• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next2000 superplus Doktor un açıklaması...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

özcan102 burası handan formu deyil herkese açık bilgilendirme formu hem de bu alemin kralı next firmasını karalıyosun çün kü yabancısın next i tanısaydın bu karalamayı yapamazdın next bu alemin yıldızı kalitenin öncüsü ve piyasanın denge unsuru herzaman ilk leri yapan kuruluş.Arkasında eşi ender görülen sayın hocam doktor mach1 var cihazın renk kalitesini ölçmek için 100hz tv de denemek lazım eski 50hz uydu denenmez ben 5 yıldır plas serisi kullanıyorum ve bagımlılık yaptı başka cihaz tanımıyorum cihaz kıyaslanırken eşdegeriyle ölçülür 500-600 euro olanla kıyaslanmaz hepsinin kullanıcısı ayrı daha emu kart modül nedir bilemeyen ve ilgilemmeyen inasanlarımız var pahalı cihazı ne yapsın next olmasaydı dedigingibi sizinkiler daha nekadar 400-350 usd ye cihaz satarlardı ama next denge unsurs dedik ya amacı birkez ürün satmak deyil sürekli olmak 6 yıl önceki çıkan bir cihaza kim bukadar destek verir ancak alemin kralı next yapar lütfen birdaha böyle konu açmayı yöneticiler sizi banlar amacım kimseyi kırmak deyil daha seviyeli tartışma herkese selamlar.
    KALİTEYİ YAŞAMAK İÇİN NEXT VE NEXTSTAR LA DURMAK YOK YOLA DEVAM

Yorum yap

konuyu bir inceleyeyim dedim maşallah 2000den başka herşey yazılmış.yeni bir cihaz ve herkes görüşlerini yazmak zorunda.bunların içinde doğal olarak olumsuz olanlarıda olacak.çoğunluk tunere takılmış.haklılık payı hiç mi yok bunda.geçen senede bir takım olumsuzluklar 8000xcamplus içinde yazılmıştı.sonuçta hala anlamadığım şeylerden dolayı pcm si çıktı.makina daha yeni ve bazı sorunlar yazılımla düzeltilebilir.ama lütfen makina hakkındaki olumsuz yazılar silinmesin ki bizde bilgilenelim kararımızı ona göre verelim.saygılar

Yorum yap

tasarım Nickli Üyeden Alıntı
        Konuyu tekrar düzelttim.
        Eyvallah tasarım arkadaşım.Teşekkür ederim.Ben kurallara uygun bir şekilde doğruları dile getirmey çalıştım.Herkes yaptı şeyin sorumluluğunu kabul etsin.Öyle makası ele alıp sadece kendimizin hoşuna gitmediği yeri kesip atmayalım.Gösterdiğiniz duyarlılığa teşekkür ederim tekrar.Herkese kolay gelsin.

Yorum yap

murat70 Nickli Üyeden Alıntı
          özcan102 burası handan formu deyil herkese açık bilgilendirme formu hem de bu alemin kralı next firmasını karalıyosun çün kü yabancısın next i tanısaydın bu karalamayı yapamazdın next bu alemin yıldızı kalitenin öncüsü ve piyasanın denge unsuru herzaman ilk leri yapan kuruluş.Arkasında eşi ender görülen sayın hocam doktor mach1 var cihazın renk kalitesini ölçmek için 100hz tv de denemek lazım eski 50hz uydu denenmez ben 5 yıldır plas serisi kullanıyorum ve bagımlılık yaptı başka cihaz tanımıyorum cihaz kıyaslanırken eşdegeriyle ölçülür 500-600 euro olanla kıyaslanmaz hepsinin kullanıcısı ayrı daha emu kart modül nedir bilemeyen ve ilgilemmeyen inasanlarımız var pahalı cihazı ne yapsın next olmasaydı dedigingibi sizinkiler daha nekadar 400-350 usd ye cihaz satarlardı ama next denge unsurs dedik ya amacı birkez ürün satmak deyil sürekli olmak 6 yıl önceki çıkan bir cihaza kim bukadar destek verir ancak alemin kralı next yapar lütfen birdaha böyle konu açmayı yöneticiler sizi banlar amacım kimseyi kırmak deyil daha seviyeli tartışma herkese selamlar.
          Murat70 !..

Ben de Next 2500 X plus kullanıyorum,

İlk evvela ben kesinlikle firmayı kötülemiyorum, aksine forumu takip ediyorsanız "Next Plus Bağımlılık mı yapıyor" konusunu açan benim.

Next in ne demek olduğunu da çok iyi biliyorum. Doktor la sürekli görüşürüm, Mach1 le de fuar görüştüm ve tanıştım. Next Plus ın kullanışlılık konusunda hiç bir cihazla kıyaslanamayacağını da iyi bilirim, çünkü ben de 4-5 yıldır Next Plus kullanıyorum, her türlü plus modelini de bizzat kullandım, ayrıca bende 100 Hz. TV de var 50 Hz. tv de var. Ben sadece "Sezar ın hakkını sezara" verme babında görüntü kalitesi farkından bahsettim. Bunun tartışılacak bi tarafı yok zaten, bir receiver da görüntü kalitesi bence en önemli unsurdur, he bende Next de var görüntü kalitesi daha iyi olan cihaz da var, önceki yazımı daha iyi okursanız ben orada karalama yapmıyorum.. "NExt plusların bi de Handan boardlu cihazlar kadar iyi görüntü kalitesi olsa tadından yenmezdi" diye bir ibare kullandım bu benim belki de şahsi bir dileğim hayalim sonuçta...

Lütfen konuyu başka yerlere çekmeyelim... Lütfen yazılara biraz daha objektif bakalım... Boş polemikler kimseye fayda sağlamaz çünkü.....
          Coolstream HD1 Black Stallion -- Gördüğüm en iyi görüntü kalitesi...
          Next YE 2000 Dobratech -- İade ettim...
          Humax HDCI 2000 -- Hala kullanıyorum...
          Philips 42 PFL 8694 Full HD Ambilight
          WD HD TV LIVE Player -- MKV müthiş bi şey...
          LG LH 392 Divx Player with USB
          Invacom 0.3 dB LNB
          18" Strong Positioner

Yorum yap

YARKIN Nickli Üyeden Alıntı
            --------------------------------------------------------------------------------

dün aldığım 2000 süper plus cihazda tunerinde bir sorun var bazı sinyalleri %60 70 26 alıyor bazıları hic yok ince ayardan ayarlıyorum ama yinede tam sinyal almadım yani anteni tam ayrlı değilse bazı yayınları hic almayacak sanırım yazılım sorunu var gibime geliyor inşallah düzelir 12518 ve 12506 sinyallerini hic alamadım
            Hangi uydudan bahsediyorsun tp yi tam yaz bakalım ...
            Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
            http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
            www.nextyazilim.com

Yorum yap

bunlar türksatta hocam,sorunlu frekanslar bazı bölgelerde sinyal alınamıyor...
              12518 ve 12506
              12506 V 2222 5/6 Babe tv,Pivate TV,günizİ(VENÜS TV)
              12518 H 3125 3/4 Shopping TV
              ayrıca
              karadeniz tv,su tv, düzgün tv gibi bazı kanallarında sinyallerinde bölgelere göre değişimler yaşanmakta ve bazı yerlerde sinyal hiç alınamamaktadır...
              bu gibi durumların cihazlara mal edilmesi çok yanlış bir tutum,olay sadece yayınların türksattan kalitesiz şekilde birbirine çok yakın değerlerle gönderilmesinden kaynaklanmakta...
              saygılar sunarım...

Yorum yap

kardeş yazımdada belli amacım kimseyi kırmak deyil ama başlıgın renk kalitesi daha iyi olabilirmi olsaydı amenna sonuçta next in daha iyi olması ve hakkının verilmesi yani emege saygı herkese birgün gerek olur amacım polemik konusu yapmak deyil ve insanları incitmek benim mantıgımda yeri olamaz ben faydam olsun diye birşeyler yazmıyorum bu forum hepimizin tabiki özgürce yazacagız objektif olmak bir zorunluluk ben deyil biz olmak zorundayız.

YILDIRIM ELEKTİRONİK ELBİSTAN/NEXT VE NEXTSTAR BAYİİ
                KALİTEYİ YAŞAMAK İÇİN NEXT VE NEXTSTAR LA DURMAK YOK YOLA DEVAM

Yorum yap

Bende sorun yok turksatta baktım şu an o tplerde 2 modeldede...
                  Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

Depo

Next Yazılımları için
                  www.nextyazilim.com

Yorum yap

Sayın Mach1

YUV çıkışından bu yeni cihazları test ettiniz mi acaba ?

Normal scart çıkışı ile YUV çıkışı arasındaki farkları ve izlenimlerinizi yazar mısınız ?

Teşekkürler
                    Coolstream HD1 Black Stallion -- Gördüğüm en iyi görüntü kalitesi...
                    Next YE 2000 Dobratech -- İade ettim...
                    Humax HDCI 2000 -- Hala kullanıyorum...
                    Philips 42 PFL 8694 Full HD Ambilight
                    WD HD TV LIVE Player -- MKV müthiş bi şey...
                    LG LH 392 Divx Player with USB
                    Invacom 0.3 dB LNB
                    18" Strong Positioner

Yorum yap

hocam 2000 ci taktıgım zaman 12652 frekansı %95 süperi taktığımda 60 yani sinyalleri cok düşük alıyor yazılımmı hatlı tunermi

Yorum yap

12506/2222/ver
                        babe/private/günizTV
                        12518/3125/Hor
                        shopping tv
                        150 metre kablo ve 9*20 apartman santral sistemi problemsiz.
                        90cm çanak ve diseq motor da kablo uzunluğu aynı problem yok.
                        Problem var diyenler veya problem arayanlar.....!
                        Kablo/lnb/Çanak ve Diseq lerini kontrol edip ayarlarını düzgün yapsınlar yada kurucularının kulaklarını çeksinler.Kolay gelsin.

Yorum yap

--------------------------------------------------------------------------------

dün aldığım 2000 süper plus cihazda tunerinde bir sorun var bazı sinyalleri %60 70 26 alıyor bazıları hic yok ince ayardan ayarlıyorum ama yinede tam sinyal almadım yani anteni tam ayrlı değilse bazı yayınları hic almayacak sanırım yazılım sorunu var gibime geliyor inşallah düzelir 12518 ve 12506 sinyallerini hic alamadım
                          Bu yayınlar genellikle canak küçük olmasından ve lnb ayarının gözle ayar yapılmasından kaynaklanıyor 95 cm canakla satlok ile ayarlanmış çanak ve lnb de bu kanallarda hiç sorun yok.12518 h 3125 shoppıng kanalı ve 12506 v 2222 babe private gunizi kanallarında sorunsuz izleniyor.

Yorum yap

hocam 2000 ci taktıgım zaman 12652 frekansı %95 süperi taktığımda 60 yani sinyalleri cok düşük alıyor yazılımmı hatlı tunermi
                            Değerli arkadaşım tünere hata bulmadan önce canak ayarınıza öncelikle bakmanızı tavsiye edeceğim.Yazılım versiyonu Pro_TK0C0N0_NEXT YE-2000 SUPER PLUS_NREC118.34_060421.BIN ve Pro_TK0C1N0_NEXT YE-2000 CX SUPER PLUS_NREC118.34_060421.BIN dir. Bu frekansları yayınlarda sorunsuz olarak izlenmektedir.

Yorum yap

Hiçbir hata yok cihazda cihazların sinyal göstergelir aynı olmaz kimi 20 de sınırdır kimi 40 ta kimi 60 ta
                              Turksattaki denen tplerde 90 cm 1.20 ve 2m ile baktım evde sorunsuz sorun sizde cihazda değil...

Depo

Next Yazılımları için
                              www.nextyazilim.com

Yorum yap

bakınız bende 2000 ve 9000 kullanıyorum,her iki cihazında sinyal seviyeleri çok farklı...
                                aynı frekanslarda denedim,9000 de 90/100 olan sinyal,2000 lerde 60/100
                                ama birde şu var 9000 lerde sinyal 30/100 ün altına düştüğünde yayın kırılmaya başlıyor, 2000 lerde 18/100 değerlerine kadar düşüyor kırılma yaşanmıyor...
                                yani bunu belki size ışık tutar diye yazdım,her cihaz aynı olacak diye bir durum söz konusu değil,süper plus seriside yeni bir seridir tabiki farklılıklar göstercektir...
                                blind scanlısı ilk çıktığı gün alıcam...
                                saygılar sunarım...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X