• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Minix HD Emu Aktif Etme ve Kullanma Klavuzu(Resimli Anlatım)

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next Minix HD Emu Aktif Etme ve Kullanma Klavuzu(Resimli Anlatım)

Next Minix HD Kullanma Klavuzu.

Master Şifre
    Kod:
    3329
    Emu Açma:
    Menü ==> Sistem Ayarları ==> TV Sistemi ==> Kumandadan 0 0 0 0 Tuşlanacak ve Sağ Alt Köşede Düzenle Yazısı Çıkınca Emu Aktif olacaktır.
    Eklenen Dosyalar
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Emu aktif etme ile ilgili çok soran çıktığı için resimli anlatım eklemek daha uygun olur diye düşünüyorum.

Menü - Sistem Ayarları - TV Sistemi bölümüne giriniz.

TV Sistemi bölüne geldikten sonra bu bölümde başka herhangi bir işlem yapmadan kumandadan 4 kez 0(Sıfır) tuşlanır.

Bu işlemi yaptıktan sonra alt kısımda Düzenle yazısı görünür ve emu aktif olmuş olur,isterseniz kumandamızdan kırmızı tuş ile düzenle bölümüne girerek elle kéy girme işlemlerini de yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.
    Eklenen Dosyalar
    www.next.com.tr

Yorum yap

Çıkmıyor nedendir ?

Yorum yap

turboaga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Çıkmıyor nedendir ?
        Uydu üzerinden yada Network üzerinden yazılım güncelleyip tekrar deneyin.
        http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=59908
        www.next.com.tr

Yorum yap

Next Minix Hd aldım emu aktif edemiyorum

Web den next minix hd aldım. Tv ye taktım. Buradaki tarifleri uyguladım. Ama emu aktif olmuyor. ***.db dosyasını usb ye attım. cihaz dosyayı görmüyor. Acemiyim bu konularda... Bilmediğim bir püf noktası mı var acaba ?

Yorum yap

İnternetim yok. Uydudan güncellemek istiyorum.Ancak 10 dakika 20 dakika geçiyor hiçbir işlem yapmıyor. USB den yapabilirmiyiz bu güncellemeyi ? Gerçi yaptım onuda ama değişen birşey yok. Bu forumdaki dosyayı indirdim de yaptım.NEXT_MinixHD_20111011.abs

Yorum yap

Başka bir dosya varmı yukarıda yazdığım dosya yeterlimi güncelleme için. Uydu güncellemede ise geldiğim menüde sinyal yok. H yi V yapıyorum sinyal çıkıyor güncelleyi seçiyorum öööyle bekliyor. Geri döndüğümde V tekrar H olmuş ve sinyal yok görünüyor. Apartman ortak antenden alıyorum. Sinyal 70 civarında...

Yorum yap

Web den next minix hd aldım. Tv ye taktım. Buradaki tarifleri uyguladım. Ama emu aktif olmuyor. ***.db dosyasını usb ye attım. cihaz dosyayı görmüyor. Acemiyim bu konularda... Bilmediğim bir püf noktası mı var acaba ?
                Kéy Yükleme ile resimli anlatım burada var, yükleme yaptığınız USB belleği tekrar FAT32 olarak biçimlendiriniz.( Ve USB belleğin içinde sadece kéy dosyası olsun, işlemleri daha kolay yaparsınız.)
                http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=59907

İnternetim yok. Uydudan güncellemek istiyorum.Ancak 10 dakika 20 dakika geçiyor hiçbir işlem yapmıyor. USB den yapabilirmiyiz bu güncellemeyi ? Gerçi yaptım onuda ama değişen birşey yok. Bu forumdaki dosyayı indirdim de yaptım.NEXT_MinixHD_20111011.abs

Başka bir dosya varmı yukarıda yazdığım dosya yeterlimi güncelleme için. Uydu güncellemede ise geldiğim menüde sinyal yok. H yi V yapıyorum sinyal çıkıyor güncelleyi seçiyorum öööyle bekliyor. Geri döndüğümde V tekrar H olmuş ve sinyal yok görünüyor. Apartman ortak antenden alıyorum. Sinyal 70 civarında...
                O kadar beklememesi lazım uydu üzerinden güncellemede, USB bellek ile yaptıysanız sorun yok, Cihazınızın yazılım versiyonununu kontrol ediniz BURADAKİ gibi mi karşılaştırınız.
                www.next.com.tr

Yorum yap

Değil. Günceelniyor açılıyor kapanıyor ama versiyon değişmiyor. Hata bende ama nerede hata ettiğimi anlayamıyorum.

Yorum yap

Hallettim. USB üzerine eski versiyonu kaydetmiş cihaz. Dön dolaş aynı dosyayı yüklüyormuş. Flaş bellek biraz karmaşıktı fark edememişim. Başka bir bellekle hallettim işi. Geçişlerdeki gitgel sona erdi. Emu aktif ama ne seyredilir bununla bilmiyorum. Şifreli kanallar aynı değişen birşey yok. Yardım için teşekkürler karbon...

Yorum yap

Hallettim. USB üzerine eski versiyonu kaydetmiş cihaz. Dön dolaş aynı dosyayı yüklüyormuş. Flaş bellek biraz karmaşıktı fark edememişim. Başka bir bellekle hallettim işi. Geçişlerdeki gitgel sona erdi. Emu aktif ama ne seyredilir bununla bilmiyorum. Şifreli kanallar aynı değişen birşey yok. Yardım için teşekkürler karbon...
                      Geçmiş olsun Softcam dosyalarında açılan paketleri yazıyoruz. Üzerlerine gelip tıkladığınızda hangi kanalları seyredebileceğini görebilirsiniz.
                      http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=48468
                      Kolay gelsin.
                      www.next.com.tr

Yorum yap

Uydudan güncellenmiyor. % 99 tamamlanıyor. Hata mesajı veriyor.

Yorum yap

Karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Emu aktif etme ile ilgili çok soran çıktığı için resimli anlatım eklemek daha uygun olur diye düşünüyorum.

Menü - Sistem Ayarları - TV Sistemi bölümüne giriniz.

TV Sistemi bölüne geldikten sonra bu bölümde başka herhangi bir işlem yapmadan kumandadan 4 kez 0(Sıfır) tuşlanır.

Bu işlemi yaptıktan sonra alt kısımda Düzenle yazısı görünür ve emu aktif olmuş olur,isterseniz kumandamızdan kırmızı tuş ile düzenle bölümüne girerek elle kéy girme işlemlerini de yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.
                          Emeklerinize sağlık Hocam şahsım adına size değerli paylaşımınızdan dolayı çok teşekkür ederim.saygılar

Yorum yap

üstad buraya kadar tamam da 1fff yazacak kısım yok provider diyor,dün içtimai tv yi ekleyim dedim providere ne yazacağımı bilmedim

Yorum yap

ozayarda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              üstad buraya kadar tamam da 1fff yazacak kısım yok provider diyor,dün içtimai tv yi ekleyim dedim providere ne yazacağımı bilmedim
                              Bunun için bir kaç seçeneğiniz var ;

İctimai tv kanalını seyrederken kumandadan Ok tuşuna basarak kanal liste menüsünü açıp kumandadan mavi tuşa basıp direk kéy girme ekranına ulaşıp,herhangi bir provider bilgisi yazmadan (cihazın kendisi otomatik olarak bu değerleri kendisi girmektedir) direk sadece aktif kéy değerini yazarak kaydetmek.

Yada burada hazır Tüm kéyler güncellenmiş halde bulunan hazır softcam dosyasını yüklemek
                              http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=48468

Bu şekilde yüklemek.
                              http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=59907

Kolay gelsin.
                              www.next.com.tr

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X