• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 8000 Plus Yazılım Setting v.s. Kabul Etmiyor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 8000 Plus Yazılım Setting v.s. Kabul Etmiyor

ben 1 eylül yazılımını attıktan sonra herşey normaldi

ama arkaplan yüklemek istedim ve kendim videomach te anlatılanlara göre bi arkaplan yaptım ve onu yükledim

ancak arkaplan çalışmadı ve sanki bozuk bir sinyal resmi gibi bi arkaplan çıktı (ama düzgünce cihaz çalışıyordu)

o günden sonra cihaz yazılım da kabul etmiyor içinden setting de alamıyorum başka arkaplan da kabul etmiyor

tps auto ları yükleyemedim üstüne üstlük kanallarımı da sildim

bu cihaza reset attım next in kendi downloader ı ile denedim eski yazılımları denedim ne yaptıysam olmadı hiçbişey kabul etmio cihaz normal bi şekilde açılıo

flash ı sökmeden programlayabilir miyim?? entegre üstünde Intel TE 28F160 Flash yazıo ve ben buna göre bi tane bin dosyası buldum 2 MB lık

bunu direk RS-232 porttan yükleyebilir miyim ve mümkünse nasıl yükliycem??

şimdi ne yapacağım???????:alalal: :alalal: :alalal:

Dee-J_ONUR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 1 eylül yazılımını attıktan sonra herşey normaldi

ama arkaplan yüklemek istedim ve kendim videomach te anlatılanlara göre bi arkaplan yaptım ve onu yükledim

ancak arkaplan çalışmadı ve sanki bozuk bir sinyal resmi gibi bi arkaplan çıktı (ama düzgünce cihaz çalışıyordu)

o günden sonra cihaz yazılım da kabul etmiyor içinden setting de alamıyorum başka arkaplan da kabul etmiyor

tps auto ları yükleyemedim üstüne üstlük kanallarımı da sildim

bu cihaza reset attım next in kendi downloader ı ile denedim eski yazılımları denedim ne yaptıysam olmadı hiçbişey kabul etmio cihaz normal bi şekilde açılıo

flash ı sökmeden programlayabilir miyim?? entegre üstünde Intel TE 28F160 Flash yazıo ve ben buna göre bi tane bin dosyası buldum 2 MB lık

bunu direk RS-232 porttan yükleyebilir miyim ve mümkünse nasıl yükliycem??

şimdi ne yapacağım???????:alalal: :alalal: :alalal:

selam ustad cıhaz duzgun bir sekılde acılıyor demişsin download uygun yazılımı secip yükleme yapa bilirisin flasda bir sorun yok sanırım.ama yazılım atamıyorum demısın com baglantılarını kontrol etmeni tavsiye ederim.sorun com baglantılarında gorunuyor.

Yorum yap

+ olarak RS232 kablonu veya PC değiştirip dene. ss2 kullanıyorsan bunu devre dışı bırak birde öyle dene.

Yorum yap

arkadaşlar ne denediysem olmuyor cihaz düzgünce çalışıyor açılıyor

fakat yazılım atılmıyor setting olmuyor veya setting alınamıyor cihazdan

hepsi arkaplan attıktan sonra geldi başıma arkaplan kodlamasını PAL DVD yerine VGA seçtiğim için yanlış arkaplan oldu ondan arkaplan bozuk çıktı

ben bu arkaplanın........

superloaderla yükleme yapacağım zaman cihaz kodu gönderiliyor diyor öölecene kalıyor download başlamıo cihaz normal bi şekilde açılıyo

next downloader ile de start download yazıo ama ilerleme olmuo cihaz yine normal şekilde açılıo

anladığım kadarıyla cihaz programa ben bu yazılımı istiyorum gönder demiyor program alacan mı diyor ama aletten cevap gelmiyor:kopar: :alalal: :alalal:

napcaz????????????:ıhh: :ıhh: :ıhh: :ıhh: :ıhh: :ıhh:

Yorum yap

Sanırım sizede servis yolu gözükmüş

Yorum yap

http://www.mach1digital.com/mach1for...0&d=1157005713 bunu dene sonra yeni yazılımı at

Yorum yap

Dee-J_ONUR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              arkadaşlar ne denediysem olmuyor cihaz düzgünce çalışıyor açılıyor

fakat yazılım atılmıyor setting olmuyor veya setting alınamıyor cihazdan

hepsi arkaplan attıktan sonra geldi başıma arkaplan kodlamasını PAL DVD yerine VGA seçtiğim için yanlış arkaplan oldu ondan arkaplan bozuk çıktı

ben bu arkaplanın........

superloaderla yükleme yapacağım zaman cihaz kodu gönderiliyor diyor öölecene kalıyor download başlamıo cihaz normal bi şekilde açılıyo

next downloader ile de start download yazıo ama ilerleme olmuo cihaz yine normal şekilde açılıo

anladığım kadarıyla cihaz programa ben bu yazılımı istiyorum gönder demiyor program alacan mı diyor ama aletten cevap gelmiyor:kopar: :alalal: :alalal:

napcaz????????????:ıhh: :ıhh: :ıhh: :ıhh: :ıhh: :ıhh:
              Bilgisayarında eğer SkyStar falan varsa birde bunları devredışı bırakarak dene tekrar yazılım atmayı. Çünkü bu cihazlarda comları kapatabiliyor. Veya antivirüs programını da kapat.

Yorum yap

Ugrasma Herseyin Bİr Uzmani Var Neyse Gunahim Kabulumde Gel Kartaldayim Sana Halledeyim Kanallari Acayim Vereyim Beklerİm.........................

Yorum yap

karateo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  http://www.mach1digital.com/mach1for...0&d=1157005713 bunu dene sonra yeni yazılımı at
                  arkadaşım bilmediğin konuda yanlış yönlendirme yapma arkadaşın cihazına bir şey olsa rahatmı edeceksin linkini verdiğin yazılım 8000 xcamındır arkadaşın cihazı 8000 plus ikisi farklı makineler yazılımlarıda farklı....

Yorum yap

halitoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    arkadaşım bilmediğin konuda yanlış yönlendirme yapma arkadaşın cihazına bir şey olsa rahatmı edeceksin linkini verdiğin yazılım 8000 xcamındır arkadaşın cihazı 8000 plus ikisi farklı makineler yazılımlarıda farklı....
                    teşekkür ederim zaten yüklemezdim farklı olduğu belli

ben bu olaya çok çaçırdım hep arkadaşlarımın aletlere yüklemeleri ben yaparım problemleri olmaz ve her türlü yola başvurdum ama bi türlü çözüm bulamadım

bi yerde X-Cam için power tuşuyla açıldığında yazılımı kabul edeceği anlatılmış onu da denedim o da olmuyo cihaz yazılımı almak için herhangi bi cevap yollamıyor geriye

Yorum yap

karateo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yorum yap

Tesekkurler

Yorum yap

Arkadaşım şu yazılımla deneyin.
                          Bende aynı sorunu yaşıyordum CBHDownloader ile yazılımı yüklemeyi başardım.
                          http://www.cemhaner.com/sat/next/cbhdownloader.asp

NEXT 8000 cihaz yazılım almıyordu. Daha önce de sorunu aktarmıştım sizlere. SuperLoader 1.09 kullanıyordum.
                          CBHDownloader ile yükleyebildim bu gece. Aşağıda yükleme capture'leri var. (Sizin için kaydettim)
                          Şu an kanal taratmakla meşgulüm, sorun çözüldü
                          Saygı ve selamlar.

Not: Ekleme gereği hissettim. Arkadaşlar SuperLoader konusunu yanlış anlamasın hiçkimse. Ben sadece kendi sorunumu çözüldüğü için söylüyorum. Yoksa indy kadeşimize sonsuz saygımız bulunuyor. Belki bir hata mevcuttur yazılımda. Çünkü ben defalarca denedim ama yükleyemedim SuperLoader'la.
                          Haa bu arada hatırlatayım, boot'um 1.1 idi 1.3'e çevirdim. Belki ondandır bilemiyorum. Ama şu an sorun yok.
                          .

Yorum yap

@Davulgali
                            Arkadaşın kullandığı cihaz ile sizin önerdiğiniz linkteki yazılım arasında fark var kardeşim. Verdiğiniz linkte eski seri 8000 lere ait kurtarma yazılımı var ve buradaki arkadaşın sorunu 8000 Plus ile ilgilil. Yani sonuç olarak sizin önerdiğiniz linkteki yazılım buradaki arkadaşın cihazına uymaz. Lütfen araştırmadan, yanlış bilgi vermekten kaçının. :no:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X