• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Gerçekten yardımınıza ihtiyacım var

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Gerçekten yardımınıza ihtiyacım var

uydum next ye-2000X CI Plus

Yazılım Vers. : INF411a022805 M00.32
    Mekanik Vers.: A0-05
    Cihaz Vers: YKME04012805jkft
    Yükleyici : I.1.1B(YK)

cihaza hiç yazılım atılmadı aldıgım gibi duruyor 2005 ten beri. ch+ tusuna basılı tutup fişi takıyorum 0030 yazıyor (yanıp sönüyor sürekli) pclink 2.0i user ile çekiçten com seçiyorum hata veriyor, çekiçi es geçip ampulden 5518_VE_Boot_YKME_YE-2000X CI PLUS INF614p 041608 MO24.00.hex yüklemeye çalışıyorum bu seferde %0 ken "the software upgrade error hatası" veriyor. Allah rızası için ne yapmam gerektiğini sıkılmazsanız eğer söyleyin. 1 haftadır bakınıyorum bir türlü çıkamadım içinden. hala maçları zdf den seyrediyorum... bi yerde boot yükle yazıyor,-yukarıdaki boot değilmi zaten- bi yerde stand by da yükleyin diyor ne yapacağımı şaşırdım yardım edin lütfeeeeennnn...şimdiden çok teşekkürler.

mytiger Nickli Üyeden Alıntı
    uydum next ye-2000X CI Plus

Yazılım Vers. : INF411a022805 M00.32
    Mekanik Vers.: A0-05
    Cihaz Vers: YKME04012805jkft
    Yükleyici : I.1.1B(YK)

cihaza hiç yazılım atılmadı aldıgım gibi duruyor 2005 ten beri. ch+ tusuna basılı tutup fişi takıyorum 0030 yazıyor (yanıp sönüyor sürekli) pclink 2.0i user ile çekiçten com seçiyorum hata veriyor, çekiçi es geçip ampulden 5518_VE_Boot_YKME_YE-2000X CI PLUS INF614p 041608 MO24.00.hex yüklemeye çalışıyorum bu seferde %0 ken "the software upgrade error hatası" veriyor. Allah rızası için ne yapmam gerektiğini sıkılmazsanız eğer söyleyin. 1 haftadır bakınıyorum bir türlü çıkamadım içinden. hala maçları zdf den seyrediyorum... bi yerde boot yükle yazıyor,-yukarıdaki boot değilmi zaten- bi yerde stand by da yükleyin diyor ne yapacağımı şaşırdım yardım edin lütfeeeeennnn...şimdiden çok teşekkürler.

Cihazı boot konumuna aldıktan sonra port seçmenin bir mantığı olmaz. Bu konumda zaten editör sizin hangi porttan bağlı olduğunuzu otomatik bulur ve yükleme başlar. Bence tekrar cihazı boot konumuna alın ve yükleyin sorunsuz gidecektir. Bu arada PC'de Firewall türü programlar açıkca önce onları kapatın.

Kolay gelsin.

Yorum yap

dediğini yaptım ama 0030 yanıp sönerken yukarıdaki dosyayı yükle dediğimde yükleme %0 iken "the software upgrade error" hatası veriyor. friwall programları nedir açıkçası bilmiyorum bi nod virüs programı vardı onu kapattım o kadar.

Yorum yap

Cihaz zaten x serisiymiş dolayısıyla boot'tan atmanıza gerek yok ampülden direk yazılımı atın alır..
        Forum Kuralları

Yorum yap

zaten ampulden atmaya çalışıyorum, ama ch+ya basarken fişi takarak ve 0030 yanıp sönerken deniyorum, boottan atma derken cihaz fişe takılı ve kumandadan kapalı -stand by- daykenmi at diyorsunuz, kusura bakmayın gerçekten hiç bilmiyorum bu işleri.

Yorum yap

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=18189

Burayı bir inceleyin.

Yorum yap

çekiçten com seçerken connecting STB yaparken yarısında "connect with the TopBox" hatası verdi. direk up tan yüklemeye çalışırkende aynı hatayı veriyor.

Yorum yap

mytiger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                çekiçten com seçerken connecting STB yaparken yarısında "connect with the TopBox" hatası verdi. direk up tan yüklemeye çalışırkende aynı hatayı veriyor.
                Çekiçten comu seçmeden önce cihaz standbye konumunda olacak. Daha sonra Kalemden UP yazan yerden yazılımı yükleyeceksiniz.

Yorum yap

bunları stand by konumunda iken yapıyor zaten. çok ugrastırdım kusura bakmayın ama biraz detaya gireyim

1. cihazı kumandadan kapatıyorum
                  2. pclink prgramını açıyorum
                  3. çekiçten com 2 seçiyorm yarısı dolmadan connecting with the topbox hatası veriyor
                  4 kapatıp tekrar açıyor direk up tan deniyorum connect STB yarısına geldiğinde gene aynı hatayı veriyor.

bunları yapmayıp kumandadan cihazı kapatıp ampulden atmaya kalkışıncada thesoftware upgrade error diyor.

Yorum yap

mytiger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    bunları stand by konumunda iken yapıyor zaten. çok ugrastırdım kusura bakmayın ama biraz detaya gireyim

1. cihazı kumandadan kapatıyorum
                    2. pclink prgramını açıyorum
                    3. çekiçten com 2 seçiyorm yarısı dolmadan connecting with the topbox hatası veriyor
                    4 kapatıp tekrar açıyor direk up tan deniyorum connect STB yarısına geldiğinde gene aynı hatayı veriyor.

bunları yapmayıp kumandadan cihazı kapatıp ampulden atmaya kalkışıncada thesoftware upgrade error diyor.
                    com 1 i denedinizmi... tasarım ustanın verdiği http://www.mach1digital.com/mach1forum/showthread.php?t=18189 linki tıkla orda videolu anlatım var bire bir uygularsan sorunun çözülür..

Yorum yap

burda yazan herşeyi denedim ama hatayı hala veriyor. çekiçten com seçerken yarıda connecting with the topbox hatası veriyor ne denediydem olmadı. snaırım vazgeçmek en iyisi. hepinize ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler... maçları zdf den seyretmeye devam...

Yorum yap

mytiger Nickli Üyeden Alıntı
                        burda yazan herşeyi denedim ama hatayı hala veriyor. çekiçten com seçerken yarıda connecting with the topbox hatası veriyor ne denediydem olmadı. snaırım vazgeçmek en iyisi. hepinize ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler... maçları zdf den seyretmeye devam...
                        Maç için ZDF'ye neden takılıyorsunuz ki? Cihazda Biss bölümü yokmu?

Yorum yap

gene aynı hatayı verdi bende rs232 kabloyu söktüm

şeması şöyle
                          2-3
                          3-2
                          4-6
                          5-5
                          6-4
                          7-8
                          8-7
                          9-9 bunda yanlışlık olabilir mi? aldıgım yer yazılımı bununla atabilirsin demişti.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Maç için ZDF'ye neden takılıyorsunuz ki? Cihazda Biss bölümü yokmu?
                            2005 aldıgımdan beri yazılım atılmadı ve evet biss ve onun altında çıkan diğer 3 yada 4 şifreleme sistemide (formatlı makina ile karşılaştırmıştım.) yok. dediğim gibi makina ilk alındıgı gibi duruyor.

Yorum yap

DÜN banada eski yazılımlı 2000 geldi bot atılmıştı cihaza daha önce ama bir türlü yazılımı kabul etmedi cihaz bilgi sayara format bile attım ama nafile her türlü cihazı tanıyor 2000 tanımadı ben usb cevirici kullanıyorum en son aklıma heralde usb de bir şey var dedim ve akşam arkadaşın bilgisayarında denedim ve oldu hatırlatayım 2000 serisinin 3 tane loduru var hepsini dene
                              AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X