• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

profilo pt-1 şase

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• profilo pt-1 şase

atla: arkadaşlar tv de ses var ekran karanlık sıkrıni açınca dar aralıklı geri dönüş
    geliyor ve titreme var osd çıkıyor. rgb kartını değiştim voltajlar normal gözüküyor.470 nfve 7,2nfdenendi rgb voltajları geliyor. acil yardımlarınızı bekliyorum.

EHT trafosundan RGB kartına giden 200 volta bak.Gelmiyordur o voltajın çıkmasını sağla.
    BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

rgb kartındaki tüp soketi ayaklarının lehimlerini tazele.....
      renklerden biri eksik ise o hatta bir direnç açık devre olabilir....
      ilgili renk transistörünü (veya 3in1 enregreyi) değiştirebilirsin...
      1-2 elektrolotik kondansatör var onları değiştirebilirsin....
      böylece iyi bir bakım yapmış olursun...

Yorum yap

arkadaşlar 200v geliyor ayrıca rgb kartını komple değiştim ve rgb voltajları
        ve 8 volt hepsi geliyor.bence sorun şasede gözüküyor.

Yorum yap

besleme voltajları normami kontrol et.

Yorum yap

hafıza entegresini sök çalıştır karlanma gelecekmi benim başıma geldi hafıza ent.sorunlu çıktı sorun aynıydı kolay gelsin

Yorum yap

arkadaşım epromu da denedim sonuç aynı

Yorum yap

+ B voljtajı üzerindeki kondansatöre baktınızmı

CAHİLDEN DOSTUN OLACAĞINA
                ALİMDEN DÜŞMANIN OLSUN
                DÜRÜST OL DAİMA KAZAN

Yorum yap

kuşcubaycan usta o kondansatörü yenilemiştim sorun tda 8361 5y den çıktı yerine tda8361 3y takınca ekrandört kenardan dar olarakkarlama geldi yanlıız kanal çıkmıyor arattırırırken kanal bulacak gibi oluyor,es geçiyor. acaba entegrenin sonundaki 3y ile 5y uyumsuz
                  luğundan kaynaklana bilirmi veya bu entegreyi takınca modifikasyon gerekiyormu birde elimdeki tv steryo tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Yorum yap

arkadaşlar arıza giderildi tda 8361 5 y yerine tda8361 3 y takıldığı zaman r136
                    10 kohm yerine 47 kohm takıldı normal çalışıyor.bilginize

Yorum yap

ustacım eht trafosunun üstünde bir transistörvar bc tipinde veya trafonun 7 bacağından 8voltçıkıyormu

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X