• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

9000 Ultra Share Test

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• test yazılımı yükledikten sonra her hangi kanal izleyemedim acanba sorun neden kaynaklamıyor.manuel olunca izliyordum.sorunmu var..
    ...........S A Y G I L A R I M L A ...........

by İ.K.S.X.

Yorum yap

• SEXVİEW 12Lİ
      ABSAT
      TPS

hocam bukanallar açılmıyor artı açan bir kanalın üstünden başka pakette bulunan bir kanalın üstüne geldiğimizde açmıyor arkadan cihazı kapatıp açmak gerekiyor.....................
      ŞANLIURFASPOR

Yorum yap

• hocam bende usb modem var eternet girişi yok ps de eternet girişi var ordan cihaza yani ps eternet girişinden alsam olurmu

Yorum yap

• Olmaz modemi değiştirmen lazım gelecek.Kolay gelsin..
          Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

• kardeş sana tavsiyem usb modem baglantı çıbugundan özelliklere tıkla gelişmişi tıkla internet paylaşımın işretle yerel ağ balantısını seç tamam de ve bilgisayar eternetinden cihazza ağ ver
            tabiki bilgisayarın açık almak şartıyla ağ saglarsın
            geçici bir çözüm ama sana önerim

Yorum yap

• arkadaşlar cyfra paketi absat ve tps paketleri acik diyorsunuz.. cyfra sadece 6 kanal tps 1 kanal absat 5 kanal.. yani paket dediginiz bumu.. hani diger cyfra abasat ve tps yayinlarinin digerleri.. oysa sadece bu 3 paketi sayarsak 150 ye yakin kanal olacak... arti cyfra paketinde donmalar oluyor... adult kanallarinda sorun yok.. tesekkürler...

Yorum yap

• 9000 ultra yı cuma günü aldım. aldığım yer tüm ayarları yaptık sen evde taktığın zaman direk kullanacaksın dedi. Ancak hiçbir yeri açmıyor. sorunlarım şunlar,
                -kablosuz modem kullanıyorum. modemin arkasında dört adet kablolu internet bağlantısı için eternet girişi var. kablosuz modemlerin arkasındaki eternet girişi internet bağlantısı sağlar herhalde.yanlış mı biliyorum. modemin önünde hangi numaralı girişe bağladıysam onun ışığı yanıyor. internet bağlantımda bir sorun olduğunu sanmıyorum. ayrıca kablosuz modemde kullandığım ağ şifresi kablolu bağlantıda bağlantıyı engelleyebilirmi.
                -cihazı satan yerin yaptım dediği server ayarlarını kontrol ettim gerçekten yapılmış gözüküyor. server bağlantısı yada 9000 ultra server ayarlarında problem olabilir.
                -cihazın önündeki kanal isminin yazdığı bölümde (display) görüntü bir süre sonra gidiyor. normal mi.
                arkadaşlar lütfen birisi bana yardım etsin. cihazı aldığım yere geri vereyim mi.

Yorum yap

• alper meydan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  9000 ultra yı cuma günü aldım. aldığım yer tüm ayarları yaptık sen evde taktığın zaman direk kullanacaksın dedi. Ancak hiçbir yeri açmıyor. sorunlarım şunlar,
                  -kablosuz modem kullanıyorum. modemin arkasında dört adet kablolu internet bağlantısı için eternet girişi var. kablosuz modemlerin arkasındaki eternet girişi internet bağlantısı sağlar herhalde.yanlış mı biliyorum. modemin önünde hangi numaralı girişe bağladıysam onun ışığı yanıyor. internet bağlantımda bir sorun olduğunu sanmıyorum. ayrıca kablosuz modemde kullandığım ağ şifresi kablolu bağlantıda bağlantıyı engelleyebilirmi.
                  -cihazı satan yerin yaptım dediği server ayarlarını kontrol ettim gerçekten yapılmış gözüküyor. server bağlantısı yada 9000 ultra server ayarlarında problem olabilir.
                  -cihazın önündeki kanal isminin yazdığı bölümde (display) görüntü bir süre sonra gidiyor. normal mi.
                  arkadaşlar lütfen birisi bana yardım etsin. cihazı aldığım yere geri vereyim mi.

kanal isminin gitmesi yazilimdan kaynaklaniyor ve normal... anladigim kadariyla modemden cihaza kablo cekmemissiniz 9000 ultra kablosuz baglanti yapamaz bu yuzden modeminizden cihaza bir kablo ayarlamaniz gerekiyor (lutfen test ettiriniz... bazen uclarda sorun oluyor ve bilgi alisverisi yapamiyor bilgisayar olmadigi icin anlayamazsinizda... mutlaka kabloyu tes ettiriniz... kolay gelsin
                  -= MARMARA UYDU TEKNOLOJiLERi MERKEZi =-

I LOVE THIS FORUM

SüperTeklif'e üye ol, sen de kazan!

KAHRAMANLAR buraya tikla...

Yorum yap

• alper meydan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    9000 ultra yı cuma günü aldım. aldığım yer tüm ayarları yaptık sen evde taktığın zaman direk kullanacaksın dedi. Ancak hiçbir yeri açmıyor. sorunlarım şunlar,
                    Cihazınızı evdeki modemin arkadaki söylediğiniz 4 porttan herhangibirine bağlayın genelde 1 pcye 2 receivere bağlanır ben öyle kullanıyorum. Daha sonra bir kereye mahsus olmak üzere cihazın ağ ayarları menüsüne gelin ve ok deyin.Çıkan menüde Yöntem yazan yeri DHCP veya STATIC yapın ve tamam yazan yere ok dediğinizde cihazınız ayarlarını yapacak ve görüntü kısa bir süre sonra gelecektir.Bununla ilgili yazı konular içinde örneğin BURADA vardır
                    Ekrandaki display sorunu ile ilgili yani ekran kararması ve hiçbirşey göstermemesi konusunda BURADA konunun en altında NEBUTV tarafından anlatılmıştır. Servis veya aldığınız yer size mutlaka yardımcı olacaktır. Saygılar.
                    Next 2010 HD Tiger + Next 18500 HD + DREAM 500-S + SkyStar2
                    90 Cm Ofset Diseq Motor Ve Sabit Türksat + Hotbirt + Eutelsat W3
                    Cas İnterface 2+add-on + X-Cam Orion + İrdeto + Fun kartlar vs.

'' Teknik konuyla ilgili sorunlarınız için pm atmayın foruma yazınız ''

Yorum yap

• arkadaşlar herkese teşekkürler. bayinin herşeyi hazır dediği ayarlarda hatalı tanımlama yapmışlar. server tanımlamasının nasıl yapıldığını gösteren resimli anlatım yardımı ile kendim yapınca oldu. tek sorun display de görüntü gitmesi. sanırım onun için de cihazı servise vermem gerekecek.

Yorum yap

• arkadaşım bendede display sorunu vard( yüksellerelektroteknik)götürdüm düzeldi senin yerin neresi
                        ŞÖHRET AFETTİR

İNSANLAR ÖNCE ÖVER SONRA SÖVER

Yorum yap

• ya herşey iyi güzelde next firması ve sayın hocalar bu sharing olayına nekadar daha destek vercek yani bu cihaza bukadar parayı verdikten sonra next ve hocalar bizim test çalışmamız bitti sharing e destegi çekiyoruz derseler ne olacak ben kendi adıma bukadar çok paketin oldugu bir cart sharing gurubu bulamayacıgıma eminim hele hele next cihazlarının başka server lara baglanamayacagın düşünürsek bu olay imkansız gibi sayın hocalardan tatmin edici bir açıklama bekliyoruz

Yorum yap

• doğrudur arkadaşların söyledigi her şeye katılıyorum.çok güzel bir cihaz çıkarmıssınız şu an için her şey çok iyi ama ne zamana kadar bu böyle olacak veya ücretlimi olacak kendi aramızda paylasım olacakmı ve bunun gibi bir çok soru ama kendi kendimize hep soruyoruz gibime geliyor.sanki kimse bu konuda bir şey bilmiyor yada bilenler cevap vermek istemiyor.

Yorum yap

• eğer paralı olursada razıyım ama olmassa yazık olur yoksa neks biter ama hocaların firmanın böyle bişsy yapacanı zannetmiyorum neks geri kalmaz bakın daha çok cihazlarda yok

Yorum yap

• Kendinizi üzmeyin next kulanıcılarına bence destek bitmez.
                                NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X