• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

uydu-tv geçiş sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• uydu-tv geçiş sorunu

uydu dan tv ye scart ile geçiş yapıyorum tv nin anten girişinden de normal yayın alıyorum ama reciver açıkken uydu-tv geçiş düğmesi ile tv ye geçtiğim halde görüntüler üst üste biniyor ve hiçbirşey izlenemiyor cihazı kapatır yada standby a alırsam tv yi izleyebiliyorum bu komuda ne yapmalıyım scartları kontrol ettim sağlam şimdiden teşekkürler...

Bu sorun tüm karasal yayınlarda mı yoksa tek yayında mı oluyor?

Yorum yap

tv deki ayarlarınız av konumunda olmalı
      next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

RADYOLOJİ Nickli Üyeden Alıntı
        uydu dan tv ye scart ile geçiş yapıyorum tv nin anten girişinden de normal yayın alıyorum ama reciver açıkken uydu-tv geçiş düğmesi ile tv ye geçtiğim halde görüntüler üst üste biniyor ve hiçbirşey izlenemiyor cihazı kapatır yada standby a alırsam tv yi izleyebiliyorum bu komuda ne yapmalıyım scartları kontrol ettim sağlam şimdiden teşekkürler...
        Uydu alıcınızın Tv ayarlarında RGB yerine CVBS ayarlarsanız sorununuz ortadan kalkacak

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı
          Bu sorun tüm karasal yayınlarda mı yoksa tek yayında mı oluyor?
          hocam kablo tv kullanıyorum yani tamamında var

Yorum yap

tkantar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Uydu alıcınızın Tv ayarlarında RGB yerine CVBS ayarlarsanız sorununuz ortadan kalkacak
            abi cvbs olunca ekrandaki netlik gidiyor rgb de cam gibi yayınlar

Yorum yap

yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              tv deki ayarlarınız av konumunda olmalı
              abi kablo tv olduğundan yapamıyorum

Yorum yap

saygıdeğer hocalarım derdimin dermanı olur musunuz nasıl çözerim bu sorunu

Yorum yap

RADYOLOJİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  saygıdeğer hocalarım derdimin dermanı olur musunuz nasıl çözerim bu sorunu
                  Televizyonunuzun scart girişi RGB anahtarlama yapamadığından dolayı böyle bir sorun yaşamaktasınız.
                  Tek çözüm yolu RGB den CVBS ye geçmek

Yorum yap

tkantar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Televizyonunuzun scart girişi RGB anahtarlama yapamadığından dolayı böyle bir sorun yaşamaktasınız.
                    Tek çözüm yolu RGB den CVBS ye geçmek
                    cevabınız için çoook teşekkür ederim sağolun varolun kay:

Yorum yap

slm benim sorum biraz daha farklı mesela ben tvdan avye basmadan uydu receivera geçmek istiyorum..
                      yani mesela tvde 1.kanala bastığımda(avye basmak istemiyorum) receiver yayını gelsin istiyorum bunu nasıl yapabilirim acaba

Yorum yap

free 111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        slm benim sorum biraz daha farklı mesela ben tvdan avye basmadan uydu receivera geçmek istiyorum..
                        yani mesela tvde 1.kanala bastığımda(avye basmak istemiyorum) receiver yayını gelsin istiyorum bunu nasıl yapabilirim acaba
                        Cihazını TV'ye bağlarken Scart-Scart kablo kullanırsanız, cihaz açıldığında direk olarak AV ye kendisi geçer.

Yorum yap

free 111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Koaksiyel (karasal yayın için kullanılan) kablo ile uydu alıcınızın arka panelindeki TV OUT ve televizyonunuzun karasal anten girişi arasında bağlantı kurun, uydu alıcınızı açın.
                          Televizyonunuzun 1. kanalını açıp, yayın arama menüsünden UHF bandı için arama yapın ve yayına ulaşınca kaydedin.

1-) Uydu alıcınızda, TV Ayarları - UHF Çıkış Kanalı seçeneğindeki değeri 1 yaptığınızda, TV kartları ile UHF bant arama işlemi yapmadan 1. kanalda direk görüntüyü alma imkanınız da vardır.
                          2-) Scart ile yapılan bağlantıda RGB daha iyi sonuç vermesine karşın, koaksiyel kablo ile yapılan bağlantıda ender olarak CVBS daha iyi sonuç vermektedir. Ayarlarınızı yaptıktan sonra memnun kaldığınız türü seçin.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X