• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

9000 Ultra Başlangıç İşlemleri

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

cihazın arkasındaki ethernet girişinden modeme bağlantı yapacaksınız normal ethernet kablosu ile ;

saygılar.

Yorum yap

Tamam hocam anladım illaki ethernet modem olması gerekir.
      Birde bu cihazın üzerine chip yada buna benzer bişey takılarak kablosuz bağlantı yapılıyormuş. Next servisini aradım "bilmem-olmaz"gibi şeyler dedi bunu bilen varmı acaba?
      KARSIYAKA(35½)

Yorum yap

teşekürler şampiyon arkadaşım
        DM500 - NEXT DISEQ MOTOR OFSET 90 cm ÇANAK LG 32 İNÇ LCD TV UYDULAR- DOGU-42°-39°-28.2°-26°-25.5°-19.2°-16°-13°-9°-7°-4.8°- BATI- 1°-4°-7°-30.0°-

Yorum yap

Ustam tekrar merhaba,
          Yukardaki mesajdan sonra bilgisayarcıya gidip 4 port router modem aldım ve bağlantıları yaptım. Hayırlısıyla 9000 ultra'yı kullanmaya başladık, senin açıklamalarını bir yere kadar makinaya yaptırdım ama cardshare.mt2.cx ve 9u8.nexus.net adreslerini giremedim.bu kısım sayı istiyor. Makinayı aldığım yerdekiler bana 059,012,210,168 numaralarını verdiler onları newcamd1'e girdim ama bişey olmadı.Tps de dahil senin listedeki kanalların hiç biri gelmedi. Bu sitede araştırırken SBCL diye bişey buldum makinaya(bilgisayara)yükledim ip adresini tanıttım newcamd 2 olarak 9000'e kaydettim ama oda işe yaramadı. Senin anlayacağın işler arap saçına döndü. Saat 00:40 oldu ve ben halen sonuca ulaşamadım.
          Şuanda 9000 için 198,162,002,005 ip adresini atadı, (bunlar gizli kalması gereken bilgimi bilmiyorum eğer öyleyse biri sevabına editlesin yazımı)Demekki 9000 internete bağlanıyor, peki ya sonra ne olacak.
          KARSIYAKA(35½)

Yorum yap

sevgili pruvat,
            sunucu ekle bölümünde dns kapalı olarak gelir onu açık yapın ve adresleri girin.
            Her girdiğiniz adresten sonra sunucu bul deyip çıkın. Daha sonra herhangi bir kanal üzerinde kumandadan 2006 tuşlayıp newcamd1 seçin. S.view, mct, v.s. birçok kanalı bununla izlersiniz. Bu arada sistem bilgisi bölümünden 1973 yazarak emuyu açmayı da unutmayın. TPS (multivizyon) oto çalışması ve emu ile açılabilen kanalların izlenebilmesi çin.

Yorum yap

bu arada, sblc ile herhangi bir işiniz yok.

Yorum yap

Dostlar ben de bugün yeni cihazıma kavuştum. öğrenmeye çalışıyorum. Kafama takılan birkaç şey var.
                Mesela bu cihazda renk ayarları bölümünü, elle key girdiğimiz menüyü bulamadım. Bir de network bölümüne girdiğimde tanımlanmış bir ağ yok yazıyor. Ne yapmam gerekir bunun için? Yardımcı olursanız sevinirim. Sevgiler

Yorum yap

Yok usta açık yazınca bu seferde sayılar kayboldu ve tekrar yazamadım.Kendi kendine kilitliyor sayı yazılan yeri. Ne yaptım ne ettim olmadı, yaklaşık 6 saattir yazıları okuyorum, cihazı anlamaya ve kullanmaya çalışıyorum ama henüz başarı yok. Uyduları bulup taratma sorunum yok bir tek. Emu'yu da açtım network ayarlarınıda yaptım ama çözebildiğim kanal yok henüz. Emu açık ushuia üzerinde bıraktım, arıyor OK diyor ama çözmüyor. 15,05 yazılımını attım cihaza. herşey tamam ama icraat yok.
                  Gidip yatayım sabah ola hayrola.
                  KARSIYAKA(35½)

Yorum yap

Cihazda bağımsız renk ayar bölümü yok. Elle key girme mute+exit tuşu ile (emuyu aktif etmeyi unutmayın sistem ayarları 1973) ağ adres bölümünde 19730000 tuşlayıp başlattan newcamd1 seçip yapılnadırma ayarına giriyoruz, burada kırmızı tuş ile sucunu ekle diyoruz, dns açık yapıp 9u8.nexus.net giriyoruz sunucu bul deyip exit ile çıkıyoruz.

Yorum yap

Sayı yazmayacağız sayın pruvat, 9u8.nexus.net ve cardshare.mt2.cx gireceğiz ayrı ayrı

Yorum yap

çok teşekkürler hipzup

Yorum yap

Hallettiğinize sevindim Sayın Ergun Yoneten, iyi seyirler.

Yorum yap

sağol ustam hallettim.
                            DNS açık olunca url kısmına yazabiliyormuşuz.DNS kapalı olduğunda ise sayı girebiliyormuşuz.
                            Halen tps açılmadı ama.updating,wait diyor ve network aranıyor gibi şeyler diyor.
                            KARSIYAKA(35½)

Yorum yap

pruvat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              sağol ustam hallettim.
                              DNS açık olunca url kısmına yazabiliyormuşuz.DNS kapalı olduğunda ise sayı girebiliyormuşuz.
                              Halen tps açılmadı ama.updating,wait diyor ve network aranıyor gibi şeyler diyor.
                              arkadaşım kanalları yeniden tarattıysan eyer updating,wait sonra ok yazısı gelir bu yazılar gidene kadar cihaza müdahele etme o açar tpsler au olduktansanra nevcamd1ri aç sorunsuz çalışıyor ikiside

Yorum yap

Ustam aynen dediğin gibi yaptım, network devre dışı bırakıp emu açıkken Ushuia ustunde yaklaşık 1 saattir bekliyorum ve hep aynı şey oldu. önce udating..., please wait diyor sonra OK ve yine kanala geliyor şifreli mesajı geldikten sonra tekrar aynı işleme devam ediyor.
                                Modemde sorun vardır deyip tekrar kurdum modemi ve gördümkü 9000 ip adresi değişmiş.demekki network sağlam. newcamd1 aktif ettim ve c+ lar çözülmeye başladı.Yapamıyorum ben bu TPS işini. Pazar gününüde uyduya harcayacağım sanırım.
                                Tüm yardımlarınız için sonsuz teşekkürler.
                                KARSIYAKA(35½)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X