• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

[Güncel] Oyun Dünyasındaki Önemli detaylar

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• En iyi Battlefield oyunları

Battlefield 1’den Battlefield 1942’ye kadar bütün oyunları sıralıyoruz.

Herhangi bir ortamda FPS dendiğinde aklınıza gelecek en temel serilerden birisi olan Battlefield, oyun dünyasındaki liderlik yarışını sürdürmeye devam ediyor. Video oyunları tarihinin en başarılı yapımlarının bazılarına ev sahipliği yapan bu seride birkaç istisna hariç hiç düşünmeden kötü diyebileceğimiz oyun bulunmuyor. Electronic Arts’ın elindeki en büyük serilerden olan Battlefield, ilk oyunundan bu yana EA DICE tarafından geliştiriliyor. Hepimizin sevdiği bu serideki hangi oyunun en iyi, hangisinin ise en kötü olduğunu sürekli tartışıp duruyoruz. Hal böyle olunca, bizler de serideki oyunları en kötüden en iyiye doğru sıralamak istedik.

Listede göremediğiniz bazı oyunlar olabilir tabii ki. Bu oyunları eklemememin sebebi ise bir oyunun parçası olmaları veya hiçbir oyuncunun dikkatini çekmemeleridir. Listeye geçmeden önce bir yerin özellikle altını çizmek istiyorum. Az sonra göreceğiniz sıralama benim beğenilerime bağlı olduğundan, aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz. Tabii ki “Gelecekte geçen oyunları sevmem, o yüzden bu sonuncu olsun.†gibi bir mantıkla ilerlemiyor listemiz. Zaten neden bulundukları konumda olduklarını detaylıca okuyabileceksiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan en kötü oyundan başlayarak en iyisine doğru ilerleyelim.
    11- Battlefield Hardline

17 Mart 2015 tarihinde çıkış yapan bu oyun, serinin tam anlamıyla yüz karası oldu. Battlefield 4’ün sadece teması değiştirilerek kopyalanmış haliymiş gibi görünmesinin yanı sıra oyuncuya birkaç basit mekanikten başka hiçbir farklılık sunmuyordu. Yıllar boyunca bizi savaşların en derin noktalarına götüren bu seride, anlamsız bir hikayeyle birlikte hırsız polis olarak oynamak bütün oyuncuların canını oldukça sıktı. Adının başında Battlefield kelimesi bulunmasa her şey daha farklı olabilirdi belki, ancak oyunun başarısız olduğu gerçeği hiçbir zaman değişmezdi.
    10- Battlefield 4

Nasıl olur da bu oyun sondan ikinci olur diye sormaya başladınız biliyorum, izin verin açıklayayım efendim. Hikayeyi bitirdikten bir hafta sonra adını bile unuttuğunuz yüzeysel karakterler ve oynanış namına bir önceki oyundan farklı hiçbir artı sunmayan çoklu oyuncu modu ile tam bir hayal kırıklığı yarattı. Hala binlerce oyuncunun oynadığı bu oyunun en azından satışlarda başarılı olmasının sebebinin ise, benzer bir rakibinin bulunmaması ve pazarlama tekniği olarak kullanılan dev yıkımlar olduğunu söyleyebilirim. Seriyi başından beri takip ediyorsanız, olumsuz eleştiride bulunduğum noktaları tam olarak anlayacaksınız zaten.

9- Battlefield 1943

Serinin ilk oyunu olan Battlefield 1942’den bir yıl sonrasının ismini almış olan bu oyunda, bir tane bile yeni içeriğe rastlamayacağız neredeyse. İki Battlefield: Bad Company oyunun arasında; PlayStation 3, Xbox One ve PSP platformları için çıkış yapan bu oyunda Frostbite motoru kullanılmıştı. Geliştirilmiş grafikler ve Battlefield: Bad Company’den alınan birkaç oynanış mekaniği ile Battlefield 1942’nin yeniden piyasaya sürülmüş hali gibiydi. Başarılı oldu tabii ki, ancak gönlümüzde yer alamadı. Yazının başında da belirttiğim gibi, bu seride neredeyse hiçbir oyuna kolay kolay kötü diyemiyorum.
    8- Battlefield Vietnam

Adından da kolaylıkla anlaşıldığı gibi, bu oyun Vietnam’da yaşanan savaşı konu alıyordu. Amerikan askerleri ve Vietnam kuvvetleri arasında büyük ekipman farkları oluşturulmuş ve oynanışın dinamikleştirilmesi sağlanmıştı. Amerikalıların ateş gücü Vietnam askerlerini bezdirirken, onlar da ormanın içinde her yere tuzak kurabiliyorlardı. Serideki en eğlenceli oyunlardan birisi olan Battlefield Vietnam, ne yazık ki az sonra bahsedeceğim oyunların gölgesinde kalıyor.

7- Battlefield 2142

Serinin gelecekte geçen ilk ve tek oyunu olan Battlefield 2142, büyük bir konsept ve oynanış değişikliği getirmişti. Oyunu hiç oynamamış oyuncuların Titanfall serisine benzetebileceği bu oyun,hızlı oynanışıyla öne çıksa da büyük bir sorunun altında kalıyordu. Çıkışta sahip olduğu iki oyun modu olan Titan ve Fetih modları oyunculara yetersiz gelmiş ve can sıkmaya başlamıştı. Yakın gelecek konsepti ile serinin en bağımsız oyunu olarak karşımıza çıkıyor ancak devrimsel bir atılım yapmıyordu.
    6- Battlefield 3

64 kişilik savaşların yapıldığı çoklu oyuncu modu ve pek çok işimizi kolaylıkla halledebildiğimiz Battlelog sistemi ile seriye büyük yenilikler sunan bu oyun, listenin ortalarında yer almayı hak etti.Ortalarında yer alabiliyor çünkü önümüzde gelmiş geçmiş en iyi FPS oyunlarından bazıları duruyor. Frostbite 2 oyun motorundan gücünü alan Battlefield 3, etkileyici grafikleri ve serinin devam oyunlarından çok daha yüksek yıkım etkisiyle hepimizi etkilemeyi başarmıştı. Serinin efsane sloganının pekişmesine yardımcı olan eğlenceli ve ilginç görüntüler de ilk bu oyundan gelmeye başladı.

5- Battlefield: Bad Company

Günümüzde harikalar yaratılmasına yardımcı olan Frostbite motorunun doğuşuna tanıklık eden bu oyun, serinin etrafı dilediğiniz gibi paramparça edebildiğiniz ilk oyunu. Taktiksel oynanışın pekiştiği ve serinin oyuncular arasında yaygınlaştığı Battlefield: Bad Company dönemi, savaş ortamının sürekli değiştiği ve takım oyunun iyice güçlendiği bir dönemdi. Dilediğimiz gibi savaştığımız bu oyun, devam oyununda güçlenecek hikayesiyle de öne çıkıyor.
    4- Battlefield 1942

Serinin ilk oyunu ve en başarılılarından birisi olan Battlefield 1942, gelmiş geçmiş en kaliteli FPS oyunlarından bir tanesi. 64 kişilik çoklu oyuncu modu, sınıf tabanlı oynanışı ve daha pek çok özelliğiyle çıkış yaptığı dönemin en kaliteli nişancı oyunuydu. Oyundaki bütün haritaların 2. Dünya Savaşı’ndaki gerçek savaşlardan ilham alınarak tasarlandığını bilmek bile insanı memnun ediyor açıkçası. Serideki çoğu oyundan daha fazla yılın oyunu ödülü elde eden bu oyunun efsanesi oyuncuların dilinde gezmeye devam ediyor.

3- Battlefield 2

Yazının bu kısmını az sonrakilerden bile biraz daha uzun tutmak istiyorum. Bu oyunu sizlere üçüncü sırada sunmamdaki tek sebep, teknolojik bakımdan diğer ikisinin arkasında kalması. Takım oyunu mantığının serideki en üst noktada olduğu Battlefield 2, mükemmel haritaları ile çoklu oyuncu modunun ne kadar güzel olduğunu bizlere tanıtmıştı. Mangalar sisteminin en aktif olduğu bu dönemde oyunu oynayan topluluk da oldukça cana yakın bir havadaydı. Zırhlı araçları kullanmanın verdiği keyfi verebilecek başka hiçbir oyun bulunmuyordu çıkış yaptığı zamanlarda. Günümüzde belki de akıllı telefonlarımızda bile çalıştırabileceğimiz kalitede grafiklere sahip olan bu oyun, bu eksisini diğer bütün artılarıyla yok etti.
    2- Battlefield 1

Oyunun adı bizi eskilere götürse de 21 Ekim 2016 tarihinde yani neredeyse bir ay önce çıkış yapan bu oyun, Battlefield serisinin geliştiricisi EA DICE tarafından serinin en iyi oyunu olarak tanıtıldı.Birinci Dünya Savaşı’nın kanlı ve korkunç atmosferini en iyi şekilde bilgisayarlarımıza getirmeyi başaran bu oyun, ikinciliği kesinlikle hak ediyor. Mükemmel derecede geliştirilmiş grafikleri ve destansı çoklu oyuncu moduyla, incelememizde de belirttiğimiz gibi vazgeçilmez bir şaheser. Tek eksisini belirtmeden geçmek istemiyorum, senaryo modu göz ardı edilemeyecek kadar kısa.

1- Battlefield: Bad Company 2

Serideki en kaliteli ve en detaylı senaryo moduna sahip olan bu oyunu listenin birinci sırasına yerleştirirken bir saniye bile düşünmedim diyebilirim. Çoklu oyuncu modundaki muhteşem haritaları dinamik oynanışıyla birleştirerek tarihteki en iyi FPS oyunları arasına adını yazdırmayı başardı. Günümüz teknolojisinin bazı oyunlarda nedeni bilinmeyen bir şekilde karşılayamadığı yıkım mekaniği, bu oyunda tavan yapmış ve sadece ateş ettiğiniz duvarlar bile aynı gerçekteki gibi dökülmeye başlamıştı. EA DICE’ın başyapıtı, şaheseri konumundaki bu oyun yıllar boyunca dillerden düşmeyecek.

Yorum yap

• En iyi Call of Duty oyunları

Sizin favori Call of Duty oyununuz hangisi?

Activision liderliğinde ilerleyen dev bir FPS serisi, Call of Duty. Eminim bu yazıyı okuyorsanız, hayatınızda en az 1 kez bile olsa, bu seriden bir oyunu oyunu oynamışsınızdır. O oynadığınız oyunu sevmişsinizdir veya sevmemişsinizdir. Çünkü bu seri, hem oyun dünyasının en iyi oyunlarına ev sahipliği yapıyor; hem de en kötülerine. Peki, bu iyilik ve kötülük kime göre, neye göre belirleniyor? Aslında tamamen bir oyuncuya bağlı. Mesela herkes Call of Duty: Ghosts’u sevmemiş olabilir fakat seven oyuncular da yaşıyor bu evrende. Yani diyeceğimiz o ki, bu yazımızda sizlere bir sıralama hazırlayalım dedik. Yani, bu seriyi komple ele alalım, en kötü oyundan, en iyisine kadar bir sıralama yapalım istedik.

Sıralamamıza geçmeden önce, yazım hakkında ufak bir bilgi vermek istiyorum. Bu yazımda yapacağım sıralama tamamen kendi fikirlerime ve zevkime göredir. Ayrıca yine bu yazımızda, serinin sadece büyük/ana yapıtlarına yer vermek istedik. Mesela listemizde Call of Duty: United Offensive bulunmuyor fakat ana seride olmamasına rağmen Call of Duty Online bulunuyor. Neyse efendim, umarım listemizi beğenirsiniz ve kendi sıralamanızı da yorumlar kısmında bizlerle paylaşırsınız. Şimdiden keyifli okumalar!
      18- Call of Duty: Heroes

Serinin en kötü oyununu belirtmeden önce, tek bir soru sormak istiyorum: Neden? Tamam, Call of Duty: Heroes aslında serinin çok yan bir ürünü. Yine de mobil platformda isim yapmıştı, serisinin isminden ötürü. Oynanış ise o zamanın popüler mobil oyunlarının yapısına oldukça benzemekteydi. Activision böyle bir fırsatı kaçırmamak istemiş anlaşılan. Bence bu oyun, serinin en alakasız oyunudur. Bu yüzden sonuncu olmayı hak ediyor.
      17- Call of Duty 2: Big Red One

Sırada 2005 senesinde PlayStation 2, Xbox ve GameCube platformları için piyasaya çıkmış bir oyun var. Bu oyun, ses ve bölüm tasarımı konusunda gerçekten kötüydü. Özellikle bu oyundan önce çıkmış Call of Duty oyunlarına baktığımız zaman, bu oyun gerçekten gölgede kalıyordu. Oyunun PC platformunu es geçmesi de ayrı bir kötülüktü bence. Treyarch için de bembeyaz sayfalarına, kapkara bir kir idi.

16- Call of Duty: Finest Hour

Aslında sıralamamızın bir önceki oyunu için söylediğim her şey, bu oyun için de geçerli sayılır. Söylediklerime ek olarak, bu oyunun silah tasarımı ve senaryo modunun çok tekdüze olması bir tık daha kötüydü belki. Peki, neden bu oyun daha üst sırada? Çünkü sunum gerçekten kusursuzdu.
      15- Call of Duty: Roads to Victory

Zamanının en iyi 2. Dünya Savaşı oyunlarından bir tanesi olan bu yapıt, çoklu oyuncu modu ile birçok oyuncuyu memnun etmişti. Fakat yine kendi zamanının oyunlarına göre grafiksel açıdan bir adım geride kalırken, sinir bozucu tuş basma sahnelerine de ev sahipliği yapıyordu.

14- Call of Duty: Ghosts

Serinin ilk oyunlarından, bir anda daha modern bir oyuna zıplıyoruz. Bu oyun, yeni nesil konsollara çıkışını yapan ilk Call of Duty oyunu idi. Fakat oyunun geliştirilme süreci ile yeni nesil konsolların geliştirici sürümlerinin dağıtılması biraz kötü bir zamanlama ile buluştuğu için, biraz sorunlu bir oyunla karşılaştı tabii oyuncular. Oyunun haritaları oldukça küçük idi. Oynanış kısmında oyuncuların nefret ettiği bazı özellikler ve araç gereçler geri dönüş yapmıştı. Senaryo ise eh işte tarzında idi. Çoklu oyuncu modunun genel olarak sıkıcı olması ve oyunculara yenilik sunulmaması da oyunun en kötü yönlerinden bir tanesi.
      13- Call of Duty: Advanced Warfare

Eğer yanlış hatırlamıyorsam, “Supply Drop†ismi altında karşımıza sunulan mikro ödemeler, ilk olarak bu oyun ile karşımıza çıkmıştı. Ayrıca oyunun çoklu oyuncu modunda haritalar, serinin önceki oyunlarına göre çok daha açık ve serbest idi. Tabii serinin oyuncularının alışık olmadığı bir durumdu bu ve insanları çok düşündürdü. Karakter ve silah özelleştirmeleri ise, tüm serinin en detaylısı idi. Fakat bu ne kadar iyi, ne kadar kötü, tartışır. Çünkü oyunun canlılık süresi sona ererken, oyun içerisinde palyaçolar dolaşıyordu ellerinde fantastik renkli silahları ile.

12- Call of Duty 3

Call of Duty 3, benim seri ile tanıştığım oyundu. Oyunun PlayStation 3 sürümünde bulunan bölünebilir ekran ile eşli oyuncu desteği ise o zamana göre efsanevi idi. Ayrıca Sixaxis fonksiyonları da oldukça etkileyici idi. Çoklu oyuncu modundaki eğlenceden, senaryo sunumundan ve grafiklerden söz etmiyorum bile.
      11- Call of Duty Online

Sanıyorum ki listemin en ilginç oyunu bu. Call of Duty Online, ne yazık ki ülkemizde yok ve sadece Çin’de bulunan oyuncular oynayabiliyor bu oyunu. Yine de 250 değerindeki bir gecikme ile batılı oyuncuların oynayabilme imkanı bulunuyor. Oyunda bulunan uzaylı/zombi modları, karakter özelleştirme ögeleri oldukça güzeldi. Tek bir sorun var, mikro ödemeler. Bu oyun da, tüm diğer çoklu oyunculu FPS oyunları gibi para tuzağı idi.

10- Call of Duty 2

Belki de serinin en efsanevi oyunu budur. Fakat listemizin başında değil çünkü diğer oyunlar teknolojik ögelerin avantajını kullanmakta. Her neyse, zamanının en iyi görünen, en iyi tasarımına sahip olan, en etkili çoklu oyunculu moduna sahip olan oyunu idi bu. Keşke bu oyunu günümüz teknolojisi ile de görebilsek.
      9- Call of Duty: Black Ops

Serinin Modern Warfare oyunlarından sonra en etkili üçlemeye ev sahipliği yapan Black Ops serisinin ilk oyunu var sırada. Alex Mason, Jason Hudson ve Viktor Reznov gibi unutulmaz karakterlere ev sahipliği yapıyordu bu seri. Oyunun çoklu oyuncu modunda bulunan RPG temelli seviye sistemi, çok güzel tasarlanmış çoklu oyuncu haritaları ve senaryo modu gerçekten bu oyunu en ön plana sokan faktörler idi. Tek sorun, grafiklerin biraz ilginç olması ve senaryo modunun gerçekten çok kısa olması idi. Tamam, devam oyununa bazı şeyler saklanıyordu fakat bu yüzden de senaryo kısaltılmaz ki kardeşim.

8- Call of Duty: Modern Warfare 3

Açıkçası bu oyunu nereye koysam bilemedim. Oyunun senaryo modu ve çoklu oyuncu modu o kadar ortada olan bir oyun ki, tam bir yere oturtamıyorsunuz. Ayrıca bu oyun, benim Modern Warfare serisinde en az oynadığım çoklu oyuncu modu şerefine sahip. Senaryo modu ise bana soracak olursanız, klasik bir Modern Warfare idi. Üçlemeye güzel bir son getirmişti.
      7- Call of Duty

İşte tüm seriyi başlatan ana oyun. Grafikler, oynanış mekanikleri ve yapay zeka sistemi belki o zaman oyuncular için yeterli değildi fakat, oyuncuların bu tarz bir oyuna ihtiyacı vardı ve bu oyun da gayet güzel bir şekilde sunuldu. Başarılı bir serinin temelleri atıldı

6- Call of Duty: Infinite Warfare

Serinin en yeni oyunu, listemizin bu sırasında bulunuyor. Aşırı teknolojiden nefret eden bir insan olarak, bu oyun beni gerçekten bir süre boyunca eğlendirdi. Öncelikle senaryo, oldukça kısaydı fakat anlamlı ve güzel sunulmuş bir senaryo idi. Özellikle zaman zaman verdikleri o gezegen manzaraları adeta Destiny ile kapışacak seviyede idi. Zombi modu ise oldukça başarılı bir serinin başlangıcına imza atmış gibi duruyor. Fakat çoklu oyuncu modu için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Sanıyorum ki tüm seride en sevmediğim çoklu oyuncu modu bu olacak. Beni oynatmayan bir şey var o modda. Fakat çözemedim.
      5- Call of Duty: Black Ops III

En sevmediğim çoklu oyuncu modundan, favori çoklu oyuncu modu deneyimime geçeyim. Bu oyunun çoklu oyuncu modu ve zombi modu gerçekten kusursuzdu. Özellikle çoklu oyuncu modu, klasik Call of Duty geleneği ile teknolojik gelişimlerin arasında kusursuz bir denge tutturmuştu. Silah kaplamaları, karakter sınıfları ve özelleştirmeleri de ayrı bir güzeldi. Fakat Black Ops serisinin en kara lekesiydi bu oyunun senaryo modu. Böyle bir senaryo, nasıl bu üçlemeyi bitirdi, ben anlayamadım.

4- Call of Duty: World at War

Seriye zombi modunu getiren, efsanevi çoklu oyuncu moduna sahip olan ve eh işte dedirtecek bir senaryo moduna sahip idi bu oyun. Oyunun hem senaryodaki atmosferi, hem de çoklu oyuncu modundaki atmosferi efsanevi idi. Zombi modu ise ilk deneyime göre oldukça başarılı idi. Umuyoruz ki geliştiriciler, bu oyunun izinden gider bir gün.
      3- Call of Duty: Black Ops II

Sanıyorum ki Black Ops serisinin en iyi senaryosu bu oyunda vardı. Fakat çoklu oyuncu modu ve zombi modu, serinin son oyunundaki gibi değildi. Fakat bu oyunun daha yüksekte olmasının sebebi, o son oyundaki teknoloji ayaklanmasının bu oyunda olmaması. Botlarımızın yere basması, fantastik hareketlerin, robotların olmadığı bir dünya. Daha ne ister bir oyuncu?

2- Call of Duty 4: Modern Warfare

Artık listemizin kalanını tahmin etmek oldukça kolaydır sanırım. Bu oyun aslında birçok günümüz Call of Duty oyuncusunun belki de seri ile tanıştığı oyun olabilir. Çünkü hem güzel bir üçlemenin başlangıcı idi, hem de unutulmaz karakterlere sahipti. Evet, Captain Price bu oyundan önce de vardı fakat belki oyun dünyasının bir çok ismi bu oyun ile onu tanıdı. Captain Price, bu oyun ile Captain Price oldu yani. Eğlenceli çoklu oyuncu modu ve senaryo güzelliğinden bahsetmiyorum bile

1- Call of Duty: Modern Warfare 2

Bu seride en sevdiğim oyun kesinlikle, ama kesinlikle bu. Çoklu oyuncu modunu en çok oynadığım oyun bu. Senaryosunda gözlerim dolduğu, heyecanlandığım, sinirlendiğim, bazı karakterleri delicesine sevip, bazı karakterlerden de delicesine nefret ettiğim oyun yine bu. Ayrıca arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz ekstra 3. oyun modu da oyuna yepyeni bir hava getirmişti bence. Oldukça güzel bölümlere sahipti o mod da. Tüm bunların haricinde, oyun genelindeki tüm haritaların ve bölümlerin tasarımları da kusursuz ve akılda kalıcı idi. Daha ne isteriz bir oyundan?

Yorum yap

• Mart 2017 itibariyle Twitch üzerinde en çok izlenmiş olan oyunlar sıralaması

Sizin en çok canlı yayınını izlediğiniz oyun hangisi?

Twitch, oyun canlı yayınları dediğimiz zaman, akla gelen ilk platform şu günlerde. Tabii YouTube da var fakat YouTube platformunun temeli, video oyunlarına ve canlı yayınlara dayanmadığı için, oyuncular Twitch platformunda daha rahat ediyor. Peki, bu platform üzerinde en çok hangi video oyunları izleniyor? Mart 2017 itibariyle Twitch üzerinde en çok izlenmiş olan oyunlar sıralaması yazımız ile birlikte size bu sorunun cevabını vereceğiz.
        Resmi Twitch raporlarına göre elde ettiğimiz veriler ile, en son Mart 2017 tarihindegüncellenmiş istatistikleri sizlere sunacağız. Hemen aşağıdan göz atabileceğiniz bu istatistiklerde, bir oyunun toplam izlenme süresi, elektronik spor olarak toplam izlenme süresi ve tabii ki bu iki toplam izlenme sayısından alınan elektronik spor izlenme oranı bulunuyor. Bu iki rakam ve bir adet yüzde ile birlikte, hangi oyunun, en çok izlendiğini, ne için izlendiğini rahatça anlayabileceksiniz. İşte Mart 2017 itibariyle Twitch üzerinde en çok izlenmiş olan oyunlar sıralaması!

Twitch Üzerinde En Çok İzlenmiş Olan Oyunlar (Mart 2017)

League of Legends – 90.4M Saat İzlenme – 27.8M Saat E-Spor İzlenme – 31%
        DOTA 2 – 39.1M Saat İzlenme – 14.8M Saat E-Spor İzlenme – 38%
        Hearthstone – 39.0M Saat İzlenme – 6.1M Saat E-Spor İzlenme – 16%
        Counter-Strike: Global Offensive – 37.0M Saat İzlenme – 14.9M Saat E-Spor İzlenme – 40%
        PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS – 25.0M Saat İzlenme – 0%
        Overwatch – 22.3M Saat İzlenme – 1.3M Saat E-Spor İzlenme – 6%
        The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 14.6M Saat İzlenme – 0%
        H1Z1: King of the Kill – 12.5M Saat İzlenme – 0%
        World of Warcraft – 9.1M Saat İzlenme – 1M Saat E-Spor İzlenme – 1%
        FIFA 17 – 6.5M Saat İzlenme – 25.7M Saat E-Spor İzlenme – 0%
        RuneScape – 6.4M Saat İzlenme – 1M Saat E-Spor İzlenme – 0%
        Destiny – 6.2M Saat İzlenme – 0%
        Path of Exile – 5.7M Saat İzlenme – 0%
        Horizon: Zero Dawn – 5.6M Saat İzlenme – 0%
        Minecraft – 5.5M Saat İzlenme – 0%
        StarCraft II – 4.8M Saat İzlenme – 2.2M Saat E-Spor İzlenme – 45%
        Heroes of the Storm – 4.7M Saat İzlenme – 9M Saat E-Spor İzlenme – 20%
        Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege – 4.7M Saat İzlenme – 1M Saat E-Spor İzlenme – 2%
        Mass Effect: Andromeda – 4.7M Saat İzlenme – 0%
        World of Tanks – 4.2M Saat İzlenme – 3M Saat E-Spor İzlenme – 8%

Yorum yap

• Nisan 2017 itibariyle en çok oynanan çekirdek PC oyunları sıralaması

Listemizdeki PC oyunlarından, siz hangilerini oynuyorsunuz?

PC platformunda oyun oynamak deyince, ilk olarak aklımıza Counter-Strike gibi klasik oyunlar geliyor. Çünkü PC platformunu, PC yapan bu oyunlar idi. Peki, bu klasik serilerin yeni oyunları veya günümüzde artık herkes tarafından bilinen çekirdek PC oyunları, ne kadar oynanıyor? Hangi oyun daha çok oynanıyor? Bu sorularımızın cevabını, Nisan 2017 itibariyle en çok oynanan çekirdek PC oyunları sıralaması yazımız ile bulabileceksiniz.
          Overwolf sayesinde öğrenmiş olduğumuz bu istatistiklere, sizler de hemen aşağıdan göz atabileceksiniz fakat öncelikle, Nisan 2017 itibariyle en çok oynanan çekirdek PC oyunları sıralamasıyazımız hakkında küçük bir bilgi verelim. Birazdan sizce sunacağımız istatistikler, Overwolfcephesinden geldiği için, sadece Overwolf programını kullanarak oyun oynayan oyuncuların rakamları dahil ediliyor bu istatistiklere. 20 oyunluk sıralamamız, tamamen Overwolf programındangelen istatistikler ile oluştu yani.

En Çok Oynanan Çekirdek PC Oyunları (Nisan 2017)

League of Legends
          Hearthstone: Heroes of Warcraft
          Minecraft
          Counter-Strike: Global Offensive
          World of Warcraft
          Overwatch
          World Of Tanks
          Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
          Rocket League
          Grand Theft Auto: San Andreas Multiplayer
          Grand Theft Auto V
          Heroes of the Storm
          Diablo III
          ARMA 3
          H1Z1: Just Survive
          Farming Simulator 2017
          Garry’s Mod
          ARK: Survival Evolved
          Dota 2
          Warface

Yorum yap

• Nisan 2017 itibariyle en çok indirilen mobil oyunlar/uygulamalar sıralaması

En çok indirilenler haricinde, en çok kazanç sağlayan uygulamalar/oyunlar listemiz de bulunuyor.

Akıllı telefonlar, günümüzün en önemli cihazlarından bir tanesi. Öyle ki, ülkemizin nüfusunun %40 kadarı akıllı telefon kullanıyor. Peki, bu akıllı telefonlarımız ile ne yapıyoruz? Mesela, mobil oyunlar oynuyor olabilir. Belki de mobil uygulamalar ile vakit geçiriyoruzdur. İşte, bu uygulamaların ve oyunların, hangileri en popülermiş, hangileri en çok para kazandırmış kendi şirketine, bu istatistiklerimiz ile görebileceksiniz. Çünkü sizlere Nisan 2017 itibariyle en çok indirilen mobil oyunlar/uygulamalar sıralaması sunacağız.
            Priori Data sayesinde öğrenmiş olduğumuz bu istatistiklere, hemen aşağıdan göz atabileceksiniz fakat öncelikle bu sıralamalar hakkında bilgi verelim ise. Nisan 2017 itibariyle en çok indirilen mobil oyunlar/uygulamalar sıralaması yazımız ile birlikte, öncelikle en çok indirilen mobil oyunlar sıralamasını, ardından en çok indirilen mobil uygulamalar sıralamasını göreceksiniz. Ardından da en çok para kazandıran mobil oyunlar ve en çok para kazandıran mobil uygulamalar sıralaması karşınıza çıkacak. Yani, bu yazımız ile bayağı bir sıralamayla karşı karşıya kalacaksınız. Son olarak da söyleyelim, bu sıralamalar sadece Avrupa bölgesinden gelen raporlar ile hazırlanmakta

En Çok İndirilen Mobil Oyunlar (Nisan 2017)

CATS: Crash Arena Turbo Stars
            Gangstar New Orleans: Online Open World Game
            Chicken Scream
            KAMI 2
            Uphill Rush
            Wire #SorryBro
            Fight List
            Ballz
            Roll the Ball
            Bacon Escape
            Clash Royale
            Cut the Rope: Magic
            Subway Surfers
            Piano Tiles 2
            Paper.io
            Super Mario Run
            Dancing Line
            Word Cookies!
            Block! Hexa Puzzle
            8 Ball Pool

En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar (Nisan 2017)

WhatsApp Messenger
            YouTube
            Snapchat
            Instagram
            Messenger
            FaceApp: Free Neural Face Transformations
            Facebook
            Netflix
            Google Maps
            Bitmoji
            Spotify Music
            Wish
            Pinterest
            Gmail
            Google Chrome
            Shazam
            Uber
            Google app — Search made just for mobile
            HOOKED
            Skype for iPhone

En Çok Para Kazandıran Mobil Oyunlar (Nisan 2017)

Candy Crush Saga
            Clash Royale
            Clash of Clans
            Game of War
            Heart of Vegas: Play Free Casino Slots!
            Mobile Strike
            Candy Crush Soda Saga
            Hay Day
            Gardenscapes
            Pokémon GO
            ROBLOX
            DRAGON BALL Z DOKKAN BATTLE
            Summoners War
            Slotomania
            COK列ç‹çš„纷争
            MARVEL Contest of Champions
            Bubble Witch 3 Saga
            Township
            Hearthstone: Heroes of Warcraft
            8 Ball Poo

En Çok Para Kazandıran Mobil Uygulamalar (Nisan 2017)

Netflix
            Tinder
            Spotify Music
            Deezer: Your music
            Badoo
            Ignition
            Sing! Karaoke by Smule
            Zoosk
            Skype for iPhone
            Sweat with Kayla
            POF
            LOVOO
            LinkedIn
            Babbel
            AdopteUnMec
            SoundCloud
            Dropbox
            Read the best books online book reader
            Grindr
            Magic Piano by Smule

Yorum yap

• Ubisoft, üç ay boyunca Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege hatalarını giderecek

Duyurusu yapılan ikinci sezon içerikleri, bu sebepten gecikmeli gelecek.

Oyunların çıkışlarında var olan hatalar, çıkış sonrası süreçte kolay kolay düzeltilemiyor. Bir hata düzeltilirken başka bir hatanın ortaya çıkması, sunucular ile ilgili sorunlarınolması ve oyuncuların görüşlerinin alınması gibi sebeplerden bu işler uzayabiliyor. Çıkışından beri teknik hatalarla boğuşan Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege, sonunda oyunculara rahat bir nefes aldıracak. Ubisoft,ikinci sezon içeriklerinin ertelendiğini ve önümüzdeki üç ayın yalnızca hata düzeltmesine ayrıldığını açıkladı.

Oyuncular arası eşleştirme sorunları, sunuculardan kaynaklı hatalar ve sürekli oyunun erişilemez hale gelmesi oyuncuları sıkmaya başlamıştı. Bunun yanı sıra oyunun ortasında kopan bağlantılar ve hata dolu oynanış da oyunu oynanmaz hale getiriyordu. Ubisoft, Tom Clancy’s Rainbow Six: Siegehatalarını gidermek için bir program hazırladı ve bunu bizler ile paylaştı. Detaylara geçmeden önce, bu yeni program sebebiyle yeni sezon içeriklerinin de ertelendiğini söyleyelim. Oynanışın kaliteli hale getirilmesi için, içeriklerin gecikmesinin oyuncuları sinirlendirmeyeceği aşikar.
              Hemen yukarıdaki görselden inceleyebileceğiniz bu program, üç aylık olarak hazırlanmış bir program. Daha hızlı ve basitleştirilmiş bir eşleştirme sistemi, yenilenmiş grup ve konuşma sistemi çok yakında oyuncularla buluşacak. Bunların yanında geliştirilmiş vuruş kaydı ve daha hızlı sunucular getirilirken, bağlantı sorunları da giderilecek. Bütün bunlardan dolayı, Polonya operatörlerinin çıkışı 3. veya 4. sezona ertelenecek. Fransa’daki Ubisoft ekibinin tamamı sadece bu geliştirmeler üzerinde çalışıyor, yani net bir değişim gözlemlemeyi bekleyebiliriz.

Yorum yap

• Bloodborne‘nin PlayStation 4‘e özel çıkmasının üstünden yaklaşık olarak 2 sene geçti ve oyuncular, hala Bloodborne‘nin bir devam oyunu bekliyor. Geçtiğimiz aylarda, Sony‘nin Bloodborne 2‘yi E3 2017‘de tanıtacağına dair bazı söylentiler ortaya çıkmıştı; ancak hiçbiri güvenilir değildi. Yeni çıkan diğer bir kaynak, yine aynı söylentiyi ortaya çıkardı ve bu oldukça güvenilir gözüküyor.Ori and the Blind Forest oyununun arkasında olan Moon Studios‘un CEO’su ve Oyun Yöneticisi Thomas Mahler, Bloodborne 2‘nin E3 2017‘de tanıtılacağına dair bir ipucu bıraktı. Mahler, NeoGaf adlı bir forum sitesine, Bloodborne 2‘nin E3 2017 sırasında tanıtılacağına %99 emin olduğunu bir yazı paylaştı.Mahler‘in daha güvenilir olmasının sebebi, kendisinin de bir geliştirici olması ve oyun endüstrisinde çalışıyor olması. Tabi ki From Software‘den resmi bir açıklama gelene kadar, her ne kadar güvenilir olsa da bu da sadece bir söylentiden ibaret.Hazır Olun Oyunun Devamı Geliyor

From Software, Soul serisini bitirdiklerini açıkladıklarından beri Bloodborne için bir devam oyunu üzerinde çalışıyor. From Software‘nin başkanı Hidetaka Miyazaki, takım için devam etmenin tam zamanı olduğunu düşünüyor ve oyunun geri dönüşünün ihtimalini inkar edemiyor.Bloodborne 2 için heyecanlı mısınız? Sizce Sony, E3‘te oyunu tanıtacak mı?

Yorum yap

• Bu hafta sonu Gwent: The Witcher Card Game turnuvası, 100.000 dolarlık bir ödül vadediyor!

Geliştirici CD Projekt RED’in yaptığı duyuruya göre:
                  Oyuncular, ikisi aynı guruptan olmayacak şekilde dörtlü bir masa oluşturacaklar.
                  Her oyuncu rakibinin bir destesini gizlice eleyecek.
                  Daha sonra, oyuncular kalan 3 destesinden birini ilk karşılaşmada kullanmak üzere seçecekler.
                  Kazanan deste, kaybedenler kullanılabilir durumdayken ya da bir sonraki maç için değiştirilebilecek durumdayken, bir sonraki karşılaşmada kullanılamayacak.
                  Karşılaşmalar “best-of-five†formatında yapılacak. Bu da demek oluyor ki, herhangi bir rakibini yenecek oyuncuların, ellerindeki 3 destenin tamamını aynı anda kullanması gerekiyor.
                  Final karşılaşması, en üstte bulunan 8 oyuncu arasında, tek bir eleme maçı formatında, kazanan son oyuncu belirlenenede kadar sürecek.

Formatı anlatan videoyu aşağıda bulabilirsiniz.Bu arada Gwent’in PC ve Xbox One için açık betası mevcut.Oyunun resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yap

• Call of Duty: WWII ile ilgili önemli bilgiler içeren görseller internete düştü

Gerçekten efsane görünüyorlar.

Call of Duty: WWII, bildiğiniz üzere 3 Kasım 2017 tarihinde biz oyuncuların beğenisine sunulacak bir yapım. Gelişi ile birlikte bizi tekrar o eski Call of Duty oyunlarının 2. dünya savaşı atmosferinde ağırlayacak. Uzun bir süre günümüze yakın zamanlarda geçen oyunların ardından tekrar eskisi gibi bir şeyler yapabilme umuduyla risk alarak geleceğe giden seri, elinde olan hayranların da büyük bir kısmını kaybetmişti. Fakat, ortaya çıkan görseller, yolda olan oyunun, o eski 2. dünya savaşı atmosferini hissettireceğini gösteriyor. Ayrıca, ortaya çıkan görseller arasında, Call of Duty WW2 içerisinde bizi karşılayacak bir silah da bulunuyor.

Heyecanla beklenen oyunun atmosferini gösteren görsellere geçmeden önce, hemen yukarıda bulunan görselden söz edelim. Yukarıdaki görselde gördüğünüz silah bir STG-44. Günün mesajı başlığı ile beliren bildirim panelinde yazanlara göre ise, bu silah Call of Duty: WWII‘de bizleri bekliyor olacak. Ayrıca, hemen altındaki mesajın başında bulunan, “WWII silahları Advanced Warfare‘da. Aynen öyle!” kısmı da, ortaya daha fazla silahın çıkabileceğini gösteriyor.
                    Ortaya çıkan bildirim panelinde, “Call of Duty: WWII‘yi E3‘te ortaya çıkarmamıza az kaldı. Hepinizi E3‘te görmeyi umuyoruz. Gelemeseniz bile, bizden size STG-44 Relic hediye olsun. Advanced Warfare oynamaya ve desteklemeye devam ettiğiniz için bir teşekkürdür bu.” diye bir açıklama girilmiş. Hemen ardından ise, “Call of Duty: WWII, 3 Kasım‘da çıkacak. Xbox One mağazasından veya tedarikçinizden önceden sipariş vermeyi unutmayın.” diyerek de bizleri hiç şaşırtmayan bir istekte bulunmuşlar.
                    Haberimizin en altında bulunan galeri kıvamındaki görseller ise tamamen oyun içinden çekilmiş. Işıklandırma, gölgelendirme ve doku kalitesi bir yana, atmosfer gerçekten çok güzel görünüyor. Eğer bir de bütün bunların üstüne ses ve seslendirme kalitesini tam kıvamında oturtabilirlerse, tadından yenmeyecek bir yapım olacaktır Call of Duty WW2. Hemen aşağıdan oyun içi görsellere göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Yorum yap

• OVERKILL’s The Walking Dead üzerinde 80’den fazla geliştirici çalışıyor

Yeni karakterler, dinamik bölümler gibi özellikler de mevcut.

Geçtiğimiz günlerde, Starbreeze tarafından OVERKILL’s The Walking Dead hakkında yeni bilgiler duyuruldu. Oyun 2018 yılının 2. yarısına kadar ertelendi, fakat en azından oyun bizlerle buluştuğu zaman nasıl bir eserler karşılaşacağımız hakkında biraz daha fazla fikre sahibiz. Görünüşe göre, oyun üzerinde 80‘den fazla geliştirici çalışıyor, dinamik bölümler ve en önemlisi yeni karakterler bulunuyor.

Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1280x720px.

Starbreeze, “OVERKILL’s The Walking Dead geliştirici ekibi ile birlikte, oyunun tam potansiyeline ulaşabilmesi ve orijinal vizyonumuzu gerçekleştirebilmesi için üretim aşamasına ayırdığımız zamanı esnetmeye karar verdik. Yaptığımız şey, yeni karakter ve hikayesi ile yepyeni bir eşli oyuncu oyunu.†diyerek, çıkış tarihini erteleme sebeplerini belirtti. Ardından ise oyun hakkında, “Oyun, birçok benzersiz dinamik bölümü sayesinde tekrar oynanabilir olacak.†diyerek yolda olan oyun hakkında ilk fikri verdi.
                      OVERKILL’s The Walking Dead üzerinde çalışan ekip hakkında ise Starbreeze tarafından, “OVERKILL’s The Walking Dead için kendini projeye adamış 80‘den fazla geliştiricimiz ve temeli ile oyunun ana fikri hakkında da konuştuk.†şeklinde bilgi verildi. Ekip büyük, hedef büyük, umutlar büyük, ama kim bilir nasıl bir eserle karşılaşacağız? Starbreeze ekibi, oyun çıkışını gerçekleştirdikten sonra birkaç yıl boyunca oyunu destekleyeceklerini de ayrıca belirtti. Yani uzun bir süre ek paket, yama görme şansımız var.

Yorum yap

• Yeniden başlatılan Wolfenstein serilerinin ikinci oyunu Bethesda tarafından E3 fuarında resmen duyuruldu.

E3 fuarında tanıtılan yeni oyunlardan biri de uzun zamandır hakkında konuşulan Wolfenstein 2: The New Colossus oldu. Bethesda tarafından tanıtılan yeni oyun için bir de video yayınlandı. Bu videoyu da yazının sonunda izleyebilirsiniz.

Wolfenstein 2 için verilen resmi çıkış tarihi 27 Ekim 2017. Oyun bu tarihte Xbox One, PlayStation 4 ve PC için piyasaya çıkarılacak. Oyun şimdiden önsiparişe açılmış bulunuyor.

Wolfenstein 2’nin konusu ilk oyunda anlatılan hikayenin devamını getiriyor. Kahramanımız BJ Blazkowicz macerasına 1961 yılının Nazi işgali altındaki Amerika’sında devam ediyor. Oyunun tanıtım videosundaki hayli karanlık mizah ve alternatif tarih unsurları, bizde Fallout evreni çağrışımları da yaptı.

Yorum yap

• Bugüne kadar gösterilen Call of Duty: WWII silahları

Silah yelpazesi bayağı geniş tutulmuş.

Call of Duty: WWII günümüzün en çok beklenilen oyunlarından bir tanesi. Her ortaya çıkan detay serinin hayranlarını daha da heyecanlandırıyor. Yani, özellikle son oyundan sonra Call of Duty serisi bayağı çöküşe geçmişti, fakat şu anda geliştirilme aşamasında olan oyun, açıkçasını sorarsanız bizi bile heyecanlandırdı. Uzun bir süre sonra,“Belki?†şeklinde umutlu sorular sormamıza sebep olan Call of Duty: WWII‘nin çoklu oyuncu modunda kullanabileceğimiz silahlar da oyunun resmi internet sitesi aracılığıyla paylaşıldı.

Resmi olarak gösterilen Call of Duty: WWII çoklu oyun modu silahları

Birincil silahlar:
                          M1 Garand (Tüfek)
                          BAR (Tüfek)
                          STG 44 (Tüfek)
                          M1928 (Hafif makineli tüfek)
                          Grease Gun (Hafif makineli tüfek)
                          MP-40 (Hafif makineli tüfek)
                          Lewis (Hafif makineli tüfek)
                          MG15 (Hafif makineli tüfek)
                          M1903 (Keskin nişancı tüfeği)
                          Kar98k (Keskin nişancı tüfeği)
                          Winchester 1897 (Pompalı tüfek)
                          Toggle Action (Pompalı tüfek)

İkincil silahlar:
                          1911 (Tabanca)
                          Luger (Tabanca)
                          US Shovel (Yakın dövüş silahı)
                          M1 Bazooka (Roketatar)
                          Panzerschreck (Roketatar)
                          M712 (Tabanca)
                          Ice Pick (Yakın dövüş silahı)

Ekipman:
                          Mk 2 Fragmentation (El bombası)
                          M18 Smoke Grenade (Sis bombası)
                          N 74 ST (Yapışkan bomba)
                          Tabun Gas Grenade (Zehirli gaz bombası)
                          Bouncing Betty
                          British N 69

Yorum yap

• Guerrilla Games, daha fazla Horizon: Zero Dawn oyunu üretecek

Bu beklenen bir şeydi. Guerrilla Games ne yaparsa, kabulümüzdür.

Guerrilla Games, Killzone serisinden uzaklaşarak, farklı bir oyun türüne ilk adımını attı ve atılan bu ilk adım, Horizon: Zero Dawnoldu. Geliştirici ekip, Horizon Zero Dawn ile gerçekten güzel bir başarı yakaladı. Sonycephesi de memnun kaldı. Bunun üzerine, oyun için bir genişletme paketi duyuruldu. The Frozen Wilds isimli bu genişletme paketi için henüz net bir çıkış tarihi yok fakat, 2017 sonlarına veya 2018 başlarına doğruçıkacağını düşünüyoruz. Peki, bu genişletme paketi çıktıktan sonra ne olacak? Bu sorunun cevabını, Sony Interactive Entertainment America müdürü olan Shawn Layden verdi.

Shawn Layden, The Telegraph ekibine verdiği bir röportajda, Guerrilla Games ve Horizon: Zero Dawnoyunundan bahsetti. Shawn Layden, bahsettiğimiz röportajda, “Oyunumuza gelen tepkiler, gerçekten şahane idi. Hermen Hulst, bu markanın nereye gideceği yönünde gerçekten net bilgilere sahip. Bu marka, önümüzdeki seneler içerisinde yeni ürünlere kavuşacak.†dedi. Bu noktada, Horizon Zero Dawn için 2. bir genişleme paketi duyurulur mu, orası tartışılır. Muhtemelen geliştirici ekip bir Sequel veya Prequel planlıyor olabilir. Eğer gerçekten böyle bir plan varsa, 2019 veya 2020 senelerinde bir duyuru alabiliriz diye düşünüyoruz.

Yorum yap

• Counter-Strike: Global Offensive, 30 milyon satış rakamına ulaşmak üzere
                              Valve, uzak durması gereken, “3” rakamına yaklaşıyor.

PC oyuncularının vazgeçilmez oyunlarından bir tanesi olan, birçok gence Rusça konuşmayı bile öğreten Counter-Strike: Global Offensive, 30 milyon satış rakamına ulaşmak üzere. SteamSpy verilerine göre şu an oyun, 29,930,439 adet kullanıcıya sahip ve 9,252,030 civarında oyuncu tarafından oynandı. Geçen gün ise sadece 556,544 kişi bu oyunu oynamayı tercih etti. Yani Counter-Strike Global Offensive, şu sıralar Valve ekibinin uzak durmayı tercih ettiği bir rakama doğru ilerliyor. Bu rakamı hepimiz biliyoruz: 3.

Counter-Strike: Global Offensive için en son yeni bir operasyon yayımlanmıştı ve bu operasyon, mutlaka oyuncu sayısını olumlu yönde etkilemiştir. Ayrıca önümüzde Steam Yaz İndirimleri 2017 var ve bu indirimler sırasında Counter-Strike Global Offensive, mutlaka indirime girecektir. Bu noktada da oyun yepyeni oyuncular kazanacaktır. Bu arada, oyuna gelen yeni operasyon hakkında oldukça detaylı bilgiler vermiştik size. O bilgileri, hemen aşağıdan sizlere tekrar aktaralım.

Counter-Strike Global Offensive, 30 milyon satış rakamına ulaşmak üzere

Counter-Strike Global Offensive: Operation Hydra

Operation Hydra ile Counter-Strike: Global Offensive oyunumuza yeni topluluk haritaları ekleniyor. Tahmin edebileceğiniz gibi yeni senaryo görevleri ile birlikte bir Operasyon Geçişi ögesi de ekleniyor. Yükseltilebilir Operasyon jetonu, etkinlik tecrübe puanı ve sıralamalar, Operasyon silahları düşürme şansı ve Operasyon kutuları ise cabası. Fakat bu yenilikler aslında hiçbir şey. Çünkü oyuna bu operasyon ile eklenen asıl önemli şey, Hydra Etkinlikleri olarak geçiyor.

Counter Strike Global Offensive Hydra Etkinlikleri, temelinde yeni oyun modları aslında. Bu oyun modları, her hafta, sırayla, 1 kez karşımıza çıkacak. Bu oyun modlarından bir tanesi, Wingman olarak geçiyor. Wingman oyun modunda 2’ye 2 karşılaşmalar gerçekleşiyor ve 16 raunt içerisinden en çok raunt kazanan, oyunu da kazanıyor. Weapons Expert ise bir diğer oyun modu. Bu oyun modu, 5’e 5 oynanıyor ve 30 raunt içerisinden en çok raunt kazanan, oyun modunu da kazanıyor. Fakat bu oyun modunda ufak bir detay var: 1 kez satın aldığınız silahı eğer kaybederseniz, bir daha tekrar alamıyorsunuz. Yani, oyun sizleri sürekli yeni silah kullanmaya, denemeye itiyor.

Yeni Counter Strike Global Offensive operasyonu ile gelen War Games, son oyun modu ama bu mod biraz daha farklı. War Games dahilinde oyuna 6 farklı oyun modu ekleniyor ve oyuncular, War Games sırası geldiği zaman bir oylama yaparak, bu 6 moddan bir tanesini seçiyor. Bu 6 moddan ilki Heavy Assault Suit. Bu oyun modu, bildiğiniz bomba imha etme modu ama oyuncular, dev gibi bir zırh alabiliyor bu mod içerisinde. Headshots Only ise adından da anlayabileceğiniz gibi bir ölüm maçı ama sadece kafadan vuruşlar sayılıyor. Hunters-Gatherers ise başka bir mod. Bu mod dahilinde, ölen oyuncular bir künye düşürüyor ve sizin oyunu yenmek için bu künyeleri toplamanız gerekiyor. Call of Duty serisinden bildiğimiz Kill Confirmed modu yani.

Şimdi sıra geldi son 3 Counter-Strike: Global Offensive moduna. Fakat bu son 3 mod, ilk 3 mod kadar sıkıcı değil. Eğlenceli modlardan ilki Stab Stab Zap. Bu mod dahilinde sadece bir bıçağınız var ve sınırsız cephanelikli bir Taser silahınız var. The Flying Scoutsman modunda ise yer çekimi yok. Trigger Discipline isimli son oyun modu ise tüm modlar arasından en eğlencelisi olarak görünüyor. Çünkü, bu mod dahilinde eğer düşmanınızı ıskalarsanız, sizin canınız düşüyor ve sonucunda ölüyorsunuz. Bu yüzden, nişan alabiliyorsanız, karşınızdakini öldürün ama nişan alamıyorsanız, sadece kaçın. Mutlaka birileri sizi vuramadığı için ölecektir.

Yorum yap

• PlayerUnknown’s Battlegrounds yardım kutularından çıkan eşyaların oranları araştırıldı
                                Listedeki eşya sayısı gerçekten şaşırtıcı.

Bildiğiniz üzere PlayerUnknown’s Battlegrounds; hem ülkemizde, hem de diğer ülkelerde büyük bir oyuncu kitlesine sahip bir oyun. Oyunun yakında çıkacak olan Xbox One sürümünü bekliyor veya hazırlıklar yapıyorsanız ya da PC üzerinden oynuyor, fakat yine de gelecek her türlü yardıma açıksanız, bir Reddit kullanıcısı tarafından hazırlanmış olan liste tam sizlik demektir. Redwood-Lynx isimli kullanıcının hazırladığı listede, uçaklardan atılan kutulardan çıkabilecek eşyaların oranları bulunuyor. Listeye şöyle bir göz gezdirdiğimizde ise, epey uzun olduğunu görebiliyoruz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Redwood-Lynx, listeyi nasıl hazırladığı konusunda da bir takım açıklamalar yaptı. Reddit kullanıcısı, “3 haftadan fazla bir sürede 100 paket açtım ve her birinin içinden ne çıktığını kaydettim.†dedi. Reddit kullanıcısı tarafından emek verilip yapılmış olan listede 312 adet eşya gösterilmiş. Henüz erken erişimde olan bir oyunda bu kadar fazla ve çeşitli eşyanın bulunması, taktire değer. Buraya tıklayarak bahsini etmiş olduğumuz listeye ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz. Eğer sizin de PlayerUnknown’s Battlegrounds hakkında bildiğiniz ipuçları varsa ve paylaşmak isterseniz, yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X