• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Müslüm Gürses ölümünün ikinci yılında anıldı.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Müslüm Gürses ölümünün ikinci yılında anıldı.

Merhum sanatçı Müslüm Gürses, ölümünün 2. yılında mezarı başında anıldı.

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 3 Mart 2013’te hayatını kaybeden Müslüm Gürses için Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi. Anma törenine merhum sanatçının hayat arkadaşı Muhterem Nur, türkücü İzzet Yıldızhan ve Türkiye’nin değişik kentlerinden gelen Müslüm Gürses hayranları katıldı. Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlanan törende sanatçı için dua edildi. Yağmur altında gerçekleşen törende eşi Muhterem Nur, duygularını gazetecilerle paylaştı.

Nur, "Allah herkese ömür versin. Bu sene ikinci seneyi bitirdik, üçüncü seneye girdik. Acım ilk günkü gibi. Canım acıyor. Sanki bugün gömülmüş gibi benim için. Allah mekanını cennet etsin kocamın. Ona olan sevgim, saygım, ben ruhumu teslim edene kadar kalacaktır bende. Onu çok sevdim. Çok iyi bir insandı. Çok iyi bir insanı, çok iyi bir arkadaşı kaybettim. Her şeyimdi. Bu kadar güzelliğe bir cevap bulamıyorum" dedi.

MÜSLÜM GÜRSES MÜZESİNE ZİYARETÇİ AKINI
    Öte yandan ölümünün üzerinden 2 yıl geçen 'Müslüm baba'nın hayranları Şanlıurfa'da tarihi bir mekanda açılan ve sanatçının adını taşıyan müzeye akın ediyor.

İki yıldır faaliyet gösteren müzede Gürses’in sanat yaşamı boyunca sahnede giydiği kıyafetlerin yanı sıra müzik aletleri, plak, kaset ve fotoğraf gibi aksesuarları sergileniyor. MüzeyiMüslüm Gürses şarkıları eşliğinde gezen ziyaretçiler sanatçının balmumu heykeli ile fotoğraf çektiriyor.

Dünya yalan sevdan yalan iki damla yaş sevgiden kalan. Müslüm gürses

[YOUTUBE]HFOVEqdxum4[/YOUTUBE]

Yorum yap

Yorum yap

allah mekanını cennet eylesi müslüm babanın bende 50,ye yakın kaseti var kendisini çok seviyorum edirneye geldiğinde kendisinle sohbet ettik ve fotaraf çekildim hala onun şarkılarını severek dinliyorum bu du,a tüm ölmüşlerin ruhuna değsin...

[YOUTUBE]PWdWyUQoc-A[/YOUTUBE]

Yorum yap

müslüm baba,yı kaybettik türkiyede arabesk denen hiçbir,şey kalmadı..!

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X