• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Boot-Modun da Yazılım atma

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• şükrü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gayet guzel olmuş biraz daha ayrıntılı anlatsaydın daha iyi olurdu
    yazılım atarken , hala kanal tusuna el basılacak mı? kanal tusundan el ne zaman cekilecek? tesekkurler

Yorum yap

• cimbomlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      yazılım atarken , hala kanal tusuna el basılacak mı? kanal tusundan el ne zaman cekilecek? tesekkurler
      Cihaz ekranında 030 yazdığı zaman bırakabilirsiniz.

Yorum yap

• Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Cihaz ekranında 030 yazdığı zaman bırakabilirsiniz.
        cok tesekkurler tasarım

Yorum yap

isteginiz üzere sayfa bire eklenmiştir cihaz açılınca çekilecek zaten yazmıştık kanal eksiye basılı tutarak cihaz açılacak diye açıldıgı zaman çekileceği belli fakat o şekilde düşünülecegi alkımıza gelmediğinden ilave yapmamıştık değişiklik yapılmıştır saygılar

Yorum yap

• Bu ve benzeri yanlış anlaşılmalar olan yada olabilecek yerleri bildiriniz ona göre değişiklik yaparız

Yorum yap

• s232 kablosunu bağlayıp com 1-2-3-4 ten bir ile

bağlanmaya çalışınca

serial communication device error

diye bir hata veriyor

stand by ve diğer şekildede denediğim halde hatta next 8000 e tekrar yazılım atarak kablonun sağlamlığınıda kontrol ettiğim halde olmuyor

başka bir yükleme programı varmı ?

yoksa direk cihaz değişikliğinemi gitmek lazımdır ki ??

kesinlikle bağlanmıyor

Yorum yap

• xtayf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                s232 kablosunu bağlayıp com 1-2-3-4 ten bir ile

bağlanmaya çalışınca

serial communication device error

diye bir hata veriyor

stand by ve diğer şekildede denediğim halde hatta next 8000 e tekrar yazılım atarak kablonun sağlamlığınıda kontrol ettiğim halde olmuyor

başka bir yükleme programı varmı ?

yoksa direk cihaz değişikliğinemi gitmek lazımdır ki ??

kesinlikle bağlanmıyor

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=30189

dikkatlice oku yukarıdaki linkte yazılı olanları

Yorum yap

• okudum SĞL

şimdi yazılımı attım ve bu sefer tüm kanallar gitti

ama önce tam emin olmamakla beraber kanalları bilgisayara upload etmiştim

yada upload ettiklerim kanallarmıydı bilemiyorum

şimdi tekrar arama yapıp kanalları tekrar mı dizmem gerekli

bilgisayardan geri yükleyemiyormuyum

bu cihazı dün aldım da ondan bu kadar acemilik kusura bakmayın

Yorum yap

• cas keyi açıp emuyu aktif ediniz sonra hangi uyduları izliyorsanız malesef tekrar aratınız

Yorum yap

• bigalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      isteginiz üzere sayfa bire eklenmiştir cihaz açılınca çekilecek zaten yazmıştık kanal eksiye basılı tutarak cihaz açılacak diye açıldıgı zaman çekileceği belli fakat o şekilde düşünülecegi alkımıza gelmediğinden ilave yapmamıştık değişiklik yapılmıştır saygılar
                      cok tesekkurler bigalı , emegine tesekkurler....

Yorum yap

• rs 232 kablosu diz üstü bilgisayara bağlanıyor mu?

Yorum yap

• Baglanır fakat onlarda com port yok ilk önce o portu oluşturmalısınız sonrasında kablo ile yapabilirsiniz.
                          usb to rs232 yada usb com çerici diye arayabilirsiniz

Yorum yap

• Ben bir tane rs232 usb çevirici buldum com8 den başlıyor bağlantıyı sağlayamadım.

Yorum yap

• next in teknik ekibi cevaplayabilir mi , lutfen bilgi veriniz...TPS foot kanalını izleyemiyordum , 14.4 tarihli program yuklu idid , tasarım 21.4 2008 tarihli programı yukle izlersin dedi , ama o programı yukledikten sonra reciver allak bullak oldu....tps foot u izleyemedigim gibi diger tps kanallarının bazılarını actı bazılarını acmadı....bu nedenle tekrar 14.4.2008 tarihli programı yukleyim dedim...fakat RS kablosundan yuklamek mumkun olmadı , bir noktada takıldı kaldı_3_ yazdı sonra ilerlemedi.....bunun uzerine boot modunda 14.4.2008 programını yukledim , simdi seyrediyoum...
                              1)acaba receiverde hasar olusmus mudur?
                              2)bundan sonra normal status da yazılım atabilecek miyim?
                              3)herhangi birsey yapmalımıyım
                              4)tps foot kanalını izleyemiyorum , ne yapmalıyım
                              tesekkurler.....

Yorum yap

next in teknik ekibi cevaplayabilir mi , lutfen bilgi veriniz...TPS foot kanalını izleyemiyordum , 14.4 tarihli program yuklu idid , tasarım 21.4 2008 tarihli programı yukle izlersin dedi , ama o programı yukledikten sonra reciver allak bullak oldu....tps foot u izleyemedigim gibi diger tps kanallarının bazılarını actı bazılarını acmadı....bu nedenle tekrar 14.4.2008 tarihli programı yukleyim dedim...fakat RS kablosundan yuklamek mumkun olmadı , bir noktada takıldı kaldı_3_ yazdı sonra ilerlemedi.....bunun uzerine boot modunda 14.4.2008 programını yukledim , simdi seyrediyoum...
                                1)acaba receiverde hasar olusmus mudur?
                                2)bundan sonra normal status da yazılım atabilecek miyim?
                                3)herhangi birsey yapmalımıyım
                                4)tps foot kanalını izleyemiyorum , ne yapmalıyım
                                tesekkurler.....
                                21 Nisan yazılımdan sonra eski bir yazılıma dönmek için işlem yapınca cihazda bir gariplik oluşuyor. Aynı şekilde dün gece bende k.ey dosyası test etmek eski yazılıma dönmeye çalıştım problem çıkardı ama yinede yükleyebildim. Şuan tekrar 21 Nisan yazılımındayım ve herhangi bir problem yok. Sizde de bir problem olacağını sanmıyorum.

Tps Foot kanalını sizin hatırlatmanız üzerine tekrar kontrol ettiğimde bu kanalın yayınının Tps tarafından sonlandırıldığını öğrendim. Kanalı silip, tekrar tarama yaptığınızda artık bu kanal gelmiyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X