• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ultradakı sorun .....

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ultradakı sorun .....

belki bu tip şey yaşayan arkadaşlar vardır ve yardımcı olurlar diye düşünerek yazıyorum.9000ultra cam nedense bazen sinyallarde çok düşme yapıyor.hatta uyduyu kaybetme noktasına geliyor.kabloyu değiştirdim bir süre sonra gene aynı sorun başladı,dayzeg değişti bir süre sonra gene aynı sorun başladı,lnb'ler değiştiremiyorum çunku ortak anten oyle olsa herkezde aynı sorun olur.son yazılım yuklu cihaz başka yerde sorunsuzca çalışıyor.bir kalan şu var.sadece ben aparatla utelsat'ı izliyorum acaba ondan sorun olurmu ? bu tip bi şey yaşayan varmı ?

aynı sorun bende de var.bazen açarken sinyal yok diyor.sinyalleri sıfır gösteriyor...next teknik aramak gerek tandoğan

vbox48 eleştirmek değil önemli olan
    NEXT 9000 ULTRA.newcamd 1 yazılımı Next YE-9000 XCam Ultra 10.02.2010 Yazılımı
    DREAMBOX 800 HD (2 TANE)
    DREAMBOX 500 S GEMİNİ 4.70(2 TANE)
    diseqc motor power tech 1 tane power jack 1 tane:20 uydu:
    INVERTO DİGİTAL-LABS WHİTE TECH UNİVERSAL SİNGLE LNB HDTV DVB-S2 COMPLİANT HD READY
    _NEXT 2000 SUPER CİS(2 TANE) -NEXT 2000 CX
    _NEXT 8500 XPA
    _NEXT 7500 XPA (2 TANE)

Yorum yap

nedense benım sadece olup bitmiyor mesela 3 gunden beri 2 uydudan sinyal alamıyorum....

Yorum yap

takdogan bi eski yazılımı denesene bu son yazılımda biraz sinyal kaybı var ondan olabilir

Yorum yap

gerçi ben kullanıyorum şuan öyle sorun yok ama bazı frekanslarda sinyal biraz geç geliyor bi eski yazılımda denedim yapmıyor bende 4 uydu kullanıyorum

Yorum yap

lnb'lerin birbirini etkilemesinden şüphelenıyorum ama tuhaf.işin yazılımla alaksı yok daha çok donanımsal bir şey gibi..2 haftadan beri neredeyse 2 uydudan hiç sinyal alamıyorum.kablo yeni,dayzek yeni,lnbler apartman ortak lnb'si yanı sorun başka kimsede yok.tek farklı şey bende ilave aparatla tek lnb'ile eutelsat+sirius ortalanmış ilave aparattır.anlayamadım gitti...

Yorum yap

bende öyle kullanıyorum eutel ve sirius ortalanmış şekilde sorun olmuyor

Yorum yap

aynı cahaz başka bağlantıda sorunsuz çalışıyor...acaba çok çıkışlı lnb'lerde yanına takılan aparatla çakışma gibi bir sorun mu yapıyor?? yada lnb markaları sorun yaratıyormu ?bu konuda bilgili arkadaş varmı ?

Yorum yap

3 çanak kullanıyorum lnb lerin 3de 4lü next marka 9000 de sorun ypmıyor ama 2000cıhazda türksattan hortbird e geçince sinyal yok diyor ama 9000lerde senin dediğin gibi kullanıyorum 2 biraderde 9000var onlarla aynı sistemi kullnıyoruz sorun yok bence senin sorunun dayzeg olabilir başka dayzeg dene kesin ondandır 3 adet dayzeg değiştim hemde 3çüde next marka 4cüde bu sorunu düzelttim

Yorum yap

bende şimdiye kadar 2 dayzek değiştirdim.sorun 1-2 aylığına düzeliyor gene aynı sorun 2 ay sonra devam ediyor.işin tuhaf tarafı 2 ay hiç bir şey olmuyor sonra gene başlıyor.çıkan dayzeg'i kontrol ediyoruz sağlam.çok can sıkıcı bi durum.anlamadım gitti.iş o değil her servisi çağırdığımda servis parası veriryorum.sonuçta ne arızalı bi şey var nede başka sorun.1-2 ay herşey normal sonra gene başlıyor.

Yorum yap

arkadaşlar sorununn büyük kısmı evdeki telsiz telefondan kaynaklanıyor markası bide siemens se fişi çekin bide öğle deneyin birde tasaruf ampulleri açıkken bir frekens yayıyor bide bunu kapatıp deneyin ben 2 problemede şait oldum benden söğlemesi bi önerim daha var piyasadaki çogu anten kabloları blandajlı diye satılıyor ama çoğu kalitesiz (çin malı) sorunlu arkadaşlar u20 kablo deneyebilirler onuda bulamazsanın digitürk kendine özel kablo yaptırıyor isteyin satıyorlar .son olarak diseq bolkon demiriyle temas etmesin oda bozuyor.....

Yorum yap

fikirlerin için teşekkurler arkadaşım emın ol tek tek deneyeceğim...umarım sorun hallolur.

Yorum yap

hallolmadı...temelde daizeq'ler neden bozulur ? bu konuda fikri olan varmı ? herhalde 2 ayda bir daizeq bozulmaz ?

Yorum yap

takdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            hallolmadı...temelde daizeq'ler neden bozulur ? bu konuda fikri olan varmı ? herhalde 2 ayda bir daizeq bozulmaz ?
                            Evet bozulur. Hatta 2 ayda değil 2 saniyede bile bozulur. Bir anlık elektrik yükselmesi veya düşmesi, gözle görülemeyen küçük yıldırım düşmeleri bu tür elektronik cihazların bozulmasına neden olan etkenlerdir.

Yorum yap

bu kadar sık yaşanabilirmı ? temelde cihaz çalışırken eğer kabloyu çıkarıp takarsan bunun daizeq'i bozduğunu biliyorum.yada balkon demirine teması,su alması olabilir..acaba etkileşim olabiliyormu lnb yada farklı bir cihazla ? yada en iyi daizeq çeşidi yada markası bilen varmı ? genelde kullandığım 5 ytl'lik daizeqler bir kaç kez elektronikçilere " parası sorun değil en iyisini istiyorum " dememe rağmen 5 ytl'yi aşan bir daizeq bulamadım tabii aömacım pahalı olanı almak değil sağlan ve kolay bozulmayacağına inandığım urunu almak...marka tavsiye edebilecek varmı ? yada iyisi nasıl anlaşılır bu mumkun mu ...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X