• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Diseqc motor ayarı acil yardım ustam

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Diseqc motor ayarı acil yardım ustam

atla: s.a ustalarım ben hafta sonu çatıya next 2000 hd cihazım için Diseqc motor baglıyacam next motor lnb falan aldım bunu taktıktan sonra mesela turksat uydusunu yani sinyalini bulduktan sonra sabitlesem o yonde vidalarını sıksam çanagın sonra hd 2000 motor menusu var ordanda turksatı secipte tabi sabitledikten sonra ayardan horbit uydusuna getirsem motor devreye girip donermi normal çanak ayarını biliyorum turksat uydusunuda buluyorum normal sabit tek çanakta.
    yani demek istiyorumki ustam düz boruyu sabitledim çatıya teraziyle onada motoru bagladım çanakla 2000 hd motor ayarına girdim ok dedim turksat uydusunu seçtim sonra çanaklada turksat uydusunu buldum kaliteli sinyalde sonra sabitledim motor ayarına girdim horbiti seçtim motor donermi sonra o yone yada başka turlumu bunun ayarı bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim montajına 80 ytl istiyorlar bende elektrikçiyim az bucuk anlıyorum o kadar para vermekte istemiyorum

dostum motor daizekle sabit anten farklıdır bulunduğun bölge neresi ise daizek motorun merkezi neuygun uyduyu bulman lazım sonrası nı cihaz kendi buluyor
    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

öncelik le Diseqc motor ayarlarında bagladıgın diregin her yönden tam terazide olması lazım.
      sonrası ise hangi sehirdeysen onun bölgesel ayarlarını girip.
      hotbirt uydusundan ayarla sonrasa türksata gönder ordan ince ayar yaptıktan sonra,hispasata gönder egerki motoru tam dengede kurduysan sinyal alabilirsin hispadan .
      alamazsanbi ince ayarda ordan yap ozaman tam kuşaga oturtmuş olursun.sinyal gelir .
      bilgine...

Yorum yap

Konunun HDTV bölümü ile ilgili olmadığı için buraya taşındı.

Yorum yap

Bolgesel Ayarlarini Nasil Yapacaz Hd2000 İÇİn Bunun Anlatimini Yaparmisiniz Acaba. Şİmdİ Ben Dİregİ Terazİde Sabİtledİm Dİyelİm Horbİtten Sİnyal Aldim Hd2000 Olan Motor Ayari Bolumundede Horbİt SeÇİlİ Olarak Horbİtten Sİnyal Almam Lazim Degİlmİ Sİnyalİ Aldim Sonra Sİbİtledİm Çanagi Sonra Turksat SeÇtİm Sonra Turksata Donermİ Bu Sekİlde Yaparsam Becerebİlİrmİyİm Acaba Acİl Yardim Edersenİz Sevİnİrİm

Yorum yap

dostum cihazında daizek mototor okeyle hangi uyduyu kaydedeceksen okeyle önce sürekli arasın sinyali bulduğunda eğer sinyal düşükse ince ayarı al sinyal sağ veya sol iyi bir sinyal buluncada hafızaya kaydet uydunu
            next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Bazilari Arabsattan Frekans Bulup Ayar Yapmalisin Dİyor Bende Dİyorum Kİ Acik Ve SeÇİk Motorlu Çanagi Monte Ettİm Çatiya Dİmİ (motor Ayarina Gİrdİm Hd 2000 De Horbİt Veya Turksatti Sectİm Sonra Çanagi Saga Sola Derken İkİsİnden Bİrİsİnde Sİnyal Yakaladim Sonra Kaydettİm Bu İŞlem Bİttİ Baska Uyduya Gectİgİmde Motor Çalisirmi Bu Sekİlde Ayarlari Olurmu Onu Demek İstİyorum Ona Gore Kendİm Kalkisacam Bu İse Yardimci Olursaniz

Yorum yap

dostum motor tabiki çalışır şimdi sırayla uyduları aratmaya başla örnek hotbirdeiken doğu astraya gir 11778 V 27500 FREKANSINA GİR doğu taratbakalım bulacakmı

Yorum yap

Anladim Pazar GÜnÜ O Zaman Çanagi Monte Edİp Manuel Olarak Turksatta Sİnyal Yakalayip Sonra Çanagi Sabİtlİyorum Sonra Next 2000 Hd Uydu Alicinda Motor Ayarina Gİrİp Ok Dİyorum Sonra Horbİte Uydusunu Secİyorum Motor Donerde Frekansi Bulursa Sonra Astra Uydusunu Secerİm Oralardada Sİnyal Yakalarsa İŞ Tamamdir Heralde Sonra Ne Mutlu Bana Hadİ Bakalim Hayirlisi İnŞ Becerebİlİrİz Bu İŞİ Normal Sabİt Çanak Ayari Yaptim Ama Bu İlk Olacak

Yorum yap

biraz zor ama azmin elinden hiçbirşey kurtulmaz başarırsın kolay gelsin.

Yorum yap

ist ümraniyeden diseqc motor taktım 110 ofset çanak ayarlarını yapamadım yardım

arkadaşlar 110 cm ofset next çanak-next lnb-next diseqc motor çatıya düz terazide direk kaynattırdım çanakı monte ettim turkcatta sinyal yakaladım motoru başka uyduya gonderdim sinyal bulamadım ist ümranmiyedeyim ayar yapmak için uyduculara gittim bitane anlayan uyducu bulamadım diseqc motor ayarı yapan bu uyducuları anlayamıyorum oteki sabit uyduların ayarını montajını herkez yapıyor ayarları yapamadım ole kalakaldım yardım lütfen ya birisini tavsiye edin ayar yaptırmak için yada yardımcı olun bana sinir oldum valla..

Yorum yap

mehmet3458 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        arkadaşlar 110 cm ofset next çanak-next lnb-next diseqc motor çatıya düz terazide direk kaynattırdım çanakı monte ettim turkcatta sinyal yakaladım motoru başka uyduya gonderdim sinyal bulamadım ist ümranmiyedeyim ayar yapmak için uyduculara gittim bitane anlayan uyducu bulamadım diseqc motor ayarı yapan bu uyducuları anlayamıyorum oteki sabit uyduların ayarını montajını herkez yapıyor ayarları yapamadım ole kalakaldım yardım lütfen ya birisini tavsiye edin ayar yaptırmak için yada yardımcı olun bana sinir oldum valla..
                        İstanbul.......28:58 E41:01 N
                        Bulunduğun ilin enlem ve boylamı yukarıdaki gibi. Buna göre 28.2 derece doğu yörüngesinde bulunan Eurobird uydusuna göre çanağını ayarla ve sinyal bulmaya çalış. Sinyali yakalayabilirsen anteni sabitle.

Yorum yap

ustalarım iyi geceler bende cumartesi dayzek motor taktım thor astra türksat hotbirt tamam fakat hispayı bulamadım limit ayarını artırmasını bilemedim yön açık fakat hispata tur bitiyor bilgilendirebilirseniz sevinirim

Yorum yap

arayın bızı arkadasım ne gerekiyorsa yapariz
                            We take to your home the best of the digital world.

Yorum yap

a_tiraki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              ustalarım iyi geceler bende cumartesi dayzek motor taktım thor astra türksat hotbirt tamam fakat hispayı bulamadım limit ayarını artırmasını bilemedim yön açık fakat hispata tur bitiyor bilgilendirebilirseniz sevinirim
                              anteninizde baz aldıgınız sıfır noktası 28.2 veya 26 derece değilse bu normaldır,baz aldıgınız sıfır noktasını kontrol ediniz...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X