• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next YE - 19500 Süperior HD Serileri (v.2.65 Beta) 07.02.2012 Tarihli Yazılımları

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Yazılımla ilgili söyliyebileceğim unname problemi halen devam ediyor, epg de söylenen hataya rastlamadım , bazı arkadaşların yeni yazılımda görüntü kalitesinin kötü olmaın dan yakındığını okudum bence görüntü kalitesinde sanki bana göre birazda olsa iyileşme var . Bende yeni çıkacak veya planlanan yazılım ile ilgili nacizane bir önerim olacak ben daha önce next 2000 cx super plus kullanıyordum diseqc motor ile birlikte cx cihazında motorun dönüp dönmediğini küçük bir ekranda sayaç yardımı ile birlikte görebiliyorduk ve ayrıca görüntü üzerinde motora ufak ufak ayar verebiliyorduk ama 19500 de böyle bir şey yok.Acaba diyorum böyle bir şekil olamazmı 19500 de yazılımsal böyle bir özelliğin geleceğini düşünüyorum.Bir de aklıkma gelmişken geçemiyeceğim 19500 'ün tuner hassasiyeti konusundsa bir iyileştirme yapılamazmı acaba cihazın ön panelinde sinyal gelince yeşil ışık yanıyor ama ekranda gelmeyince kanal taratmada bulmıyabiliyor Teşekkürler
    MaCh1 Forum NUMBER ONEEE

Yorum yap

Ustam dediğinizi aynen yaptım gene yazılım yüklenmiyor. daha önce 2.57 yazılımını aynı belege atıp yüklemiştim yani yazılım yüklemede tecrübem var her nedense bu yeni yazılımı yükleyemiyorum usb belegi formatladım FAT32 biçimlendirmesini yaptım Next YE - 19500 CIS(Modüllü) HD 2.65 Yazılımı yazılımını indirip zipten cıkartıp icinden files dosyasını oldugugibi usb belege atım cihazataktım arkasından şalterini kapatıp actım kendi kendine acılıp kapandı yazılım yüklenmedi birde usb belekten kendim secerek denedim yine yüklenmedi sayın ustam.

Yorum yap

hayaliisim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Yazılımda emeği geçen Üstad'lara teşekkürler.Ben yazılımı akşam yükledim Fabrika ayarlarına döndüm ve kanal listem yükledim.Yüklemeden sonra Ekranın sağ kenarında yukarıdan aşağıya kadar devam eden beyaz bir çizgi oluştu.Arkadan kapa aç yaptım çizgi kaybolmadı.Bende tekrar 2.57 beta yazılıma geri döndüm oluşan çizgi yok oldu.Bunun sebebi ne olabilir.
        arkadaşım o sorun genelde var ama kimsede çıkıp neden olduğunu söylemiyor cihaz belli başına bir problem aksini iddia eden varsa çıksın konuşsun gerçekleri saklamak olmaz neyse o tam bir rezalet bu cihaz

Yorum yap

atmacasulo78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          arkadaşlar hayırlı olsun demiştim ama olmadı sorun benim cihazdamı bilemem ama
          EPG karekterler hala bozuk
          bi çok kanal unname diye çıkıyor düzelmemiş
          eljezire kart diyor one ben anlamadım
          kısacası işeyarıyan bir şey olmamış
          youtube düzelmiş napayım youtubeyi yinede bir emek verilmiş emeyi geçenlere teşekkürler
          inşallah bir gün düzelir
          işe yarayan değil daha çok bozulmuş cihaz ama dediğin gibi belki bir gün düzelir

Yorum yap

meklat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Hayırlı olsun da site yönetimine sesleniyorum. 19500 cıs alalı 15 gün oluyor. Aldığım ikinci gün youtube çalışmamaya başladı. Yazılımdan sandığım için başta sizin site olmak üzere internette aramadık yer kalmadı, tavsiyeleri uyguladım ama olmadı en son bir hafta önce fabrikasını arayıp youtube'nın şu anda çalışmadığını 7 Şubat'ta çalışacağını öğrendim. Makinadan olmadığını anlayınca rahatladım ve dedikleri gibi verdileri 2.65 yazılımıyla youtube çalıştı. Sitemim bu sitenin ustalarına yeterince araştırmıyor ve gereken bllgileri vermiyorsunuz. Yine de çalışmalarınızda başarılar.
            daha yeni üye oluyorsun dakka1 gol1 ilk msj atıyorsun bu forumun ustalarının iyi çalışmadığını söylüyorsun arkadaşım burada kimse kimseye iş yapmak zorunda değil sadece bu işin ustaları gönülden paylaşım vede yardımcı oldukları için buradalar siteminizi gidin başka yerde gösterin kolay gelsin

Yorum yap

arkadaşlar bendede aynı makina var yazılımlarla bazı hatalar düzeltilmiş sadece unoknon yazısı her uyduda devam ediyor arkadaşlar iyi uydu alacaksanaz vuduyu alın ama ücreti 1000 papel herkesin boyunu aşar arkadaşlar bu ücrete 19500 gene iyi makina hatalar yazılımlarla düzeltilecektir bilgi için herkese teşekkürler

Yorum yap

bu yazılımda cihaza ip aldırmayın sakın yoksa cihaz boot da kalıyo arkadaşlar

Yorum yap

buda kardeş formdan alıntı

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi tekocan

bu yazılımda cihaza ip aldırmayın aldırırsanız cihaz boot da kalıyo arkadaşlar

22-02-2012, 12:33 #47
                  birol11
                  Member

Giriş Tarihi: 02-01-2005
                  Mekan: 77 Yalova
                  Kan Grubu: AB Rh ( + )
                  Üye No: 58621
                  Forum Dili: TR

Evet bu önemli. Cihazı ilk aldığımda ben de otomatik IP seçeneğine bastım. Bundan sonra cihaz boot da kaldı. Şansıma alalı bir hafta olmuştu. Aldığım bayi gerçekten iyi çıktı. Cihazımı yenisiyle değiştirdi. Cihazda her tuşa bastığımda içime bir korku geliyor. Kilitlenmesine alıştık ama sonunda görüntü geri gelsin yeter. Cihazımı son olarak uydu listeleri ve kanalları sildiği için servise götürmüştüm. Üç hafta sonra, yani bugün gelmiş. Gidip alacağım be bugünden sonra mümkün olduğunca kilitlendiğinde kendi kendine açılmasını bekleyeceğim. Düğmeden aç- kapa yapmayıp bekleyeceğim. Kendi kendime bu kararı aldım. Bakalım ne çözüm getirecek.

Yorum yap

2.29 yazılımını yükleyin macera aramayın stabil oldugunu göreceksiniz
                    ,

Yorum yap

macera aramayın kim ne yazarsa yazsın

Yorum yap

--------------------------------------------------------------------------------

DEĞERLİ USTAM SORUNMUN CÖZÜMÜNÜ BEKLİYORUM Ustam dediğinizi aynen yaptım gene yazılım yüklenmiyor. daha önce 2.57 yazılımını aynı belege atıp yüklemiştim yani yazılım yüklemede tecrübem var her nedense bu yeni yazılımı yükleyemiyorum usb belegi formatladım FAT32 biçimlendirmesini yaptım Next YE - 19500 CIS(Modüllü) HD 2.65 Yazılımı yazılımını indirip zipten cıkartıp icinden files dosyasını oldugugibi usb belege atım cihazataktım arkasından şalterini kapatıp actım kendi kendine acılıp kapandı yazılım yüklenmedi birde usb belekten kendim secerek denedim yine yüklenmedi sayın ustam.

Yorum yap

yakp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          --------------------------------------------------------------------------------

DEĞERLİ USTAM SORUNMUN CÖZÜMÜNÜ BEKLİYORUM Ustam dediğinizi aynen yaptım gene yazılım yüklenmiyor. daha önce 2.57 yazılımını aynı belege atıp yüklemiştim yani yazılım yüklemede tecrübem var her nedense bu yeni yazılımı yükleyemiyorum usb belegi formatladım FAT32 biçimlendirmesini yaptım Next YE - 19500 CIS(Modüllü) HD 2.65 Yazılımı yazılımını indirip zipten cıkartıp icinden files dosyasını oldugugibi usb belege atım cihazataktım arkasından şalterini kapatıp actım kendi kendine acılıp kapandı yazılım yüklenmedi birde usb belekten kendim secerek denedim yine yüklenmedi sayın ustam.
                          Belki de yanlış yazılım atmaya çalışıyorsunuz. Ya da yazılımı atma sırasında verdiği hata mesajını buraya yazın ona göre sizi tekrar yönlendirelim.

Yorum yap

SonYazilimayTasakurlarcihazdakifrkanslarveyaTiplar kaiboliuor(next19500Superior)da.farjam3050iranan.

Yorum yap

Karbon hcam merhaba bir sorunum var cihazıma en sın yazılımı yükledkten sonra cihazı açıyorum kısa bir süre seyrettikten sonra ya kanal şifreli diyor yada sinyal yok diyor arka anahtardan kapatıp açtıktan sonra düzeliyor sonra tekrar aynı hatayı veriyor yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler not:şifreli ve şifresiz tüm kanallarda aynı sorunu yaşıyorum.

Yorum yap

a.rahim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                Karbon hcam merhaba bir sorunum var cihazıma en sın yazılımı yükledkten sonra cihazı açıyorum kısa bir süre seyrettikten sonra ya kanal şifreli diyor yada sinyal yok diyor arka anahtardan kapatıp açtıktan sonra düzeliyor sonra tekrar aynı hatayı veriyor yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler not:şifreli ve şifresiz tüm kanallarda aynı sorunu yaşıyorum.
                                Sisteminizi bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim,kablo,lnb,diseqc switch oksitlenmesi yada arızası olmuş olabilir yada topraklama ile ilgili bir sorun olabilir.
                                [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
                                www.next.com.tr

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X