• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

K1 Plus 4k Android uydu alıcı destek ve yardımlaşma bölümü...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

d smart yayını olan merkezi sistem var apartmanda. k1 plus da konu başlığındaki cihaz. eski karasal yayın yapan girişi bir de standart uydu girişi var. merkezi sistemde hangi girişe takacağım kabloyu( gerçi ikisini de denedim). normalde televizyonda uydu var. uydu alıcılı. onda sıkıntı yok. fabrika ayarlarına dönüp tekrar kanalları tv de yüklüyorum. fakat bu cihazda sinyali bulamadım.

Yorum yap

televizyondaki uyduyu iptal edeceksin iptal ettiğin uydu kablosunu cihazına takacaksın ve diseqc ayarı yapacaksın yani şöyle merkezi sistemde kaç anten varsa ona göre cihazından ayarlıyacaksın anten kablon cihazına takılı olsabile çakıştığı için cihazından sinyal ve yayın alamıyorsun televizyonun kapalı olmuş olsa cihazında başka bir televizyona takılı olsa o zaman diğer televizyon kapalı olduğu için cihazından yayın alabilirsin bu dediklerimi dene yapamazsan bir uydu ayarlayıcı servise baş vurmanı tavsiye ederim kolay gelsin

not:30 nolu mesajda bir arkadaşımızda bahsetmiş dediğim gibi televizyondaki uydu kablosunu cihazına takacaksın

saygılar
      Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
      Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

Arkadaşlar baştan başlayım. apartmanda d smart merkezi sistemi var. çanak sistemi yok sanırım bunlarda.(pek bilmiyorum) vestel tv(uydulu) eve gelen anten girişini(eski anten girişi) tv ye bağlayıp sinyali ve kanalları buluyorum. tv fabrika ayarlarına döndükten sonra dahi kolaylıkla kanalları buluyrum. k1 plus ta bunu yapamıyorum. bunun sebebi de sanırım merkezi sistem olması. uydu sistemi olsa basit belki de. dediğiniz gibi bütün diseqc leri denedim olmadı. düz uydu sistemi olsa basit belki de bu merkezi sistemde nasıl oluyor bilemedim.

Yorum yap

binanızda dsımart merkezi sistem var diyorsunuz o zaman yöneticinize danışacaksınız böyle sistemlerde değişik daireye özel şifreleme sistemi kullnılabilir ama binada dsmart çanak anten kullanılıyorsa buda Türksat üzerinden yapılıyordur terk çanaksa cihazına diseq tanıtmaman gerekir direk taratma yapman lazım en azındaz komşularınızdan uydu cihazı kullanan muhakkak vardır sorabilisin tekrar sölüyorum tek anten kablosuyla merkezide olsa 2cihaz çalıştıramazsın birinden birinin kapalı olması gerekir

Not: DSmart Abonelik gerektirir

saygılar
          Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.

Yorum yap

iki cihazı aynı anda kullanmıyorum zaten. kabloyu tv den çekip cihaza bağlıyorum. diseq tanıtmadan bi taratayım. yazarım. teşekkürler

Yorum yap

diseq tanıtmadan taradım yine sinyal yok. özel şifreleme daireye özel mi yoksa cihaza özel mi. cihaza özel olsa ben tv yi fabrika ayarlarına dönüp tekrar kanalları taratmıştım.

Yorum yap

önce emin olmak için cihazınızı çanak anteni olan tanıdığınız bir yerde test edin sinyal alıyormu almıyormu sonra benim bildiğim site veya binalarda ortak yayın bağlantılarında
                dsmart veya digitürk ve bunun gibi bağlantılarda daireye özel şifreleme sistemi kullanılır
                çünki bir abone bedeli ödemeniz gerekir bununla ilgili bağlantılar özel bağlantılardır ama binaya özgü çanak anten sistemi varsa diseq ayarları veya tek anten varsa diseq ayarı olmadan direk yayın alınması gerekir ayrıca daireye giren bağlantıda sorun olabilir kablolarda şaseleme yapıyorsa sorun olabilir bu bağlantıları kontrol etmek lazım sinyal alamamanın bir sürü yönleri çıkabilir belkide bütün sorun cihazınızda olabilir bence biir bunları deneyin derim

ayrıca cihaza özel şifreleme sistemi o yayınları satan firmaların
                ya modülleri ile yada cihazları ile yapılır ama merkezi sistemlerde
                dsmart ve bunun gibi sistemler kullanılıyorsa daire başına şifreleme
                sistemi ile ücretlendirme yapılır

saygılar

Yorum yap

teşekkürler bülent bey. önce cihazı deneyeyim. haklsın. son bir soru sorayım bu şifreleme ile ilgili. cihazı ya da uydu cihazlı tv yi fabrika ayarlarına döndürdüğüm takdirde yine şifreleme sistemi kurulması gerekmiyor mu. gerekmiyo olabilir mi

Yorum yap

ugurtabu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    teşekkürler bülent bey. önce cihazı deneyeyim. haklsın. son bir soru sorayım bu şifreleme ile ilgili. cihazı ya da uydu cihazlı tv yi fabrika ayarlarına döndürdüğüm takdirde yine şifreleme sistemi kurulması gerekmiyor mu. gerekmiyo olabilir mi
                    evet her ne olursa olsun TV nizi veya Receiver cihazınızı fabrika ayarlarına veya sıfırlamaya aldığınız takdırde bu şifreleme sistemine tanıtmanız lazım yani yeniden kurulum yaptığınız için yeniden şifreleri girmeniz gerekir ama a firmasının cihazını veya modülünü kullanıyorsanız o cihaz veya modül otomatik olarak yayına başlayabilir diyelim IPTV server aldık kendi cihazımızda kullanacağız karşı tarafın bize vermiş olduğu bilgileri cihaza girmemiz gerekirki yayınları alabilelim yada kendimizin kullandığı IP adresi+MAC adresini karşı tarafa vermeliyizki yayınları alabilelim kısaca sıfırlanmış cihazlara yeniden şifreleme tanımlanması gerekir

saygılar

Yorum yap

şu an kullandığım tv (vestel uydulu) nin anakartı yanmıştı. değiştirdim. kabloyu taktım ve kanalları tarattım direk geldi d smart kanalları ulusal kanallar. en doğrusu sizin de dediğiniz gibi cihazı başka bi çanakta denemek. cihazın sağlam mı değil mi ona bakmak.

Yorum yap

konuyu biraz fazla uzattım ama apartmandaki sistemi tv de sayısal kablo ile sinyali alıyorum. aratma yaparken uydulu tv de sayısal kablo taramasıyla yapıyorum. sanırım özel şifreleme denilen şey bu.

Yorum yap

ugurtabu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          konuyu biraz fazla uzattım ama apartmandaki sistemi tv de sayısal kablo ile sinyali alıyorum. aratma yaparken uydulu tv de sayısal kablo taramasıyla yapıyorum. sanırım özel şifreleme denilen şey bu.
                          binada kaç daire varsa ona göre numaralandırılımış olabilir ve o nolar üzerinden yayın alınabilir ve seyredilme saatine görede ücretlendirilebilir
                          bu gibi sistemlerin bir çok örnekleri vardır

saygılar

Yorum yap

Teşekkür ederim

Yorum yap

Çözüldü sonunda. d smart ın özel bir şifrelemesi filan yokmuş. k1 plus ta dvb - c taratma yokmuş. kablolu yayın olduğundan sinyal kanal bulamıyormuşum. cihazı satabilirim bu sebepten

Yorum yap

Türksat kablolu yayın yapılıyorsa bunların kendi cihazları veya modüllü cihaz + conax teledünya modül ile seyredilir kullandığınız cihazda modül girişi olmadığı için haliyle yayınlarıda alamıyorsunuz ne kadar taratma yapsanızda kanallar bulunmaz

saygılar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X