• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Goldmaster 9400v2 CI Genel yardım.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Goldmaster 9400v2 CI Genel yardım.

arkadaşlar, bulurmuyum bilmiorum ama umarım yetkililerden cvp alırım. elimde goldmaster 9400v2 ci ( cihazın üstünde yazan yazı ) var. ve bunun en son güncellendiği tarih 2007 yılı. kart girişli oldugu için X-Dream ve Free-x tv nin kartını aldım. modüle yerleştirdim ancak çalışmadı. nedeni cihazın versiyonunun güncellenmemiş olmasıymış. bu yüzden 2007 den itibaren sırasıyla hangi yazılımları hangi loader la yuklemeliyim ? sizden bu konuda acil yardım istiyorum umarım problemim çözülür tşkkr ederim..

goldmaster emu yazılımı bölümündeki 9400v2cı linki bozuk
    Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyenler,
    Cevizin hepsini kabuk zanneder

Yorum yap

must82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      arkadaşlar, bulurmuyum bilmiorum ama umarım yetkililerden cvp alırım. elimde goldmaster 9400v2 ci ( cihazın üstünde yazan yazı ) var. ve bunun en son güncellendiği tarih 2007 yılı. kart girişli oldugu için X-Dream ve Free-x tv nin kartını aldım. modüle yerleştirdim ancak çalışmadı. nedeni cihazın versiyonunun güncellenmemiş olmasıymış. bu yüzden 2007 den itibaren sırasıyla hangi yazılımları hangi loader la yuklemeliyim ? sizden bu konuda acil yardım istiyorum umarım problemim çözülür tşkkr ederim..
      sorun yazılım ise upload ettim loaER v.s içinde http://www.speedyshare.com/files/216...00-DM5300V.zip

Yorum yap

özür dileyerek bir şey daha sormak istiyorum şimdi bu 9400 cihazlarda şöyle bi ayrım yapılmış o nedendir? 9400 (J) 9400 vci gibi bunun anlamları nelerdir. ayrıca link için teşekkür ederim. bir de cihaz 2007 yılından beri hiç güncellenmemiş arada boot yazılımı falan cıktı mı bu cihazın ?

Yorum yap

must82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          özür dileyerek bir şey daha sormak istiyorum şimdi bu 9400 cihazlarda şöyle bi ayrım yapılmış o nedendir? 9400 (J) 9400 vci gibi bunun anlamları nelerdir. ayrıca link için teşekkür ederim. bir de cihaz 2007 yılından beri hiç güncellenmemiş arada boot yazılımı falan cıktı mı bu cihazın ?
          ( J ) dediği juno serisi olan yani eski serilerde kullanılan işlemcidir.

Vulcano işlemci entegre yeni seri goldmaster modellerinde kullanılmaktadır

Sizin kullandığınız cihaz GM Sat-9400 V2CI Vulcan tabanlıdır.
          [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
          www.next.com.tr

Yorum yap

karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            ( J ) dediği juno serisi olan yani eski serilerde kullanılan işlemcidir.

Vulcano işlemci entegre yeni seri goldmaster modellerinde kullanılmaktadır

Sizin kullandığınız cihaz GM Sat-9400 V2CI Vulcan tabanlıdır.
            peki sayın karbon cihazın üzerindeki yazılım 2007 tarihli ben bu cihazın en son yazılımını direkt olarak atıcakmıyım yoksa 2007den sorna boot yazılımları var mı bu cihazın _?

Yorum yap

must82 Nickli Üyeden Alıntı
              peki sayın karbon cihazın üzerindeki yazılım 2007 tarihli ben bu cihazın en son yazılımını direkt olarak atıcakmıyım yoksa 2007den sorna boot yazılımları var mı bu cihazın _?
              Evet direk son yazılımı yükleyiniz.başka yazılıma gerek yok.Kolay gelsin.
              www.next.com.tr

Yorum yap

Evet direk son yazılımı yükleyiniz.başka yazılıma gerek yok.Kolay gelsin.
                çok teşekkür ederim allah razı olsun...

Yorum yap

şimdi arkadaşlar yazılımı atmayı denedim ve şu hatalarla karşılaştım.
                  programda "external eror occured" yazısı beliriyor ve cihazın ön panelinde "E-03" yanıp sönüyor. sanırım burda bir hata var. bi ara da "E-06" hatası belirdi cihazın ön panelinde aynı yükleme işlemiini yaptıgımda..

sorun ya yazılımdan ( ki buna ihtimal vermiyorum ) yada RS232 kablosunun düzeninden kaynaklanıyor..

bana bu durumda rs232 kablosunun nasıl düzenleneceğini anlatırsanız sevinirim.bnm kablom su şekilde düzenli
                  54321 ( geniş taraf)
                  54231 (dar taraf)

Yorum yap

Yükleme Loaderına sağa tıklayıp özelliklere gelip.Uyumluluk yazısına tıklayın.Uyumluluk modunu Windows 98/Windows Me olarak seçin.Uygula deyip öyle deneyiniz.
                    www.next.com.tr

Yorum yap

Yükleme Loaderına sağa tıklayıp özelliklere gelip.Uyumluluk yazısına tıklayın.Uyumluluk modunu Windows 98/Windovs Me olarak seçin.Uygula deyip öyle deneyiniz.
                      teşekkürler küçük bir ayrıntı ama baya bi etkili. teşekkürler..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X