• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Hotbird Çanak ayarları

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Hotbird Çanak ayarları

Üstatlar hotbird için çanak ayarları nasıl olmalı? (diseq ayarı hariç)

GOOFY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstatlar hotbird için çanak ayarları nasıl olmalı? (diseq ayarı hariç)
    sayın @ GOFFY,bu forum paylaşım içindir belki biliyorsundur fakat ince bir hatırlatma yapayımdedim. Başlatmış olduğun bu linkteki http://www.mach1digital.com/mach1forum/showthread.php?p=184790#post184790 konu hakkında arkadaşlar seferber olup sana elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışmışlardır.Ancak en son senin cihazın durumu ne olmuştur ayarlıyabildin mi? servise götürecem demiştin götürdün mü? yani kısaca problemini halletti isen; arızalı iken yardım istiyorsun da arıza bittiği zaman neden bilgi vermek zahmetinde bulunmuyorsun ? çok mu zor....
    Şimdi ise <<hotbird için çanak ayarı nasıl olmalı ?>> diye yeni bir yardım.Nasıl olacak bu iş.. Valla kusura bakma ben kendi adıma sana alındım.Sana kolay gelsin.
    Next HH Disecq motor 120 çanak 42E-30W
    2 x 90 çanak 5 Uydu.42E-19E-13E-7E-5E

Yorum yap

gofy ben mesajı sana özel yazmadım adında geçmedi ukalalık sen yapıyorsun genel için yazdım forumdaki yöneticilere böyle yazamas sın kişisel tartışma olamaz insan hata yapar güzel üslüpla uyarırsın oda özür diler anladınmı.
      KALİTEYİ YAŞAMAK İÇİN NEXT VE NEXTSTAR LA DURMAK YOK YOLA DEVAM

Yorum yap

Murat70 çanak ayarı dediğim reciver daki menüden bahsediyorum çanağın fiziksel durumundan değil sorulan soruları iyi anlamadan bu şekilde ukalalıkla cevap vermen hiç hoş değil...Bundan sonra benim konularımla ilgilenmesen iyi olur.

Civannuri arkadaşım söylediklerinde haklısın.Bunun için bir özür borçluyum ama inan benim yaptığım ekstra bişey olmadı türksat uydusunu düzeltmek için.Yayınlar birden tekrar geri geldi.Belkide farkından olmadan bir ayarını tekrar düzelttim o yüzden sorun haloldukta sonrada cevap yazmadım ne yaptığımı bilmiyorum çünkü ama yardımlarınızdan dolayı hepinize tşkler.Aynı sorun şimdi hotbird de var diseq leri gene tek tek denedim ama kalite %10. transporder,lnb gibi ayarlarınızı bana iletirseniz bende aynısını uygularım sorun makinede mi yoksa ayarlarda mı bilmiş olurum.?

Yorum yap

Eeee arkadaşlar şu tranporder ve lnb ayarlarını vermiyecek misiniz

Yorum yap

turksatla aynı arkadaşım lnb ayarları....
            MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

kenan_citak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              turksatla aynı arkadaşım lnb ayarları....
              sana resimli göndermiştim bir önceki konuda oraya bak

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X