• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dikey WeTek Play 2 Setting Backup ELEC 9.0.1 @ozkaradag 04-03-19

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Hadi hayırlı uğurlu olsun, inşallah beğenirsiniz.

Sevgiler...

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı
      Hadi hayırlı uğurlu olsun, inşallah beğenirsiniz.

Sevgiler...
      Hemen deniyorum [emoji3][emoji3]

Yorum yap

Ustad bizler icin harcadigin zaman ve emek icin cok tesekkurler...

Yorum yap

Selamlar,

ELEC (Core/Libre) 9.0 (Leia) 05-01-2019 Sürümüne güncellendi.
          KODI 18.0 RC4
          Kernel: 3.14.29

Tüm eklentiler güncellendi.

Settingte Turksat ve AzerSat ayarlı.

Çözünürlük: 720p. (bazı TVler 1080p olmadığı için yaptım)
          Whitelist ayarını 4K TV'lere göre ayarladım, Ayarlar > Sistem > Görüntü > Whitelist'den özelleştirebilirsiniz.

FTP ve SSH şifresi coreelec.

Kablolu-Net bağlantısı aktiftir, ve DHCP açık olduğu için Modemin DNS'leri aktiftir, değiştirmek içinse Programlar > CoreELEC / LibreELEC Configurations > Bağlantılar'a gelip Wired yazan bağlantıyı tıklayıp Düzenle'yi seçip, açılan menüden IPv4'e gelip IP Adres Yöntemi'nden Manual'i seçip bir alttaki yerden bir IP Atayıp kaydet'in.
          Aynı bölümdeki DNS Sunucuları'na gelip DNS'leri değiştirebilirsiniz artık.

Kablosuz Bağlantı içinse Programlar > CoreELEC / LibreELEC Configurations > Ağ'a gelip Kablosuz Ağlar'ı Etkin haldedir, Kablolu-Ağlar'ı kapatın. Bağlantılar bölümünden WiFi Ayarlarını yapıp Kaydet'tikten sonra bağlantı sağlanacaktır.

Tema: Xonfluence Tema. Ayarları yapıldı.
          Estuary, A Confluence Zeitgeist, Eustuary Mod V2, Horizonz V, Confluence ve Aeon Nox teması da eklenmiş olup, Sistem > Görünüm'den değiştirebilirsiniz.

OSCam 11445 kuruludur. Hesabınızı girmek için http://cihazipi:8888 den files sekmesinden oscam.server'a eklemeniz yeterli. PowerVU her gün oto güncellendiği için çalışmayabilir.
          Tüm keyler 26-08-18 tarihiyle günceldir.

Eklentiler:
          VNC (Port: 5900 Şifre: coreelec)
          ShaderToy Screensaver.
          Transmission. (Pasif durumdadır).
          Youtube.
          PVR IPTV Simple Client. (Pasif durumdadır. aktif etmek için Sistem > Eklentiler > Eklentiler > PVR İstemciler'den girip aktifleştirmelisiniz.)
          PVR IPTV Archive Client. (Pasif durumdadır. aktif etmek için Sistem > Eklentiler > Eklentiler > PVR İstemciler'den girip aktifleştirmelisiniz.)
          PVR Enigma2 Client. (Pasif durumdadır).
          PVR DVBViewer Client. (Pasif durumdadır).
          Stream All The Sources (SALTS).
          OpenVPN. (Pasif durumdadır).
          Exodus.
          HD-Trailers.net.
          Xorion. (Teşekkürler üstat)
          F4M Video.
          OpenSubtitles.
          TurkVOD.
          Tunein.
          Cartoon Crazy.
          CartoonsOn.
          Monster Munch.
          Notify.
          Maverick TV
          TVH2KODI Script
          Laola1.tv
          Indigo.
          Mail.
          AceStream.
          Noxbit.
          Western Movies.
          Xtream-Codes IPTV.
          Easy Advanced Settings.

Büyük ve ünlü repoların yanında onlarca Repo da eklendi.

[YOUTUBE]sPa5G8OqZfY[/YOUTUBE]

İNDİRME VE KURULUM:
          -----------------------------------------------
          Önce ham yani boş bir imaj kurup sonra indirdiğiniz dosyayı çalıştırın, çıkan Tar dosyasını FTP'den storage/backup klasörüne atıp, Uygulamalar > CoreELEC / LibreELEC > Sistem'den Yedeği Geri Yükle'ye (Add-ons > CoreELEC / LibreELEC Configuration > System > Restore Backup) basıtığınızda dosyayı bulııp tamam dediğinizde Tar dosyasını açacak ve kurmak için Evet diye onay verdikten sonra yeniden başlatınca kuruluma (konsol ekranında) devam edecek, bitince de otomatik yeniden başlaması yeterli olacaktır.
          Dosya (EXE) (Google Disk). 483MB.
          Dosya Şifresi: www.mach1digital.com

Bu backup için SDKartın en az 8GB olması gerekiyor.

Soru(n)larınız için yardımcı olacağım.

Sevgiler...
          Eline sağlık. Beni Elec ile tanıştırdığın ve sevirdiğin için teşekkür ederim.
          Küçük te olsa bir katkıda backup içine benden olsun.
          Acestream linkleri vereyim.( superpamoyka dan alınma rusça kanallar çoğunlukta )

Bu linklerden hangisini isterseniz PVR IPTV Simple Client eklentisine URL olarak girebilirsiniz. Hergün liste değiştiği için bir süre sonra m3u olarak kullanmak isterseniz kanallar çalışmayabilir. Bilgisayarda izlemek isterseniz acestream kurmanız gerekiyor. Android tarafı için yine gerekli apk leri kurduğunuzda yine izleyebilirsiniz.

Spor için ( özellikle Mach Futbol (Матч! Футбол ) kanalları tavsiyemdir.)
          http://91.92.66.82/trash/ttv-list/ttv.sport.iproxy.m3u

Müzik için ( İçinde birkaç türkçe kanalda var. )
          http://91.92.66.82/trash/ttv-list/ttv.music.iproxy.m3u

Listenin tamamı
          http://91.92.66.82/trash/ttv-list/tt...tag.iproxy.m3u

Yorum yap

Eline sağlık dostum, hep birlikte bir şey yapıp paylaşıyoruz.

Bu ve bundan önceki backup çalışmaları sadece benim değil, hepinizin eseridir.

İnşallah kullanışlı, stabil bir backup olmuştur.

Tekrar teşekkürler deneyimlediğiniz için.

Sevgilerimle...

Yorum yap

Elindeki umarım WP2'dir Sönmez abi.

Sevgiler...
              sayın hocam android play. 2 . enihma.2 çift tunerli .18 aydır atıl ad 8 adet sd kart var hiçbiri kurulmuyor bilmem anlatabildimmi. Saygılar hocam

Yorum yap

Nasıl kurulmuyor abi, bana yolla bir bakayım.

Sevgiler...

Yorum yap

Nasıl kurulmuyor abi, bana yolla bir bakayım.

Sevgiler...
                  Özkaradağ Hocam, direkt senin verdiğin Back-Up ı kurmaya çalışıyor olabilir mi?

Yorum yap

Sanmıyorum abi, Sönmez abi tecrübelidir.

Sevgiler...

Yorum yap

sayın ozkaradag emeklerin için teşekkürler.hava durumu ayarlardan kendi şehrimi ayarlıyamıyorum ''hiçbir sonuç bulunamadı'' uyarısı çıkıyor.sebep ne olabilir acaba (internet bağlı)saygılar

Yorum yap

saygi56 Nickli Üyeden Alıntı
                        sayın ozkaradag emeklerin için teşekkürler.hava durumu ayarlardan kendi şehrimi ayarlıyamıyorum ''hiçbir sonuç bulunamadı'' uyarısı çıkıyor.sebep ne olabilir acaba (internet bağlı)saygılar
                        Aynı sorun bendede var ne yaptıysam ayarlayamadım

Yorum yap

sayın ozkaradag tv bölümündeki tüm setting güzel çalışıyor.katagorilerde yerinde .yalnız pvriptv simple client i aktif ettiğim zaman tüm katagorilerdeki kanallar yok oluyor(sadece tüm kanallar bölümünde var.sorun neden kaynaklanıyor acaba.saygılar

Yorum yap

Aynı bende de mevcut, ki 3 gün önce celec forumunda da yazdılar.

Cevap olarak eklentiyi yapanın güncellemesini bekleyeceğiz.

Çok elzemse başka bir eklentiye geçin, mesela Openweathermap gibi.

Bir de eklentileri güncellerken wp2-oscam'ı güncellemeyin, güncellenince 32bit kuruluyor ve bu da 64bit olduğu için çalışmıyor.

Sevgiler...

Yorum yap

saygi56 Nickli Üyeden Alıntı
                              sayın ozkaradag tv bölümündeki tüm setting güzel çalışıyor.katagorilerde yerinde .yalnız pvriptv simple client i aktif ettiğim zaman tüm katagorilerdeki kanallar yok oluyor(sadece tüm kanallar bölümünde var.sorun neden kaynaklanıyor acaba.saygılar
                              Peki iptv listende kategoriler yani buketler var mı?

Sevgiler...

Yorum yap

buketler var ama kanallar yok

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X