• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 19500 Superior

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

civannuri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ muammer ,Paylaşım için teşekkürler. inşallah bu sorunlar yazılım ile düzelir. ayrıca disecq motorun varsa bu cihazla çalıştırabiliyormusun?.ben diseqc motoru kullanamıyorum.cihaz hata veriyor.
    benım mesajda belırttığım gibi T90 multı fokus anten de 8 uydu alıyorum(ımzamdakiler) mualesef motor kullanmıyorum,yazılımlarda onlarda duzeltılır..
    optıcum pırıma HD 9600- next 19500-jameson hd 2017.. 46E.42E
    .23,5E. 19,2'E_16E-13E. 9'E-7'E-4.8E 1w-4W.. http://www.satlex.de/de/image_window...com_t90&pic=53

Yorum yap

headend Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      motor kullanımında sorun yoktur
      Bilgi için teşekkürler. Bende sorun var biraz incelemem lazım.
      Next HH Disecq motor 120 çanak 42E-30W
      2 x 90 çanak 5 Uydu.42E-19E-13E-7E-5E

Yorum yap

19500 süperior gercekten güzel birşey flv filim leri oynatması teşekürler

Yorum yap

çanak montajcısıyım. Yeni aldığım next 19500 makinayi kulanmaya başladım.internetim yok.acaba mümkünse cep telefonum samsung s8300 ineternete aylık 8 tl ödiyerk interneti kulanıyorum. Bilgisayara bağlıyarak da modem olarak kulanabiliyorum.cep telefonu usebesinden next19500 usebesine takarak .telefonu next 19500 de modem olarak kulanamazmıyız

Yorum yap

Next severlere Hayırlı olsun. güzel günlerde.

Yorum yap

Arkadaşlar yazmayayım yazmayayım diyorum ama bu cihaz hayatımda kullandığım en berbat cihaz diyebilirim çok açık olarak kusura bakmayın.Dün gece uyduyu taratıyorum bana var olan kanallar silinsinmi?diye soru soruyor..ne alaka ben niye var olan kanalların silinmesini isteyeyimki? Kör tarama yapıyorum tarama bitince bütün sıraladığım kanal listesini kaybediyorum,cihazda tek tp arama yok yada ben aradım bulamadım yeni tp ekledim ve tarama yaptım cihazbütün tp leri siliyor.Şu ana kadar 5 uydu cihazı kullandım hepsinde uydu taratma yaptıktan sonra şu kadar kanal bulundu şu kadarda yeni kanal diye bilgi verir doğal olarak ama bunda tarama bitince direk yayına geçiyor ne bilgi ne başka bişey..Aslında daha o kadar çok şey varki eksikleri (donma şifresiz kanalları şifreli göstermesi,kumanda cihaz uyumsuzluğu)buraya yazsam baya uzar.Şimdi bu cihazı öven arkadaşlar ya başka bir cihaz kullanıyorlar yada benim cihazda problem var diyeceğim ama genel olarak forumlarda benzer durumlar var.Yani kısacası 480TL verip aldığım bu cihazdan pişmanım lütfen gerçekleri anlatalım burdakilere son pişmanlık fayda etmiyor..

Yorum yap

boradan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Arkadaşlar yazmayayım yazmayayım diyorum ama bu cihaz hayatımda kullandığım en berbat cihaz diyebilirim çok açık olarak kusura bakmayın.Dün gece uyduyu taratıyorum bana var olan kanallar silinsinmi?diye soru soruyor..ne alaka ben niye var olan kanalların silinmesini isteyeyimki? Kör tarama yapıyorum tarama bitince bütün sıraladığım kanal listesini kaybediyorum,cihazda tek tp arama yok yada ben aradım bulamadım yeni tp ekledim ve tarama yaptım cihazbütün tp leri siliyor.Şu ana kadar 5 uydu cihazı kullandım hepsinde uydu taratma yaptıktan sonra şu kadar kanal bulundu şu kadarda yeni kanal diye bilgi verir doğal olarak ama bunda tarama bitince direk yayına geçiyor ne bilgi ne başka bişey..Aslında daha o kadar çok şey varki eksikleri (donma şifresiz kanalları şifreli göstermesi,kumanda cihaz uyumsuzluğu)buraya yazsam baya uzar.Şimdi bu cihazı öven arkadaşlar ya başka bir cihaz kullanıyorlar yada benim cihazda problem var diyeceğim ama genel olarak forumlarda benzer durumlar var.Yani kısacası 480TL verip aldığım bu cihazdan pişmanım lütfen gerçekleri anlatalım burdakilere son pişmanlık fayda etmiyor..
                arkadaşım, yaşadığın sorunları ve benzer sorunları maalesef bende yaşıyorum biz next markasına güvenerek bu cihazı aldık ama sonuç hüsran ve pişmanlık. aklıma şu soru geliyor bu cihaz üretilirken hiçmi test aşamasından geçirilmedi ?? sanki acele bir şekilde piyasaya sürülmüş bir izlenimi var cihazın
                umarım bu yazılanları yetkili arkadaşlar görür ve ilgili yerlere iletirler ve bu sorunlar biran önce düzeltilir, saygı ve selamlarımla

Yorum yap

arkadaşlar gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum. Bazıları halinden memnun, bazıları şikayetçi (bende şikayetçi olanlardanım). Ozaman aklıma ilk gelen üretilen cihazların belli bir kısmı öyle veya böyle hatalı. Bu cihazın ekstra özelliklerinden vaz geçtim klasik bir uydu alıcısında olması gereken özellikleri bile sağlıklı çalışmıyor. -tek bir tp aratması yaparsanız arama sonucunda arattığınız tp haricinde tüm tp leri siliyor. - disecq motor ayarlarında motor dönüşü ile ekran sinyal göstergesi birbirini tutmuyor dolayısı ile birden fazla uydu ayarlamak felaket zor. - Kumanda yerlerde sürünüyor. Bazen kanal ileri geri tuşları hiç bir işe yaramıyor. okeyleyip kanal listesini açmanız ve onun üzerinde kanal değiştirmeniz gerekiyor. Bazende kanal değiştirme okadar hızlı oluyor ki 3-4 kanal değiştirdikten sonra anca duruyor. -Uydu taratmada varolan kanallar silinsin mi yada network arama yapılsın mı sorularına evet yada hayır demenizin önemi yok o nasıl isterse o anda öyle yapıyor. -Kilitlendi mi arkadan açıp kapattınız mı işiniz bitti ya kanalları kaybettiniz ya da uydu tamamen gitti. sil baştan. -şifreli kanallarda takıldı mı daha sonraki şifresiz kanalarda artık şifreli hayırlı olsun. -sıkıyorsa kör tarama yaptırın. Kör taramdan önce atıyorum uydunuzda 500 kanal var. taramdan sonra 20 kanal daha bulsun diyelim oldu mu sana 520 hayır neden çünkü ilk 500 kanal sizlere ömür. Bunları başka bir konu altında yazmıştım. Burada yeniden yazıyorum neden çünkü cihazı alalı 2 ay oldu 2 sefer İstanbul'a servise yollandı. Geldi yine aynı. Cihazı aldığım yere geri vermek istedim servise giriş çıkış olduğu için almadılar. Fabrika ile konuşup değişimi sağlayabileceklerini söylediler ancak fabrikadan gelen cevap yazılımını yenileyip cihazı geri vermek olmuş. Sanki biz yazılım yükleyemiyoruz. (ha bu arada yazılım yüklenip geri geldi "eşeğe vurmuşlar altın semer bizim eşek yine aynı eşek")Şimdi oturdum fabrikaya bir mail döşendim bakalım ne olacak. Ne olacak ya bu cihazı alacaklar ya da ben bu cihazın üzerine benzin döküp yakıcam. Ya arkadaşlar allah için söyleyin ya gerçekten hiç sorunsuz olarak bu cihazı kullanabilen var mı. Ama lütfen şöyle yap böyle yedek al yeniden yükle falan demeyin bana. Cihazın ana özellikleri ana gibi çalışmalı bu cihazı böyle sattılar böylede çalışmalı. Bu paraya bukadar git bunu al falan da demeyin çünkü satarken bu paraya ancak bu cihazın ancak şu kadar özelliği bu kadar miktarda çalışabilir siz bizim yazdıklarımıza bakmayın da demediler. yaa daha çok şey yazmak ve çokta kötü yazmak geliyor içimden ama yemin ediyorum next'e değil kendime yakıştıramıyorum.

Yorum yap

casper11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    arkadaşlar gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum. Bazıları halinden memnun, bazıları şikayetçi (bende şikayetçi olanlardanım). Ozaman aklıma ilk gelen üretilen cihazların belli bir kısmı öyle veya böyle hatalı. Bu cihazın ekstra özelliklerinden vaz geçtim klasik bir uydu alıcısında olması gereken özellikleri bile sağlıklı çalışmıyor. -tek bir tp aratması yaparsanız arama sonucunda arattığınız tp haricinde tüm tp leri siliyor. - disecq motor ayarlarında motor dönüşü ile ekran sinyal göstergesi birbirini tutmuyor dolayısı ile birden fazla uydu ayarlamak felaket zor. - Kumanda yerlerde sürünüyor. Bazen kanal ileri geri tuşları hiç bir işe yaramıyor. okeyleyip kanal listesini açmanız ve onun üzerinde kanal değiştirmeniz gerekiyor. Bazende kanal değiştirme okadar hızlı oluyor ki 3-4 kanal değiştirdikten sonra anca duruyor. -Uydu taratmada varolan kanallar silinsin mi yada network arama yapılsın mı sorularına evet yada hayır demenizin önemi yok o nasıl isterse o anda öyle yapıyor. -Kilitlendi mi arkadan açıp kapattınız mı işiniz bitti ya kanalları kaybettiniz ya da uydu tamamen gitti. sil baştan. -şifreli kanallarda takıldı mı daha sonraki şifresiz kanalarda artık şifreli hayırlı olsun. -sıkıyorsa kör tarama yaptırın. Kör taramdan önce atıyorum uydunuzda 500 kanal var. taramdan sonra 20 kanal daha bulsun diyelim oldu mu sana 520 hayır neden çünkü ilk 500 kanal sizlere ömür. Bunları başka bir konu altında yazmıştım. Burada yeniden yazıyorum neden çünkü cihazı alalı 2 ay oldu 2 sefer İstanbul'a servise yollandı. Geldi yine aynı. Cihazı aldığım yere geri vermek istedim servise giriş çıkış olduğu için almadılar. Fabrika ile konuşup değişimi sağlayabileceklerini söylediler ancak fabrikadan gelen cevap yazılımını yenileyip cihazı geri vermek olmuş. Sanki biz yazılım yükleyemiyoruz. (ha bu arada yazılım yüklenip geri geldi "eşeğe vurmuşlar altın semer bizim eşek yine aynı eşek")Şimdi oturdum fabrikaya bir mail döşendim bakalım ne olacak. Ne olacak ya bu cihazı alacaklar ya da ben bu cihazın üzerine benzin döküp yakıcam. Ya arkadaşlar allah için söyleyin ya gerçekten hiç sorunsuz olarak bu cihazı kullanabilen var mı. Ama lütfen şöyle yap böyle yedek al yeniden yükle falan demeyin bana. Cihazın ana özellikleri ana gibi çalışmalı bu cihazı böyle sattılar böylede çalışmalı. Bu paraya bukadar git bunu al falan da demeyin çünkü satarken bu paraya ancak bu cihazın ancak şu kadar özelliği bu kadar miktarda çalışabilir siz bizim yazdıklarımıza bakmayın da demediler. yaa daha çok şey yazmak ve çokta kötü yazmak geliyor içimden ama yemin ediyorum next'e değil kendime yakıştıramıyorum.
                    arkadaşlar dream sky next ile aynı tabanı kullanmaktadır yine aynen nxp
                    tek farklı şey bootloder 6 satırda boot loder edit yapılırsa birebir olacaktır ve
                    çok mükemmel bir yazılımdır +web broser dahil çoğu video formatınıda sorunsuz desteklemektedir elimde cihaz olsa editler test ettikten sonra verirdim foruma
                    ustadlara duyrulur bence test edin

Yorum yap

Ondan sonrada dünya markası yaratmaktan bahsediyorlar.Böylemi marka yaratacağız ,millet bir tarafı ile gülerken...

Yorum yap

adnanoran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Ondan sonrada dünya markası yaratmaktan bahsediyorlar.Böylemi marka yaratacağız ,millet bir tarafı ile gülerken...
                        arkadaşım aslında çok mükemmel donanıma sahipcihazlar bende hemen hemen aynısı var 1005 hd var bunlar ilk olarak sorunlu olabilir ama yazılımlarla mükemmel hale gelebilir zamanla az bekleyin düzeltilir zaten kullanıcı test ediyor görüşlerini bildiripona göre yazılım hazırlanıyor bence bu cihaza biraz zaman tanıyın çok iyi bir yere gelecektir sevgilerimle mesut ebuahmed syria

Yorum yap

Evet arkadaşlar son dakika itibariyle cihazda izlemeye çalıştığım 720 piksel mkv filmi açmaya çalıştığımda cihaz defalarca kendini boot etmeye başladı böyle yeni özelliklerini keşfettikçe buraya yazacağım ki yeni yazılımda dikkate alsınlar ama bence arkadaşların işi baya zor epey bir zaman alır bu cihazın düzelmesii........Ayrıca dsmart modülü almak istiyorum ama korktum problem yaşarım diye bu cihazda dsmart modül kullanan arkadaşların görüşlerini merak ediyorum teşekkürler.

Yorum yap

boradan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Evet arkadaşlar son dakika itibariyle cihazda izlemeye çalıştığım 720 piksel mkv filmi açmaya çalıştığımda cihaz defalarca kendini boot etmeye başladı böyle yeni özelliklerini keşfettikçe buraya yazacağım ki yeni yazılımda dikkate alsınlar ama bence arkadaşların işi baya zor epey bir zaman alır bu cihazın düzelmesii........Ayrıca dsmart modülü almak istiyorum ama korktum problem yaşarım diye bu cihazda dsmart modül kullanan arkadaşların görüşlerini merak ediyorum teşekkürler.
                            arkadaşım zamanla düzeltilir sabredim yazılımlar niye verilir cihazlardaki kullanıcı tarafından görülen hataları gidermek için verilir bu arada elinizdeki cihazların kıymetini bilin şuan sizin cihazlar ve diğerleri sınırsız server kullanabilirler yani kısacası her server bittiğinde tekrar bedava yeniletebiliyorsun ustalardan biri
                            benimle irtibata girerse nasıl yapıldığını anlatırım yazılımcı teknisyen varsa msnden konuşalım bazı yazılımlarda çalışma yapılması gerekmektedir kolay gelsin sevgilerimle memoli

Yorum yap

Boradan arkadaşım cihazı 1,5 aydır d-smart modül ile kullanıyorum.Herhangi bir problem yaşamadım.

Yorum yap

hayatimda kullandigim en berbat elektronik alet ,bedava verseler kullanilmaz o derece gidin realde carrefourda satilan o dandik 30 liralik makinalardan alin,onlar bile daha stabil calisiyor

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X