• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Turksat problemi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Turksat problemi

Merhaba,

Benim problemim Turksat uydusunda sinyal seviyesi sıfır ve kanal göstermiyor bir iki yerel kanal dışında.
    Hotbird kanallarını ise gösteriyor.
    Alıcıya defalarca reset atıp versiyon yüklemesi yapıldı.Fakat değişen birşey olmadı.İlginç olan başka bir yerde benim alıcım çalışıyor.Yani bir problem yok.

Mevcut alıcı yerine başka bir alıcı bağladığımda da Turksatta bir problem görünmüyor.

Bu problemin kök sebebi nedir ? Ne yapmalıyım ?
    Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Selamlar.

Özgür AKDEMİR

Diseqc ayarlarını yapmayı denedin mi?
    Turksat LNB1
    Hotbird LNB2

Şeklinde.

Yorum yap

tasarım hocamın dediğin gibi Diseqc ayarlarını yaptınmı. eğer yaptıysan yine olmadığsa Lnb3 ve Lnb 4 girişlerini dene.belki Lnb 1 girişi bozulmuştur.
      :firca:

Yorum yap

Evet LNB 1 ve LNB 2 ayarlarını yaptım yine de değişen birşey olmadı.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Diseqc ayarlarını yapmayı denedin mi?
          Turksat LNB1
          Hotbird LNB2

Şeklinde.
          Evet yaptım ama malesef değişen bir şey olmadı.

Yorum yap

Diseqc'i değiştirip tekrar deneyin.

Yorum yap

bendede aynı sorun oldu kardeşim disegci değyiştirdim oldu kabloyu disegci baglarken içindeki kabloyu baglatığın yere demas etirme birde bağlarken uyduyu pirizden çek yeni alacağın disegcide bunlara dikat et beyaz kablonun içindekiler değince kısa devre yapıyor ona dikat et beyazkaplonun altındaki kalo parçalarına arkadaşım saygılar

Yorum yap

aynı problem bende de vardı daha önce forumda da aynı şekilde yardım istemiştim. apartmanda 5 çıkışlı lnb kullanıyoruz ve elektrik bu 5 çıkışlı lnb yi besleyemiyor zannediyorum.ne kadar doğru bilmiyorum ama tek çıkışlı çanağa geçince problem ortadan kalkıyor.

Yorum yap

Turksat problemi

Merhaba arkadaşlar,
                  Biz 4 daire faydalanıyoruz .Bizimki de 4 çıkışlı LNB olmalı.
                  Değişen birşey yok.Sanırım acilen yeni disecq almam gerekli.
                  1 ) Yine aynı disecq ten mi alayım ?Öneriniz var mı ?
                  2 ) Disecq'i kendim bağlayabilir miyim yoksa uydu montajcısını çağırayım mı ? Ne dersiniz ?

Özgür Akdemir

Yorum yap

ozgura Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Merhaba arkadaşlar,
                    Biz 4 daire faydalanıyoruz .Bizimki de 4 çıkışlı LNB olmalı.
                    Değişen birşey yok.Sanırım acilen yeni disecq almam gerekli.
                    1 ) Yine aynı disecq ten mi alayım ?Öneriniz var mı ?
                    2 ) Disecq'i kendim bağlayabilir miyim yoksa uydu montajcısını çağırayım mı ? Ne dersiniz ?

Özgür Akdemir
                    bence sorun kablonda oksitlenmiş olabilir çünkü başka cihaz taktım çalılıyor dediğinize göre diseqte sorun yok demektir ama her uydu cihazı oksitlenmiş kablodan yayın alamaz.
                    BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
                    ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

Problem malesef devam ediyor

Arkadaşlar,

Problemi tekrar tanımlıyorum.
                      Bizim binada 2 çanaklı uydu sistemi kurduk.Ben 2. katta oturuyorum.Çanaklar terasta.Aradaki mesafe 14-15 metre.
                      Bugün yeni disecq switch aldım.Taktım gene değişen birşey olmadı.
                      Yukarıdaki receiver ı getirip benim hattıma bağlıyorum.Problem yok.Her iki uyduyu da gösteriyor.Ancak benim receiverım Turksattaki kanalları göstermiyor.( Sadece 1-2 kanalı kanal B ve Ege tv falan gösteriyor.) Fakat Hortbird uydusundaki kanalları gösteriyor!
                      Bugün tekrar yeni disecq i bağladıktan sonra receiveri yukarıya çıkarıp kardeşimin hattına bağladım.Orada da Tursat uydusundaki kanalları göstermedı,.(Ama Hotbirddekileri gösterdi yine )

Lütfen yardım arkadaşlar.Şimdi ne yapmam gerek.Receivere gelen kabloyu mu değiştirmem gerek ?
                      Selamlar.

Yorum yap

Bu arada bu akşam Receiver ı alıp arkadaşımın dükkanına gittim.Oradaki hatta bağladığımızda Tuksattaki kanalları gösterdi!!!!

Selamlar.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X