• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

tek çanak 3 uydu yapamadık

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• tek çanak 3 uydu yapamadık

selam arkadaslar dün uyducu cagırdım tek canakda 3 uydu olayını yaptırmak icin hotbird odaklı canaga taktık astrayı ve w3 ü yapmak istedim.ama adam iki beraber olmuyor dedi.o yuzden ikisinden birini secmemi soyledi bende astrayı sevdim sinyal seviyesi 60 gozukuyordu.sonra tarattırma yaptım astrada sadece 25 kanal buldu.

w3 ise kalite 80 gozukuyordu.üçü beraber olmuyor olsada ankarada oldugum icin astradan fazla kanal bulamicam galiba.o yuzden w3 düsünüyorum.eger bugun adama w3 dönderttirirsem kanal bulma sorunu olursa bütün w3 kanallarını alabilir miyim.canagım 90lık.disecq goldmaster rm6 goruslerinizi bekliyorum lütfen.

Antenin merkezini Hotbird yaparsan Astra'yı alamazsın. Merkez olarak Astra yapacaksınız diğer uyduları sorunsuz alabilirsiniz.

Yorum yap

o zaman hotbird de kanal kaybı olur mu acaba?

Yorum yap

TPS,Polsat rahatlıkla alırsın daha fazlasını neyapacaksın NEXT2500 x dpcı plus

Yorum yap

dogru diyorsun uto ileride bunu deneyecegim

Yorum yap

aristo06 Nickli Üyeden Alıntı
            selam arkadaslar dün uyducu cagırdım tek canakda 3 uydu olayını yaptırmak icin hotbird odaklı canaga taktık astrayı ve w3 ü yapmak istedim.ama adam iki beraber olmuyor dedi.o yuzden ikisinden birini secmemi soyledi bende astrayı sevdim sinyal seviyesi 60 gozukuyordu.sonra tarattırma yaptım astrada sadece 25 kanal buldu.

w3 ise kalite 80 gozukuyordu.üçü beraber olmuyor olsada ankarada oldugum icin astradan fazla kanal bulamicam galiba.o yuzden w3 düsünüyorum.eger bugun adama w3 dönderttirirsem kanal bulma sorunu olursa bütün w3 kanallarını alabilir miyim.canagım 90lık.disecq goldmaster rm6 goruslerinizi bekliyorum lütfen.
            @aristo06 arkadaşım, ben tek 90 lık çanakla merkezi 13-E hotbird uydusu'na ayarlı vaziyette 4 uyduyu izliyorum.
            İnce ayar yapılarak sorunsuz 7E ve 5E izleniyor.
            Hotbird çanağının soluna takılan Lnb'ye ince ayar yaparak 5-E ve 7-E uydusunu, Lnb'nin sağ yanına bir Lnb daha ilave ederek 19.2E Astra 1KR uydusu da çok rahat izlenmektedir.Belki bu resim sana yardımcı olur.Kolay gelsin.(ben izmir'de oturuyorum.yorumum izmire göre, belki aydınlatmam hatalı olabilir.ankara'lı arkadaşların yorumları daha geçerli olacaktır.)
            Next HH Disecq motor 120 çanak 42E-30W
            2 x 90 çanak 5 Uydu.42E-19E-13E-7E-5E

Yorum yap

çok güzel izlenir arkadaşim resme bak olmassa ara seni yonlendirelim

resim 1

resimler www.uyduariza.com a aittir daha fazla
              montaj resmi için bakabilirsiniz http://www.uyduariza.com/photo.htm
              We take to your home the best of the digital world.

Yorum yap

Uyduariza söylüyorsa doğru söylüyordur, yaptığı dönerli anten montajını beş yıldır kullanıyorum.

Yorum yap

agalık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Uyduariza söylüyorsa doğru söylüyordur, yaptığı dönerli anten montajını beş yıldır kullanıyorum.
                  sikintiniz olursa sitede telefonumuz var yardimci oluruz bölge neresi anten resmini çekerseniz hatirlamiş oluruz..

Yorum yap

90cm ofset hotbirdte ayarlı ilaveten 7e ve 16 e izlenebilirmi

Yorum yap

yada 16e ve 19e mumkunmu 19 da hepsi olamasada olur yer ist /g.o.pasa

Yorum yap

fmberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        yada 16e ve 19e mumkunmu 19 da hepsi olamasada olur yer ist /g.o.pasa
                        olur kardeş 16 19 13

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X