• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Minix HD Transponder Dosyalarını Nasıl Güncelleyebiliriz ?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next Minix HD Transponder Dosyalarını Nasıl Güncelleyebiliriz ?

Arkadaşlar motorlu anten kullanıyorum, malum transponder dosyaları ya eski ya da hiç yok bunları kısa yoldan nasıl güncelleyebiliriz ?

Kör tarama özelliğiyle tüm TP'leri bulduğundan bunun üzerinde fazla durulmuyor.

Yorum yap

Digium Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Kör tarama özelliğiyle tüm TP'leri bulduğundan bunun üzerinde fazla durulmuyor.
      hocam minik hd de kör tarama özelliği yok yada ben bulamadım
      BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
      ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

Arama Modu: TP Liste Arama yerine Oto Arama seçersen kör tarama modunda tarar.
        Cihazında TP'ler girilmiş olmasa dahi aktif TP'leri bularak listene ekler ve kanalları kaydeder.

Yorum yap

Ben şahsen önce kör taramayla bütün TP leri bulup sonra da TP listesi menüsünden gereksiz olanları (sinyal seviyesi yüzde on ya da daha düşük olanları) siliyorum. Tek tek TP yazmaktan daha pratik gibi...

Kör taramanın diğer bir güzelliği de şu; sabit çanak kullanıyorsanız yönlendirdiğiniz uyduya yakın diğer uydudan da bazı kanalları alabilme şansınız oluyor. Mesela Eutelsat 7 dereceye yönlendirilmiş çanağımla Eutelsat 9 derecedeki kanalların çoğunu alabiliyorum. Siz de deneme yanılmayla yapabilirsiniz.

Son olarak, başka bir topicte de yazdım ama burasıyla da alakalı olduğu için sormak istiyorum. Son yazılımdan önce Ferguson un kanal edit programıyla cihazdan usb ye aktardığımız yedek .abs dosyası üzerinde kanal düzenlemesi yapılabiliyordu. Şimdi ise kanal yedekleme menüsü üzerinden yedeklediğimiz .udb uzantılı dosya var. Bunu hangi programla açıp düzenleyebiliriz?
          Cevaplar için teşekkürler...

Yorum yap

baymantik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Ben şahsen önce kör taramayla bütün TP leri bulup sonra da TP listesi menüsünden gereksiz olanları (sinyal seviyesi yüzde on ya da daha düşük olanları) siliyorum. Tek tek TP yazmaktan daha pratik gibi...

Kör taramanın diğer bir güzelliği de şu; sabit çanak kullanıyorsanız yönlendirdiğiniz uyduya yakın diğer uydudan da bazı kanalları alabilme şansınız oluyor. Mesela Eutelsat 7 dereceye yönlendirilmiş çanağımla Eutelsat 9 derecedeki kanalların çoğunu alabiliyorum. Siz de deneme yanılmayla yapabilirsiniz.

Son olarak, başka bir topicte de yazdım ama burasıyla da alakalı olduğu için sormak istiyorum. Son yazılımdan önce Ferguson un kanal edit programıyla cihazdan usb ye aktardığımız yedek .abs dosyası üzerinde kanal düzenlemesi yapılabiliyordu. Şimdi ise kanal yedekleme menüsü üzerinden yedeklediğimiz .udb uzantılı dosya var. Bunu hangi programla açıp düzenleyebiliriz?
            Cevaplar için teşekkürler...
            size katılıyorum 7 derece çanağımla 9 derecedeki bazı yayınları buldu..

Yorum yap

Evet, özellikle Hd ve şifresiz olan fashion tv ler izlenmeye değer

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X