foruma yazınız ''

Yorum yap

walla ben daha laptop ile atamadığım için ne yazıkki kullanamıyorum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X