• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ttnet Kota Fiyatlandırması Hakkında Bilgi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ttnet Kota Fiyatlandırması Hakkında Bilgi

merhaba,şimdi sizlere ttnet in uyguladığı kota sistemi hakkında bildklerimi paylaşmak istiyorum.

1-ttnet neden kota tarifesi koyuyur?

cevabı çok basit.ttnet in alt yapısı kötü oluğu için geniş bandwith sağlayamıyor.yani aynı anda herkes dosya indirmeye çalışırsa ttnet in alt yapısı çokebilirde.bunun önüne geçmek istiyorlar fazla dosya indirmeyi önlemek kısacası.

2-ttnet kota aşımında ne kadar ücret alıyor.

ttnet standart olarak kullanıcılarına 4 gb limit koymaktadır.bu limit indirme yani download limitidir.upload yani yükleme limitiniz bulunmamaktadır.yani rapidshare gibi sitelere upload yaparken kotam gider mi acaba diye düşünmeyin.kota aşımında ise her 1 gb aşım için 10 ytl ekstra ücret ödersiniz.
    ör: kotanız 5.5 gb olmuş.fatura 55 ytl civarı gelicektir.

önemli not:ttnet kota aşım ücretinden en fazla 61,25 ytl almaktadır.yani isterseniz 100 gb aşın kotanızı ücretiniz en fazla 60.25 ytl gelicektir.yani bu hesap tarife ücretinin %25 ine denk gelmektedir.

şimdilik aklıma gelen bunlar.kafanıza takılan bir sorun olursa yazın.bilgilendirmeye çalışırım.saygılar...

slm okan ben bugün itibariyle limitliden limitsize geçtim ben bunu intenetten nasıl öğrenebilirim ve istediğim kadar dosya indirsem veya video ve filim izlesem başka ücret gelirmi??????
    :zipla: :zipla:

Yorum yap

limitsiz tarifeye geçme işlemini 31 ekimde yaptırdıysan 24 saat sonra aktif olur.(gerçi anında aktif oluyor da ttnet yetkilileri öyle söylüyor)yani kasım ayından itibaren sınırsız tarifeye geçmiş bulunuyorsunuz.sınırsız tarifeye geçip geçmediğinizi ttnet in müşteri hizmetlerini arayarak (numarası 444 0 375) veya en yakın postane müdürlüğüne giderek öğrenebilirsiniz.iyi günler.

Yorum yap

tşk okan
        :zipla: :zipla:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X