• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

150 Cm Parabol İle 165 Cm Ofset Arasinda Sİnyal AÇisindan Negİ Farklilik Olur ?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 150 Cm Parabol İle 165 Cm Ofset Arasinda Sİnyal AÇisindan Negİ Farklilik Olur ?

Arkadaşlar astrada 150 lik parabol üzerinde mti twin lnb kullanıyorum

premiere saglam olarak 3 tp geliyor

2 tp kimi saatlerde ugruyor sadece bunlar
    11758 H 27500
    12070 H 27500

Mega nın 165 cm offset çanagını duydum iyi diyorlar buna inverto 0,2 db twin lnb de taksam acaba bu 2 transponder tam gün gelirmi

bunu yapmanın maliyeti yaklaşık 250 ytl yi buluyor o yüzden

sizlerde olur derseniz ancak deneyecegim,,,

faysal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar astrada 150 lik parabol üzerinde mti twin lnb kullanıyorum

premiere saglam olarak 3 tp geliyor

2 tp kimi saatlerde ugruyor sadece bunlar
    11758 H 27500
    12070 H 27500

Mega nın 165 cm offset çanagını duydum iyi diyorlar buna inverto 0,2 db twin lnb de taksam acaba bu 2 transponder tam gün gelirmi

bunu yapmanın maliyeti yaklaşık 250 ytl yi buluyor o yüzden

sizlerde olur derseniz ancak deneyecegim,,,

arkadaşım ofset anten hele mega kaliteli bir anten zaten benimsenmiştir ofsetlerin odaklaması parabol,dan daha iyidir yanlız ben olsaydım 250 ytl bu anten yerine 2 m tercih ederdim biraz daha bedel ödeyerek en azından diğerlerini alamasanda aldığın tıpları rahatlıkla 24saat kesintisiz izlersin istanbulda yaşayanlar daha iyi bilirler belki bir kaç tıpdaha gelebilir 165cm antenin rahat o tıpları alabilecekmi bilemiyorum

Yorum yap

Arkadaslar yanlıs bılgılendırme olmasın fakat memorist arkadasın dedigi ofset anten daha iyi diye birsey yok sadece ortama yani bölgeye göre degisir.Örnegin ofset antenler genellikle yagıslı ve karlı bolgelerde cok kullanılır dikey gelen tp ler daha iyidir yatay tp ler verimi düsüktür.Gelelim parobol dedigimiz canaklar ise tek nokta canagıdır bunlar özellıkle halk dilinde tabir edilen topun yarısıdır.Derin olmasının amacı tek nokta odaklamasıdır genellıkle Telocom kullanır bir yerden bir yere data alımı ve gonderimi icin bunlarda odaklamyı iyi yapasan netice iyi olur.Yatay yayınlar mükemmeldir.Tabiki faysal arkadısımızın kullanma amacı premiere bu yayınlar yatay verilmekte güzel bir lnb ile netice dahada iyi olacaktır benim tavsiyem kaliteli bir parobol canak ve lnb isini görür.Kolay gelsin

Yorum yap

Ben katılmıyorum.
        Uydu antenlerinde aynı kalite ve çapla her zaman OffSet anten daha verimlidir.
        Nedeni ise LNB, kelepçe ve çubukların anten üzerinde gölge oluşturmayıp alanın tamamı ayna görevi yapmakta. Uydudan gelen sinyalin tamamı LNB ye ulaşmakta.
        Parabol antenlerde ise bunların gölgesi alanın %8-%10 civarında ölü verimsiz kılıyor.
        Tabi kış aylarında da paraboller kar tutar

Yorum yap

bilgiler için sağolun bende değiştirmeyi düşünüyordum.
          next ye 2000 cx süper plus usbsiz
          dreambox 500s

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X