• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Türksat 3a siyal sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

eselias Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fabrika ayarlarına geri döndükten sonra turksatın yeni frekanslarını girince düzeldi fakat yanlış hatırlamıyorsam receiver ilk aldığımızda turksat ve hotbird kanalları yüklüydü, aynı nit aramayı hotbird için de yaptım fakat gene bizim turksatın türk kanalları çıktı acaba onun da frekans değerleri mi değişti?
    daizek ayarına bakın 10719 v27500
    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Arkadaşlar bu uydu değişikliğnden sonra bir çok kimsede sorunlar oluştuğu görülüyor Örneğin bende daha çıkan bazı kanallarda sinyal gözükmüyor. Yani Skytürk, ege, bursa olay ve ans gibi bazı tvlerin sinyalleri yok. Bu konuda ne kadar uğraştıysam çözemedim. Belki içinizden aynı sorunla karşılaşıp çözenler olmuştur. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler...

Yorum yap

kamhere380 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Next 2000 cıs süper plus cihazım var...cihazıma 19.08.2008 yazılımı yükledim. fabrika ayarlarına döndürdüm çanak ve diesecq ayarlarını yaptım. fakat türksatta sinyal sorunu var...hotbird de bir sorun yok..türksatta hiçbir kanal yok..yazılıım atmadan önce trt ve lig tv bazı kanallar vardı...şimdi hiçbiri yok. Bu konuda bir fikri olan var mı? uyduda sorun var mı? başka sunny cihazımda da komple reset yaptım onda da hotbird var türksat yok...
        skystar uydu kartımla halen eski turksatta olan bazı kanalları izleyebiliyorum..trt ler vs...
        aynen katılıyorum
        BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
        ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

bende de skyturk,ntv,ntvspor,cnbc-e gibi kanallarda sinyal sorunu var bunun çözümü var mı acaba???

Yorum yap

bende de skyturk,ntv,ntvspor,cnbc-e gibi kanallarda sinyal sorunu var bunun çözümü var mı acaba ???

Yorum yap

bende de bu kanallar yok 2000 cıs plus u santrale bağlı olarak izliyorum cihazı başka tek antane bağladığım zaman çıkmayan bütün kanallar çiktı santrale bağlı olarak bir
              problem olabilirmi

Yorum yap

bende 2 cihaz var. next 2000 ve korax 56600. ikisi de kanalları full buldu. her ikisi de farklı çanağa bağlı. sözleyeceğim şu. ikisinde de sinyal kalitesi bariz düştü. en az 8-10 birim. kalite yapacağız diye gözlerine soktular bana göre.
                Ya bir yol bul, ya bir yol aç, yada yoldan çekil

Yorum yap

Hocam NEXT YE 2000X CI Plus cihazda Turksat 3A uyduyu elle frekansları (12731-3333-V) ekledim, seviye %70 lerde yalnız Kaliye %10'u geçmiyor ve kanalları bulmuyor.
                  Fabrika ayarlarına çevirdim aynı işlemi yaptım Uydu ve TP ekledim olmadı.
                  Cihaz bilgisi;
                  YE 2000X CI plus
                  İnf 220 C112904 M0oo29
                  Mekanik ver=Ao-o5
                  Cihaz ver=ykme 04090404 İJFS
                  Yükleyici=I.1.1B(YK)
                  Bu durumda ne yapmam gerekli.
                  Teşekkürler

Yorum yap

veygun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Hocam NEXT YE 2000X CI Plus cihazda Turksat 3A uyduyu elle frekansları (12731-3333-V) ekledim, seviye %70 lerde yalnız Kaliye %10'u geçmiyor ve kanalları bulmuyor.
                    Cihaz bilgisi;
                    YE 2000X CI plus
                    İnf 220 C112904 M0oo29
                    Mekanik ver=Ao-o5
                    Yükleyici=I.1.1B(YK)
                    Teşekkürler
                    dostum fabrika ayarlarına döndürsen yinede eski tp leri yani frekansları silmeniz lazım onlar cihazda kaldığı sürece sağlıklı tarama yapamazsınız
                    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Cihaz bilgisi;
                      YE 2000X CI plus
                      İnf 220 C112904 M0oo29
                      Mekanik ver=Ao-o5
                      Yükleyici=I.1.1B(YK)
                      Teşekkürler
                      çanak dönmüş olabilir,kablo lnb ve cihaz bağlantılarında da sorun olabilir.

Yorum yap

Her şeyde zülüm yapanlar,uyducularada zülmü layık gördüler.Ben 26.10.2008 tarihli frekansları geri istiyorum.herkez şikayetçi olduğuna göre Gölbaşı'nda ki,Türksat uydu merkezindekiler zil çalıp oynayabilirler.
                        BÜTÜN HESAPLARIN BİTTİĞİ NOKTADA ÇANAKKALE BAŞLADI VE ÇANAKKALEYİ HESAP ETMEYE MATEMATİK YETMEDİ.

Yorum yap

Cihaz bilgisi;
                          YE 2000X CI plus
                          İnf 220 C112904 M0oo29
                          Mekanik ver=Ao-o5
                          Yükleyici=I.1.1B(YK)
                          Teşekkürler
                          benim de başıma gelmişti. nasıl çözdüğümü yukarıda yazmıştım. hayırlı işler.

ahaldaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Sorun şu: uyduyu sıfırladım. sinyal yok. sinyal olmadığı için de uyduyu kaydedemiyordum. Uyduyu kaydedemediğim için de 12731 v 3333'ü kaydedemiyorum. forumdan hazır kanal listesi attım, Çanak ayarından 12731 v 3333'ün üzerine geldim, gene sinyal yok. ne uyduyu, ne de kanalı kaydedebiliyordum.

Sonra, attığım hazır listeden tüm TP'leri tek tek taramaya başladım. en son bir TP'de sinyali yakaladım. uyduyu ancak bu şekilde kaydedebildim. sonra da kanalları taratınca tüm kanallar geldi. Sorun şu ki, hazır listedeki bir çok TP'de sinyal yok, buna 12731 v 3333 te dahil. aynı sorunu yaşayan arkadaşlara duyrulur.
                          . . . . Sorunu çözemeyenler, bir süre sonra sorunun bir parçası olurlar . . . .

Yorum yap

Sorun yazılımın çok eski olmasından kaynaklanıyormuş.
                            YE 2000X CI plus
                            İnf 220 C112904 M0oo29
                            Mekanik ver=Ao-o5
                            Yükleyici=I.1.1B(YK
                            Bu yazılım çok eski olduğundan yeni Turksat3 A uydu frekanslarını yazınca kalite %10 gösteriyordu, Başka antene taktık yine kalite %10 gösteriyordu. Yeni yazılım atınca anteni, LNB vs hiç dokunmadan tüm kanalları buldu.
                            Böyle sorunla karşılaşan arkadaşlar varsa hiç uğraşmasınlar yeni yazılım tek çare.

Yorum yap

Cihaz bilgisi;
                              YE 2000X CI plus
                              İnf 220 C112904 M0oo29
                              Mekanik ver=Ao-o5
                              Yükleyici=I.1.1B(YK)
                              Teşekkürler
                              Turksat 3A uyduyu elle frekansları (12731-3333-V) yerine 12733-3333-v frekansını denediniz mi? Benim uydu alıcım bu frekansı girince tüm kanalları buldu da atla: Sizde network açık iken bu tarama frekansını bir deneyin. Bizim apartmanda iki komşunun (başka marka uydu alıcıları) 15-20 kanal iken bu frekansla diğer tüm kanalları bulduk. yer ANKARA-Keçiören
                              Selamlar....

Yorum yap

ahaldaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                çok teşekkür ederim arkadaşım biz nasıl akıl edemedik bunu? Yahu senin bu söylediğin forumda 100'lerce kez yazıldı çizildi. İnsanları beceriksizlike suçladığın konuda en ufak bir fikrin var mı acaba?

Sorun şu: uyduyu sıfırladım. sinyal yok. sinyal olmadığı için de uyduyu kaydedemiyordum. Uyduyu kaydedemediğim için de 12731 v 3333'ü kaydedemiyorum. forumdan hazır kanal listesi attım, Çanak ayarından 12731 v 3333'ün üzerine geldim, gene sinyal yok. ne uyduyu, ne de kanalı kaydedebiliyordum.

Sonra, attığım hazır listeden tüm TP'leri tek tek taramaya başladım. en son bir TP'de sinyali yakaladım. uyduyu ancak bu şekilde kaydedebildim. sonra da kanalları taratınca tüm kanallar geldi. Sorun şu ki, hazır listedeki bir çok TP'de sinyal yok, buna 12731 v 3333 te dahil. aynı sorunu yaşayan arkadaşlara duyrulur.
                                o zaman çanak ayarlarına girin türksattan aktif bir tp seçin sonra dayzek ayarlarını değiştirin a-b-c-d diye bakalım çıkıyormu bugüne kadar izleyip frekanlars değiştiyse merak etme uydunun görüngesi değişmedi frekanslar değişti ben kimseye kızmıyorum sadece senin dediğin gibi 100 lerce anlatılmış demek sorunm var bunda1000 defada anlatılsa sorun devam edecek saygılar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X