• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 19500 Wireless Desteği ve Desteklediği Adaptörler.

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 19500 Wireless Desteği ve Desteklediği Adaptörler.

Arkadaşlar Next YE-19500 HD Superior Wireless desteği nasıl açılır, yada hangi wireless adaptörleri kullanıyor? Bilen varmı?
    Şahsen ben bugün birtane TP-LINK TL-WN422G aldım ama çalıştırmayı başaramadım. Çünki aleti görmüyor bile!!!

Acil yardım lütfen............
    Next YE-19500 HD Superior,
    Sony Bravia 42" Full HD,
    Vestel 32" Pixellence Usb Full HD,
    Inca IM-300NX,
    DARK Wireless N 150Mbit 802.11b/g/n

Çözüm bulundu....

Arkadaşlar ilginize teşekkürler......
    Sorunu farklı bir usb adaptör ile çözdüm, herkeze Hayırlı Bayramlar............ ;-)
    Sony Bravia 42" Full HD,
    Inca IM-300NX,

Yorum yap

kardeş farklı adaptör derken ne marka model yazarsan iyi olur.

Yorum yap

ben 4 degişik marka denedim sadece edimax olanda çalıştı......

Yorum yap

teşekkür ederim bilgi için. Airties 2310 otomatik görmüş. wireles alıcının da aynı marka mı olması gerekiyor? bu konuda başımız biraz ağrıyacak. herşeyle uyumlu değil.

Yorum yap

aynı marka olması bence gerekmez. önemli olan uydu alıcısı üzerindeki linux yazılımının hangi wireless chip lerin driverlerinin yüklü olduğu. ilerde yeni yazılımlar ile bu yeni usb wireless driverler eklenir daha da iyi olur. şimdilik hangi chipleri tanıdığını bilsek iyi olur. edimax realtek chipli olabilir. airties i şimdi baktım sürücü dosyalarını Ralink RT2870 kullanıyor. ustalar yeni çıkan yazılım ile birlikte hangi chip leri tanıdığının bir listesini verseler daha iyi olur.

Yorum yap

Selam Arkadaşlar, Herkeze hayırlı Bayramlar.
              Daha yeni döndüm kusura kalmayın, Ben sorunumu Dark marka bir usb adaptör ile çözdüm 150 Mb. ve Realtek chip setli.....
              Sanırım asıl püf noktası şu;
              Alırken Linux uyumlu olup olmadığına dikkat edin. İlk aldığım TP-Link uyumsuzdu, fakat Dark tamamen uyumlu hatta sürücüleri bile cd içerisinde mevcut.......
              Sony Bravia 42" Full HD,
              Inca IM-300NX,

Yorum yap

Wireless çalışmama çözümü

Cihaz her tür wireless usb modemi destekliyor arkadaşlar ve gayette hızlı ve stabil şekilde çalışıyor.Yalnız kullanmış olduğunuz ADSL modem'in kablosuz ağ ayarları menüsüne girip adsl modeminizin SSID ayarının görünür durumda işaretlenmiş olması gerekiyor.adsl kimliğini gizlemiş olduğunuz için cihaz uydu alıcıyla bağlantı kuramıyor ve sizde wireless sorunlu zannediyorsunuz.bir de şunu belirteyim benim kullanmış olduğum modemim airties rt-104 bu ayarlar her modemde farklı.yani siz hangi adsl modemi kullanıyor iseniz cihaz kimliğini görünür işaretlemiş olmanız lazım.umarım yardımcı olmuşumdur.
                Bazı arkadaşlar sadece kablosuz adsl modemle bağlantı kurmaya çalışıyorlar cihazla iletişim kurmak için kablosuz adsl modeminizin haricinde uydu alıcıya wireless usb adaptör takmak gerekir ki cihazlar birbirleriyle iletişim kursun diye.

NOT:adsl kimliğini görünür hale getirdikten sonra (SSID) birde ağ ismi var ise birde modeme isim verip receiverinzden menü+ağ ayarları+kablosuz ayarları na girip erşim noktası arama yapın adsl modeminize vermiş olduğunuz ağ ismi görünüyor ise cihaz Ip bilgileri kımında wireless ayarlarınız otomatik olarak tanımlanır ve bağlantı sağlanmış olur.bu aramayı receiverde ıp bilgileri kısmında dhcp açık veya kapalı olarak deneyin.

Yorum yap

bilgiler için teşekkür ederim. Airties wireles modem ile TP-link usbli alıcılar çalışmıştır. yukarda anlattığınız ayar yapılmadan. everest usbli alıcı çalışmamıştı. dediğiniz ayar yapılırsa everest de çalışabilir.

Yorum yap

Wireless Sorunu

Crypto 11n usb adapter
                    Airties 2310 usb adapter

Bu iki cihazla wireless e baglanmaya calistik ama kablosuz ip bilgilerine girince otomatik ip almadigini goruyorum.
                    Elle ip vermeye calistigimda 192.168.1.42 ip sini verdim ilk linsys baglandi sunucu durumu ise baglanti kesildi duruyor.
                    Sorumuz su: otomatik ip alma gibi bir sorunu mu cihazin ve wireless ile baglanan arkadaslar varsa ne gibi ayarlar yaptigini acikliyabilirmi.
                    Hangi marka ile sorun yasamadan wireless baglanti saglayabiliriz.
                    Tesekkurler

Modemimiz Linksys WAG54G2

Yorum yap

wireless desteği

Airties wus-201 ile sorunsuz bağlandım.

Yorum yap

Elle ip vermek demek otomatik ip kullanmamak demektir. IP bilgilerini elle verecekseniz yerel ağınız ile uyumlu ip adresleri yazmalısınız. Modeminizde DHCP açık olduğu sürece (varsayılan açıktır) elle ip tanımlamanıza gerek yok. Şanslısınız ki elinizdeki kablosuz bağdaştırıcıları tanınmış. Bende linksys ve tp-link olmak üzere 2 kablosuz bağdaştırıcı var ve cihaz ikinisini de tanımıyor.

Yorum yap

slx-104 ile deneme yaptik bugun yine baglanamiyor elimizde 20 ye yakin wireless adaptoru var baglayamadik iki degisik modemle denedik yine baglanamadi.
                          Wireless ile baglanan arkadaslar varsa bize de aciklasin nasil ve hangi cihazlarda modem ve adaptoru belirterek.

Yorum yap

son yazılımda hiçbir adaptörle baglanabadım arkadaşlar .. NOT FAUND AP. diyor ben eski yazılıma döndüm.......

Yorum yap

2.04 den sonra wireless bağlantı yapılamıyor. eski yazılımlara dönsek de problem devam ediyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X