• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

INF604a091205

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• INF604a091205

merhabalar..sitenize yeni üye oldum..kullandığım cihaz Next 2000 X CI Plus..ilk kez yazılım yüklemeyi deneyeceğim..cihaza uygun yazılımı yükleyebilmek için öncelikle versiyonunu öğrenin yazıyor..ben de anlatıldığı gibi 1234 ile emuyu açarak cihaz versiyonuna girince şunlar çıktı;
    Yazılım versiyonu: INF604a091205MO06.00
    Mekanik versiyon: AO-05
    Cihaz versiyonu: YKME04070405JMFY
    Yükleyici: 02.oi (YK)

bu durumda verilen yazılımlardan hangisini cihazıma yüklemem gerekiyor?

ysimdim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar..sitenize yeni üye oldum..kullandığım cihaz Next 2000 X CI Plus..ilk kez yazılım yüklemeyi deneyeceğim..cihaza uygun yazılımı yükleyebilmek için öncelikle versiyonunu öğrenin yazıyor..ben de anlatıldığı gibi 1234 ile emuyu açarak cihaz versiyonuna girince şunlar çıktı;

arkadaşım aramıza hoşgeldin yeni yazılımın burada 1 nolu mesajda cihazına uygun olanı indir http://www.mach1digital.com/mach1for...=29953&page=15 yazılımı da Pclink 2.2 ile atacaksın

Yorum yap

sampiyon, cevabın için teşekkür ederim fakat oradaki hangi yazılımın bana
      uygun olduğunu bilmediğim için bu konuyu açtım..
      05.06.2007 tarihli yazılımların içinde kullandığım cihaza ait yazılım

5518_VE_Boot_YKME_YE-2000X CI PLUS INF614k 060507 MO23.00.zip (814.0 KB, 734 Görüntülenme)

gözüküyor fakat bu linkte INF614K MO23 yazıyor..ben cihaz versiyonuna baktığımda INF604 MO06 yazıyor..bundan dolayı tereddüt yaşıyorum

Yorum yap

sampiyon, cevabın için teşekkür ederim fakat oradaki hangi yazılımın bana
        uygun olduğunu bilmediğim için bu konuyu açtım..
        05.06.2007 tarihli yazılımların içinde kullandığım cihaza ait yazılım

5518_VE_Boot_YKME_YE-2000X CI PLUS INF614k 060507 MO23.00.zip (814.0 KB, 734 Görüntülenme)

gözüküyor fakat bu linkte INF614K MO23 yazıyor..ben cihaz versiyonuna baktığımda INF604 MO06 yazıyor..bundan dolayı tereddüt yaşıyorum
        arkadaşım sen direk yazılımı atabilirsin senin cihazın yazılımı en üstteki 5518_VE_Boot_YKME_YE-2000X CI PLUS INF614k 060507 MO23.00.zip (814.0 KB, 734 Görüntülenme) bunu yükle

Yorum yap

tesekkur ederim sampiyon..bu akşam deneyeceğim..

Yorum yap

Yukarıda verilen linkteki yazılımı önce Pclink 2.0 ile daha sonraki yazılım ve key dosyalarını Pclink 2.2 ile atacaksınız.

Yorum yap

sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              arkadaşım aramıza hoşgeldin yeni yazılımın burada 1 nolu mesajda cihazına uygun olanı indir http://www.mach1digital.com/mach1for...=29953&page=15 yazılımı da Pclink 2.2 ile atacaksın
              Verdiğin linkteki yazılımı Pclink 2.2 ile atamaz Bağlantı Hatası verir çünkü arkadaş çok eski yazılımda. 614a dan sonraki yazılımları Pclink 2.2 ile atabilir. :ehehe:

Yorum yap

tasarım ve şampiyon, ilginize teşekkür ederim..dün akşam sitede anlatılanlara göre bir şeyler yapmaya çalıştım..öncelikli olarak PCLink 02.0i ile cihazımdaki kanalları pc'ye aldım..sonra yine PCLink 02.0i ile 05.06.2007 tarihli yazılımı yükledim..cihaz otomatik olarak kendini resetledi sanırım, çünkü yazılımdan sonra cihaz kapanıp açıldığında kanallar gitmişti!! sanırım yazılımı doğru attım..çünkü cihaz versiyonu INF604 iken 614 oldu sıralı kanalları önceden pc'ye aldığım için kanalları yeniden taratmak yerine PCLink 02.0i ile pc'den cihaza yüklemeyi denedim fakat PCLink 02.0i ile COM1 bağlantısını bir türlü yapamadım..bir yerde bir hata mı yaptım acaba?

Yorum yap

tasarım ve şampiyon, ilginize teşekkür ederim..dün akşam sitede anlatılanlara göre bir şeyler yapmaya çalıştım..öncelikli olarak PCLink 02.0i ile cihazımdaki kanalları pc'ye aldım..sonra yine PCLink 02.0i ile 05.06.2007 tarihli yazılımı yükledim..cihaz otomatik olarak kendini resetledi sanırım, çünkü yazılımdan sonra cihaz kapanıp açıldığında kanallar gitmişti!! sanırım yazılımı doğru attım..çünkü cihaz versiyonu INF604 iken 614 oldu sıralı kanalları önceden pc'ye aldığım için kanalları yeniden taratmak yerine PCLink 02.0i ile pc'den cihaza yüklemeyi denedim fakat PCLink 02.0i ile COM1 bağlantısını bir türlü yapamadım..bir yerde bir hata mı yaptım acaba?
                  arkadaşım önce cihazını resetle sonrada tasarım hocanın dedigigibi yazılımı önce Pclink 2.0 ile daha sonraki çıkacak yeni yazılımları yazılım ve key dosyalarını Pclink 2.2 ile atacaksınız bu işlemi yaoın birde kanallarını bü işlerden sora taratırsan daha iyi olur ***** not eyer 614 oldu sa ozaman artık Pclink 2.2 ile atacaksınız herşeyi ****

Yorum yap

samiyon, cihaz 614 olduğuna göre yazılımı doğru yüklemişim yani? dolayısıyla yazılımı atmadan önce PCLink 02.0i ile pc'ye kaydettiğim kanalları, yazılımdan sonra cihaz 614 olduğu için PCLink 2.2 ile atmam gerekiyor..ben kanalları PCLink 02.0i ile cihaza geri yüklemeye çalıştığım için COM1 bağlantı sorunu oldu sanırım..

Yorum yap

samiyon, cihaz 614 olduğuna göre yazılımı doğru yüklemişim yani? dolayısıyla yazılımı atmadan önce PCLink 02.0i ile pc'ye kaydettiğim kanalları, yazılımdan sonra cihaz 614 olduğu için PCLink 2.2 ile atmam gerekiyor..ben kanalları PCLink 02.0i ile cihaza geri yüklemeye çalıştığım için COM1 bağlantı sorunu oldu sanırım..
                      evet yazılımı dogru atmışşın bundan sonra yazılım key ve kaydettigin kanalları artık PCLink 2.2 ile yapacaksın

Yorum yap

yazılımı attıktan sonra COM1 bağlantı sorunu çıkınca ben de kanalları manuel tarattım..fakat sadece turksat kanallarını buldu, hotbird kanallarını bulmadı..neden böyle bir sorun oldu acaba? bir fikriniz var mı? yada PCLink 2.2 ile pc'ye kaydettiğim sıralı kanal listesini şu an cihaza atsam nasıl olur? yani şu an cihazda turksat kanalları var, önceden pc'ye kaydettiğim kanalları 2.2 ile doğrudan atabilir miyim? yoksa önce cihazı resetleyip hazır kanal listesini öyle mi atayım?

Yorum yap

yazılımı attıktan sonra COM1 bağlantı sorunu çıkınca ben de kanalları manuel tarattım..fakat sadece turksat kanallarını buldu, hotbird kanallarını bulmadı..neden böyle bir sorun oldu acaba? bir fikriniz var mı? yada PCLink 2.2 ile pc'ye kaydettiğim sıralı kanal listesini şu an cihaza atsam nasıl olur? yani şu an cihazda turksat kanalları var, önceden pc'ye kaydettiğim kanalları 2.2 ile doğrudan atabilir miyim? yoksa önce cihazı resetleyip hazır kanal listesini öyle mi atayım?
                          arkadaşım bena sorarsan buseferlik önce cihaza reset at sonrada kanallarını yeniden tarat daha iyi olur bun dan sonra yeni yedekleme yaparsın 2.2 ile doğrudan

Yorum yap

sampiyon, ben akşam yazılımdan sonra Pc 2.0 ile kanalları cihaza atamadığım için kanalları manuel taratmıştım..fakat sadece turksat kanallarını buldu..hotbird kanallarını aradı fakat hiç bir kanal bulamadı..sorun ne acaba? ne yapmam gerekir? fikriniz var mı?

Yorum yap

sampiyon, ben akşam yazılımdan sonra Pc 2.0 ile kanalları cihaza atamadığım için kanalları manuel taratmıştım..fakat sadece turksat kanallarını buldu..hotbird kanallarını aradı fakat hiç bir kanal bulamadı..sorun ne acaba? ne yapmam gerekir? fikriniz var mı?
                              arkadaşım diseq ayarlarını konturol et . A . B . C . D .VEYA 1 .2 .3 .4 .GİBİ

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X