• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next 2000 ınf yazılım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next 2000 ınf yazılım

next 2000 cı plus ınf serisini forumdaki yazılımı boot dosyasıyla beraber pclink programından ampul ile yükledim yazılımı aldı herşey normal fakat makinada sinyal olmasına rağmen kanal bulamıyo sinyal var aratıyorum kanal yok diyor
    hazır kanal listesi yükleyemedim bunu nasıl çözerim yardımcı olursanız sevinirim
    hayırlı çalışmalar

cihaza ınf 5518 boot yazılımı atın boot mode de tekrar son yazılımı yükleyin sorun çözülür...

Yorum yap

onu da denedim ama olmuyor boot mode dediğin ch+ tuşuna basıp receveri açıyorum 0030 yazıyor ekranda o şekilde ampulden atıyorum doğru yapıyorum değilmi?

Yorum yap

Daha önce çalışıyormuydu çalışmıyorsa elektronik arızası vardır.

Doğru yazılım attıgınızdan eminmisiniz yanlış yazılımdada bu hatayı verir cihaz arızalanmasada kanal bulmaz

Yorum yap

evet ama boot yazılım atacaksınız
          2000 ınf boot yazılımı

Yorum yap

başlık yannış.hatalı yazılım diye bi şey söz konusu olamaz.düzeltildi.

Yorum yap

sistem bilgisinde 2000cı plus ınf614p yazıyo butun ınf serisi bulabildiğim her yazılımı denedim makina güzel çalışıyo sinyal var fakat hala kanal yok
              yanlış yazılım yüklendiğini düşünerek ben buna fmb serisi yazılım atmayı denesem olurmu flasha herhangi bi zarar verirmi ?
              yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Yorum yap

bak arkadaşım benimde başıma geldi aynı olay sana yukarıda linkini verdiğin boot yazılımını at cihaza boot mode de cihaza sonra normal yazılımı at düzelir tabi cihazın daha önceden blok kons. arızası yoksa kolay gelsin istersen msn den yaz bana benim sitede var adres

Yorum yap

mesuty1 kardeş makina ilk geldiğinde kanallar vs vardı çalışıyodu ama şu an çalışmıyo dediklerini aynen yaptım ordan boot da yükledim ama sonuç aynı

Yorum yap

ataaydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    mesuty1 kardeş makina ilk geldiğinde kanallar vs vardı çalışıyodu ama şu an çalışmıyo dediklerini aynen yaptım ordan boot da yükledim ama sonuç aynı
                    Anlaşılan buldugunuz yazılımı atmışsınız attıgınız yazılım ne ise cihaz bilginiz olur ama size gereken asıl cihazbilgileriniz.

Cihazda kart yuvası modül falan varmı modülsüzmü kapakta ne yazıyor resmini koyun yada netten resim gösteriniz.

cihazınız çalışıyorsa fmb değildir kesinliklede atmayınız.

Yorum yap

arkadaşlar çok saolun yardımlarınız için mesuty1 arkadaşımın yardımlarıyla arıza düzeldi makina şıkır şıkır çalışıyor

iyi çalışmalar

Yorum yap

mesuty1 arkadaşım aynı sorun bende de oldu geldiğinde makina da bi problem yoktu ama şimdi yazılım tamam kanal listesi tamam yani her şey tamam ama kanal açmıyor yani göstermiyor ne yaptım sa da olmuyor burda yazılanları da denedim ama nafile arkadaşa ne yaptın sa aynen yazsan da bizde kurtulsak şu makinadan ha birde sen boot dosyası vermişsin burada ama onu da kabul etmedi bu makina
                        yani makina rs232 bağlantısını sağlıyor ama boot dosyası uygun değil diyor makina nın ön panel deYE-2000X PLUS yazıyor makinada kart yeri felan yok ön panel de yeni versiyon makinalrın panelinden

Yorum yap

öncelikle şunu belirteyim boot dosyası makinaya işinin uzmanı kişiler tarafından atılmalı ya da destek alınarak atılmalıdır boot dosyasını atarken cihazınız 0030 boot mode de olmalıdır ve cihaz yazılımı aldıktan sonra ön ekranda end yazısı görülür cihaz kapatıp açılır ekranda OFF yazısı görülür sonra tekrar kapatıp kanal + ile açılıp tekrar boot mode de güncel yazılım atılmalıdır. bu tüm seriler için değildir bunu da yazmanın faydası var ayrıca arkadaşın makinasında yanlış yazılım yoktu sadece çok eski bir yazılım üzerine direkt güncel yazılımı boot modede attığı için flaşh sorunu vardı bu sebepten cihaz kanal listesi bile kabul etmiyordu tekrar boot yazılımla cihaz flaşını silip güncel yazılıma dönüldü ve sorun giderildi. sizin makinada hazır kanal almama gibi bir sorun mu var ? isterseniz makinanın tam model ve yazılım versiyonunu yazın ve arızayı tam yazın yardımcı olmaya çalışayım elimden geldiği kadar. Ayrıca şunu söylemekte fayda görüyorum tüm bu tip arıza yapan cihazlar boot yazılımla düzelmeye bilir flaş sökülmesi ve direkt flaşa yazılım atılması da gerekebilir....

Yorum yap

erdalcaki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            mesuty1 arkadaşım aynı sorun bende de oldu geldiğinde makina da bi problem yoktu ama şimdi yazılım tamam kanal listesi tamam yani her şey tamam ama kanal açmıyor yani göstermiyor ne yaptım sa da olmuyor burda yazılanları da denedim ama nafile arkadaşa ne yaptın sa aynen yazsan da bizde kurtulsak şu makinadan ha birde sen boot dosyası vermişsin burada ama onu da kabul etmedi bu makina
                            yani makina rs232 bağlantısını sağlıyor ama boot dosyası uygun değil diyor makina nın ön panel deYE-2000X PLUS yazıyor makinada kart yeri felan yok ön panel de yeni versiyon makinalrın panelinden
                            X serilerinde boot yoktur arkadaşın cihazı 2000 plus serisi sizinkisi ise x plus serisi

Kanalın göstermiyor dediğin ne şifrelimi şifresiz kanalmı yoksa her ikisimi

Yorum yap

arkadaşım bana gelen makina da panelde YE-2000X PLUS yazıyor bana geldiğinde inf 610 yazılımı vardı ve makina kanalları gösteriyordu aynı makinadan 2 aynı makina var diğerin de de4 inf 411 yazılımı var 610 yazılımı olana ben inf 614p yazılımı yani son yazılımını attım ve attıktan sonra kanal listesi ni de attım ve kanal listesi gözükmesine rağmen kanallar da hepsinde hemde sinyal yok yazısı gelmeye başladı acaba kanal listesin de mi bi problem var dedim ve resetledim makinayı yeniden tarattım sinyal yok diyo bütün uğraşmalarıma rağmen bir türlü sinyal alamadım ve ben de diğer makinanın yazılımını makina dan makinaya olarak yükleme yaptım ve arkasın dan da yine diğer makinadan kanal listesini de ettım ama yine bir türlü kanal alamadım acaba uymadımı diye yine reset attım ve yine yeniden tarat tım ama sadece isimsiz olarak 4 veya 5 kanal buluyor ama bir türlü niyeyse kanalı düzgün göstermiyor sanki çanak ayarında bozukluk var gibi kanallar kırılıyor du acaba dedim çanak ta mı problem var diğer cihazı takıyorum onda bi problem gözükmüyor ne yapacağımı şaşırmış durumdayım
                              bir yardımcı olursanız sevinirim ne yapmam gerektiğini anlatırsanız bir esnaf arkadaşınıza yardımcı olmuş olursunuz ve size minnet duyarım

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X