• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Sinyal yok sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Sinyal yok sorunu

Machina 3d cihazım var, merkezi uydu sisteminde 2 çanak bağlı. Benim sorunum cihazı aldığımdan buyana bazı kanallarda kanal değişiminde 3-5 bazen 10 saniye boyunca sinyal yok yazıyor sonra geliyor. Bu sorun en sık kullandığım show, atv , kanald, kanal 7 , stv ve fox da oluyor. diğer kanallarda trt1, star , cnbc-e , e2 ve hotbirt kanallarında bu sorun olmuyor. sizden öğrenmek istediğim sorun cihaz ile mi ilgili acaba eğer öyleyse garantisi bitmeden servise götüreyim. Yada yapılabilecek başka ayar var mı;?
    Yardım ve vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler. :dedeeee:
    :tr: :manga:
    Başkalarını bilen kimse bilgili,
    Kendini bilen kimse akıllıdır.:dedeeee:

ayefe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Machina 3d cihazım var, merkezi uydu sisteminde 2 çanak bağlı. Benim sorunum cihazı aldığımdan buyana bazı kanallarda kanal değişiminde 3-5 bazen 10 saniye boyunca sinyal yok yazıyor sonra geliyor. Bu sorun en sık kullandığım show, atv , kanald, kanal 7 , stv ve fox da oluyor. diğer kanallarda trt1, star , cnbc-e , e2 ve hotbirt kanallarında bu sorun olmuyor. sizden öğrenmek istediğim sorun cihaz ile mi ilgili acaba eğer öyleyse garantisi bitmeden servise götüreyim. Yada yapılabilecek başka ayar var mı;?
    Öyle bir sorun bizlerde yoktur.O galiba sinyal az gelmesi ile alakalı bir durum.Yani ya lnb ile alakalı yada çanak ayarsız arıza onlarda aranması lazım.

Yorum yap

Kardeşim 3 işlem dene sırasıyla sorunun büyük bir ihtimalle hallolacak..1)cihazdan uydu kurulumna gelip türksatın sinyal göstergesine bak 100/85 felan olması gerek...2)Sinyal iyiyse dzek ten turksatın uzantı kablosunun gırıs kısmındakı kabloyu kontrol et hatta kabloyu az kes sıyır tekrardan monte et mümkünse...gene olmadıysa 3. şık lnb değiştirmen gerek kardeşim sorunun hallolacaktır Saygılarımla.

Yorum yap

Selamlar arkadaşım bahsetmiş olduğunuz frekanslarda yaşamış olduğunuz sıkıntıya çözüm bulabilmek için bir deneme yapalım.!!!

Bu sıkıntının kaynağı genelde LNB OSİLATÖR KAYMASI dır...Bunu anlayabilmek için mesela KANAL-D frekansı 11862 ise siz bunu önce 11861 yapın AŞAĞIDAKİ bilgi barına bakın sinyal hemen kilitlenecekmi.Eğer fark etmez ise o halde 11860 olarak deneyin ve bakın sinyal kilitlenme durumuna.Eğer bu frekanslarda fark etmez ise o halde 11863 yapın duruma bakın olmaz ise o halde 11864 olarak deneyin..Bu durum diğer frekanslar içinde geçerlidir...
        Ben kendimden bir örnek vermek istiyorum SHOW tv bende 11965 tede çıkıyor ve yaklaşık 2 saniye geç geliyor. Fakat ben bu değeri 11963 yapınca kanal değişiminde ANINDA geçiyor kanala.
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

ayefe arkadaşım cihazında kesinlikle sorun olacağını sanmıyorum imkanın varsa merkezi sistemden çık kendine ikitane ayrı çanak al kur ne şeytanı gör nede kulhuvallahu'yu oku yoksa bu merkezi sistemde kaldığın sürece ağız tadıyla kanalları izleyemezsin geçmişte birçok arkadaşım aynı sorunları yaşamıştı benim sana tafsiyem ikitane ayrı çanak al kur keyfine bak ne sinyal sorunu yaşarsın nede kanal geç açma sorunu kolay gelsin.

Yorum yap

osetyalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            ayefe arkadaşım cihazında kesinlikle sorun olacağını sanmıyorum imkanın varsa merkezi sistemden çık kendine ikitane ayrı çanak al kur ne şeytanı gör nede kulhuvallahu'yu oku yoksa bu merkezi sistemde kaldığın sürece ağız tadıyla kanalları izleyemezsin geçmişte birçok arkadaşım aynı sorunları yaşamıştı benim sana tafsiyem ikitane ayrı çanak al kur keyfine bak ne sinyal sorunu yaşarsın nede kanal geç açma sorunu kolay gelsin.
            Bencede öyle olacak gibi, en iyi
            :tr: :manga:
            Başkalarını bilen kimse bilgili,
            Kendini bilen kimse akıllıdır.:dedeeee:

Yorum yap

Machıne 3d super sinyal yok

Arkadaşlar bende next machıne 3d super cihazda Kon tv,Bahartürk,kardelen tv gibi kanallarda açtığımda sinyal yok yazıyor daha sonra geliyorda hemde kalite 60 hem çanakları,hem lnb leri ve hemde dayzeki değiştirdim ama olmadı.kanal listesini sildim yeniden tarattım ama Hala sorun devam ediyor.Neden olabilir bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Yorum yap

Şimdi baktım o kanallarda bende ufak sabit çanaklada sorun yok diseq motorlada büyük motorlu çanaklada hepsinde ok sistemle alakalıdır cihaz yazılımda problem yok..
                Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                www.nextyazilim.com

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X