• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Bu çırağa bir el atın

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Bu çırağa bir el atın

Arkadaşlar dün next 2000 fta usb aldım.Yanlız uydunun "u" sundan anlamam. Oyüzden artık başınızı ağrıtacağım )Birsürü sorum olacak.Size çok basit gelebilir ama inanın bilmiyorum..

1-Cihazım NExt 2000 süperplus olarak mı geçiyor
    2-biss *** felan diyosunuz o ne
    3-emu *** felan diyosunuz o ne
    4-cihazımda sadece normal antende izleyebildiğim kanalları izliyorum.(görüntü net tabiki) ama daha fazla seçenek olur diye aldım uyduyu.
    5-Sinyol yok diyo birsürü kanal.Sorun bendemi makinadamı.
    6-Hotbird Thor uydusunda arama diyosunuz bu olaylara tamamen fransız kaldım.
    Daha birçok sorum var ama fazla yüklenmiyyim size.Bana yardımcı olan arkadaşlara şimdiden tşk ediyorum.

Not:Form u çok araştırdım okudum ama anlayamadım benim için daha çok ağır konular.Temelden almak için böyle bir konu açtım.

http://www.nextdestek.com/ Burayı incelerseniz uydu alıcınızla ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz.Kolay gelsin.

Yorum yap

bilgisayardan yükleme var orada bende bilgisayar yokki

Yorum yap

MAssMAvii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        bilgisayardan yükleme var orada bende bilgisayar yokki
        o zaman bi usb bellek alıp internet olan bir yerden gerekli yazılım vs. bilgileri alıp usb den yükleme yapabilirsiniz.
        [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
        www.next.com.tr

Yorum yap

peki bu next destek sitesinde yazılımlar en son halimi birde yükleme yaptığım zaaman her hangi bir problem olurmu cihaza birde otomatik güncelleme yapıyo dendi bu cihat uydudan oto yazılım yükle diyorum bu ****** otomatik yüklenmiyomu sinyal olmayan kanalları açabilecekmiyim ???

Yorum yap

arkadaşım bence sen aldıgın yere götür cihazını onlar en son yazılımı atarlar ve şu anda sadece thor uydusundan digi tv pakedini seyrebilirsin.ilerde bir pc alırsan kart paylaşımada girip yüzlerce kanal seyredebilirsin..

Yorum yap

kart paylaşımı derken benim cihazımda kart girişi yok ki

Yorum yap

kart paylaşımı derken benim cihazımda kart girişi yok ki
                intrnetten rs232 kablo bağlanarak yapılır
                next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

üstadlar bende aynı durumdayım. bir arkadaşım k***x marka bir uydu cihazı kullanıyordu. yalarca onun kullanışına gıpta ettim bende a**i marka uydu cihazı vardı. adam uydudan hem güncel yazılımı hem softcam leri hemde kanal bilgilerini ayrı ayrı ve güncel indiriyordu. hemde mükemmel kanalları seyrediyordu. şifre durdumu uydudan softcam güncelleme yapıp yola devam ediyordu. keza hala devam ediyor. bende sağa sola sordum en iyi cihaz budur diye next 2000cx superplus aldım. aldım aldım ama ne uyduda bir güncelleme var., nede softcam var. bakıyorum bazen arada bir bi güncelleme çıkıyor. oda uydu cihazının yok o tuşu yok bu mavisi diye uydunun orası burasını kurcalama çıkıyor. bazen de stb ile yüklenmesi gerek deniyor. ben bu cihazı uydudan güncelleyebileceğim için aldım en başta. ayrıca bu alet açma düğmesine basınca uyduyu kanalları gösteriyormu? gösteriyor. kapatma düğmesine basınca kapatıyormu? kapatıyor. kanal değiştirme düğmelerine basınca değiştiriyormu? değiştiriyor. ya arkadaşlar niye orasını burasını kurcalatacağınıza. şu alete uydudan kanalları görebilmemiz için destek vermiyosrunuz? ben bu handikapı merak ediyorum. zaten herkesin evinde bir pc var. katdetmek istersem video çıkışını bağlarım pc ye yayını kaydederim. mp3 dinlemek istersem bu uydu cihazının görevi değildir. evde dvd player var, pc var kardeşim. bu cihazın görevi uydu yayınını göstermek ve eğer uydudan (sizlerden) doğru dürüst güncelleme alabilirsek şifreli kanalları seyredebilmektir. bırakın cihazın orasını burasını kurcalamayı lütfen. günlerdir forumun okunmadık satırını bırakmadım. uydu cihazını herkes uzay gemisi yapmaya çalışıyor. amaç ağız tadıyla televizyon seyretmek sadece amacı saptırmayaılm. benim görüşüm budur. saygılarımla.

Yorum yap

uygu1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    üstadlar bende aynı durumdayım. bir arkadaşım k***x marka bir uydu cihazı kullanıyordu. yalarca onun kullanışına gıpta ettim bende a**i marka uydu cihazı vardı. adam uydudan hem güncel yazılımı hem softcam leri hemde kanal bilgilerini ayrı ayrı ve güncel indiriyordu. hemde mükemmel kanalları seyrediyordu. şifre durdumu uydudan softcam güncelleme yapıp yola devam ediyordu. keza hala devam ediyor. bende sağa sola sordum en iyi cihaz budur diye next 2000cx superplus aldım. aldım aldım ama ne uyduda bir güncelleme var., nede softcam var. bakıyorum bazen arada bir bi güncelleme çıkıyor. oda uydu cihazının yok o tuşu yok bu mavisi diye uydunun orası burasını kurcalama çıkıyor. bazen de stb ile yüklenmesi gerek deniyor. ben bu cihazı uydudan güncelleyebileceğim için aldım en başta. ayrıca bu alet açma düğmesine basınca uyduyu kanalları gösteriyormu? gösteriyor. kapatma düğmesine basınca kapatıyormu? kapatıyor. kanal değiştirme düğmelerine basınca değiştiriyormu? değiştiriyor. ya arkadaşlar niye orasını burasını kurcalatacağınıza. şu alete uydudan kanalları görebilmemiz için destek vermiyosrunuz? ben bu handikapı merak ediyorum. zaten herkesin evinde bir pc var. katdetmek istersem video çıkışını bağlarım pc ye yayını kaydederim. mp3 dinlemek istersem bu uydu cihazının görevi değildir. evde dvd player var, pc var kardeşim. bu cihazın görevi uydu yayınını göstermek ve eğer uydudan (sizlerden) doğru dürüst güncelleme alabilirsek şifreli kanalları seyredebilmektir. bırakın cihazın orasını burasını kurcalamayı lütfen. günlerdir forumun okunmadık satırını bırakmadım. uydu cihazını herkes uzay gemisi yapmaya çalışıyor. amaç ağız tadıyla televizyon seyretmek sadece amacı saptırmayaılm. benim görüşüm budur. saygılarımla.
                    arkadaşa aynen katılıyorum ben bu güncellemeleri yüklemesem usb den kendisi otomatik olarak yüklemesi lazım değil mi.onun için aldık biz bu cihazı eğer yanlış biliyorsam düzeltin dediğim gibi daha çok yeniyim ve bilmiyorum

Yorum yap

next ın uydudan güncellesi daha yeni başladı ve yazılmda olduğunda güncelliyor sizin amacınız ne bilmiyorum
                      next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        next ın uydudan güncellesi daha yeni başladı ve yazılmda olduğunda güncelliyor sizin amacınız ne bilmiyorum
                        tahminen şifreli kanalların şifrelerini uydudan güncelleyerek açılacağını düşünüyorlardı ama melesef o devir bitti. uydudan güncelleme yazılımları verilirken gerek doktor gerekse mach1 böyle bir şey olmayacağını belirtmişti.
                        VESTEL UD9200 4K LED TV
                        ARÇELİK 32" LED TV
                        2X Next 2053 HD (HEVC H.265)

Yorum yap

peki hocam internette sürekli verilen yeni yazılım kanal listesi felan var.Ben onları usb den yüklemeden de halladebilirim öyle değilmi yazılım güncelle derim makinaya günceller usb ile uğraşmama gerek yok.Doğrumuyum

Yorum yap

peki hocam internette sürekli verilen yeni yazılım kanal listesi felan var.Ben onları usb den yüklemeden de halladebilirim öyle değilmi yazılım güncelle derim makinaya günceller usb ile uğraşmama gerek yok.Doğrumuyum
                            dostum uydudan güncellemeli cihaz aldıysanız bu yalnızca yazılım güncellemek içindir şifre veya settingler için geçerli değildir

Yorum yap

anladım dostum tşk

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X