• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Machina 3D 4.442 Yazılımı

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

taskalp47 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam recaal lıstesı menuden açıyorum ama cıhaz kapanıp açıldığında(elektrık kesılınce)lıste kapanıyo tekrar manuden açmak gerekıyo bılgınıze

Merhabalar cihaz açılıp kapanınca RECALL listesi gitmiyor ama dediğiniz gibi ELEKTRİK kesintisinde cihaz aynen dediğiniz gibi eski RECALL konumu ile çalışmaya başlıyor...Yani diğer bir deyişle MENÜDEN tekrar bu ÖZELLİĞİ aynen AKTİF etmek gerekiyor..Buda aynen YAZILIMSAL bir BUG, bu sıkıntıda aynen DÜZELTİLECEKLER listesine eklenecektir.
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Sayın Dijitalci ustam Şu YUV Çıkışı HDM İle ilgili değilmi ustam yani HDM kablosu ile kullandığımız zaman bunun açık olması gerekmezmi.YUV çıkışı açık olanda Scart çıkışı ise otomatik olarak kapalı oluyor.Ben YUV çıkışını açık olarak kullanıyorum.Gerçi benim görüşüm YUV çıkışı açıkda olsa kapalıda olsa bir fonksiyonu yoktur bence sadece göstermelik bir tuş hiç bir anlamı yoktur bence.Yani görüntüde hiç bir farklılık olmuyor.

Yorum yap

4 PIP Aynı anda otomatık açılmasını ısteyecek arkadaşlar cıhazın arkasındaki TUNER A TUNER B ye bağlantı ıcın kısa bır kablo takmaları çözüm olacaktır @doktor un altta yazdığı gıbı kanımca yoksa 3 PIP OK Bir kanal "SİNYAL YOK "çıkacaktır.....

doktor Nickli Üyeden Alıntı
        aynı tp de ve 2hd 2 sd ben baktom hiçbir sorun yok..tuner girişi loop veya 2 uydu kontrol et..tp de tek kanal varsa tek kanal gösterir 14 kanal varsada kanal listesindeki sırada..h,çb,r cihaz sizin sıralamanızı bilemez..
        Next Machina 3D & Vu+DUO 4K

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Arkadaşlar ben kendi PHİLİPS PFL 7665 LED TV m de kullanmış olduğum KİŞİSEL Uydu ve TV ile ilgili CİHAZIN ayarlarını belirten 2 adet resim koyuyorum...Belki FİKİR edinmek isteyen arkadaşlarımıza bir nebze olsun YARDIMCI olabilir... Şu ayarlar ile 4 PİP te herhangi bir SIKINTI YAŞAMIYORUM.

üstad sizde neden sorun çıkmıyor cunku 2 kablo kullanıyorsunuz cıhazın arkasında tek kablo kullananlarda sorun çıkıyor 3 PIP OK 1 KANAL da sınyal yok yazıyor ...! bılgınıze

Yorum yap

Akşam ben TRT 2'nin frekansından pip yaptım sorun yoktur aynı tp deki bütün yayınları 4 kanal birden pip yaptı yani sorun yoktur.Aynı tp de 4 den fazla kanal varsa pip yapıyor.Aynı tp den 2 yada 4 den az kanal olduğu zaman ise pip yapmıyor sinyal yok yazısı çıkıyor o da tabiiki normal bir şey.Bu işin çift tuner kullanmayla veya tek kablo kullanma ile bir alakası yoktur.sadece tp sayısındaki kanallar ile sorunu vardır.Ben çift kablo kullanıyorum yani 1. tunerde sabit türksat 2.tunerde motorlu kullanıyorum.Kabloların birini çıkardım öylede denedim hem sabit de denedim hemde motorlu antende denedim.Kablolarla tekli veya çift olması ile alakalı bir durum değil.

Yorum yap

Yeni bir cihaz daha alacaz gelsede yeni panelli kumandalı
              Hiremco TurBo4K

Yorum yap

arkadaşlar ,cihaza programlar veriliyor,bu programlarda cihaz video PİP yapıyor da niye audio PİP yapmadığını hep merak ediyorum.
                M3d+M3d Combo Super
                VU+Ultimo
                Gigablue HD QUAD PLUS
                T90 ile 4W-46E arası 19 uydu

Yorum yap

bu yeni 2. parti cihazlar ile ilgili yüksel elk. next yada ilgili bir kişi açıklama yapsa çok iyi olacak bu cihazlar ne zaman çıkıyor lütfen artık çok uzadı bu iş .

Yorum yap

yeni bir cihaz yok...gelen cihaz aynı,sadece 2. bir panel full siyah seçeneği var onun ismide aynı model nosu vb de....,kumandaları eskisiyle aynı komutlarda biraz daha ufak ..cihazlar geleli 10 günü geçti benim satışla bir bağlantım yok .bu hafta çıkar dendi...zaten arkadaşlara sözüm var kumnada ve ön panel yenilemeyle ilgili bende bekliyorum
                    not: doktor dan alıntı

Yorum yap

LASTSAMURAI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      üstad sizde neden sorun çıkmıyor cunku 2 kablo kullanıyorsunuz cıhazın arkasında tek kablo kullananlarda sorun çıkıyor 3 PIP OK 1 KANAL da sınyal yok yazıyor ...! bılgınıze
                      Üzgünüm dostum yanlışınız var.!!! Siz ordaki ayarlara bakmayın bende şu an TUNER 1 den sadece YAYIN alıyorum yani sizin dediğiniz gibi ben 2 tuner KULLANMIYORUM...Bilmem anlatabildimmi.... Ha sizde neden böyle çıkıyor ben orasını bilemem belki TV ile cihazınızın UYUM AYARLARI ile igili olabilir bu durum.
                      MACHİNA - 3-D
                      8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
                      TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

[QUOTE=aleksandır;507003]yeni bir cihaz yok...gelen cihaz aynı,sadece 2. bir panel full siyah seçeneği var onun ismide aynı model nosu vb de....,kumandaları eskisiyle aynı komutlarda biraz daha ufak ..cihazlar geleli 10 günü geçti benim satışla bir bağlantım yok .bu hafta çıkar dendi...zaten arkadaşlara sözüm var kumnada ve ön panel yenilemeyle ilgili bende bekliyorum
                        not: doktor dan alıntı[/QUOTE

bunu daha önce okudum ben nezaman satışa sunulacak diye soruyorum . next yada yüksek elk. yada nebu tv yada sonuçta bir yetklili yokmu bu konuda yardımcı olacakl.

Yorum yap

[QUOTE=bruswils;507005]
                          aleksandır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          yeni bir cihaz yok...gelen cihaz aynı,sadece 2. bir panel full siyah seçeneği var onun ismide aynı model nosu vb de....,kumandaları eskisiyle aynı komutlarda biraz daha ufak ..cihazlar geleli 10 günü geçti benim satışla bir bağlantım yok .bu hafta çıkar dendi...zaten arkadaşlara sözüm var kumnada ve ön panel yenilemeyle ilgili bende bekliyorum
                          not: doktor dan alıntı[/QUOTE

bunu daha önce okudum ben nezaman satışa sunulacak diye soruyorum . next yada yüksek elk. yada nebu tv yada sonuçta bir yetklili yokmu bu konuda yardımcı olacakl.

Telefon : +90 (216) 592 98 00 - 444 3 666
                          Fax : +90 (216) 592 99 71
                          E-posta : [email protected]
                          Web : www.next.com.tr
                          www.nextguvenlik.com
                          www.nextnavigasyon.com
                          www.nextremely.com

Gerekli bilgiler YUKARDADIR....İsterseniz bir sorun cevabı buraya yazarsanız diğer arkadaşlarımızada yardımcı olmuş olursunuz..

NOT:
                          Az önce NEXT Firmasını aradım,bu konu ile ilgili BİLGİ edinmek istediğimi söyledim.Fakat SATIŞ departmanı arkadaşlar yerinde yokmuş telefonumu bıraktım eğer dönerlerse ve bu konu ile ilgili BİLGİ verirlerse buradan paylaşırım...
                          MACHİNA - 3-D

Yorum yap

[QUOTE=dijitalci;507007]
                            bruswils Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Telefon : +90 (216) 592 98 00 - 444 3 666
                            Fax : +90 (216) 592 99 71
                            E-posta : [email protected]
                            Web : www.next.com.tr
                            www.nextguvenlik.com
                            www.nextnavigasyon.com
                            www.nextremely.com

Gerekli bilgiler YUKARDADIR....İsterseniz bir sorun cevabı buraya yazarsanız diğer arkadaşlarımızada yardımcı olmuş olursunuz..

NOT:
                            Az önce NEXT Firmasını aradım,bu konu ile ilgili BİLGİ edinmek istediğimi söyledim.Fakat SATIŞ departmanı arkadaşlar yerinde yokmuş telefonumu bıraktım eğer dönerlerse ve bu konu ile ilgili BİLGİ verirlerse buradan paylaşırım...
                            digitalci kardeş bu işede el attınız ya artık mutlaka bir sonuç gelecektir herkeze yardımcı olmaya çalışmanız ve buradan verdiğiniz destekler için şahsım adına teşekkür ederim

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Üzgünüm dostum yanlışınız var.!!! Siz ordaki ayarlara bakmayın bende şu an TUNER 1 den sadece YAYIN alıyorum yani sizin dediğiniz gibi ben 2 tuner KULLANMIYORUM...Bilmem anlatabildimmi.... Ha sizde neden böyle çıkıyor ben orasını bilemem belki TV ile cihazınızın UYUM AYARLARI ile igili olabilir bu durum.
                              dostum benım kadar uydu konusunda ve alıcısında kımse hassas degıldır.su ana kadar yıllardır 1990 dan berı NEXT kullanıyorum gerek kablo gerek lnb ve gerek canak konusunda cok tıtızım sadece bende 4 pıp otomatık 3 kanal ok 1 sınyal yok yazısı bende degıl genel sorun sızde olmaması enterasan sorun var kı mıllet yazıyor.Bu sorunu sız degıl NEXT bılecek bılmek zorunda yazılımda bır sorun % 100 var !!! TAM DESTEK TAM GUVEN nexte devam ama bu bır sorunsa yazılımı bır daha gözden gecırmek zorunda veya bız kullanıcılarında neden böyle sorun var bıze açıklamak zorunda !!!!! bılmem anlatabıldım mı !!!

dun uydu alıcısı kullanmadım bugünde kullanmadım amma velakın 21/06 yazılımda 4 pıp ok otomatık durumda bır sorun var kesın ,

bılgınıze !

Yorum yap

Kardeş bir zahmet bana bir frekans verebilirmisiniz akşam bende bakayım denemek açısından.Bakalım bende de olacakmı.Ben şuana kadar yaptığım denemelerden böyle bir sorun yaşamadım.Sizin sorun çıkaran frekanslarıda denemek istiyorum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X