• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kanal listemi Nasıl Yedek Alırım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kanal listemi Nasıl Yedek Alırım

arkadaşlar kanal lisyemi yedek almak istiyorum mümkünmü alınıyorsa nasıl oluyor lütfen yardım

karadenizli53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kanal lisyemi yedek almak istiyorum mümkünmü alınıyorsa nasıl oluyor lütfen yardım
    Selamlar bu dediğiniz tabiiki mümkündür yapmanız gerekenleri AŞAĞIYA sıra ile yazıyorum....

1: Öncelikle USB belleğimizi cihazımızın ön giriş yerine takıyoruz.
    2:Bellek bulundu yazısını göreceksiniz.
    3:Şimdi karşımıza bir PENCERE gelecektir, ( Üstte )
    4:Ses açma yada kısma tuşuna basarak YAZILIMLAR yazan menüye geliyoruz.
    5:Cihaz SAĞ ALT menüde YEDEK AL yazısını göreceksiniz.
    6:Kumandanın MAVİ tuşuna basınız KANAL LİSTENİZ ve ayrıca cihaz yapılandırma ayarlarınız USB belleğe kaydedilmiş olacaktır.
    7:YEDEK almış olduğunuz LİSTEYİ tekrar cihazınıza yollamak istediğinizde önce USB yi takın sonra yine YUKARDA yazılanları uygulayıp YAZILIMLAR kısmına geliniz.
    8:Karşımıza gelen yazılardan yani dosyalardan backup_ndb yazan dosyayı bulun ve OK leyin.
    9:Pencere içinde gelen soruya EVET deyiniz cihaz yedek listeyi güncelleyip kapanıp tekrar açılacaktır....

Kolay gelsin...
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Yardımların için teşekkürler güzel bir paylaşım çok işime yarayacak

Yorum yap

karadenizli53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Yardımların için teşekkürler güzel bir paylaşım çok işime yarayacak
        Rica ederim yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bizlere , Ayrıca Teşekkürler Bizden.
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

arkadaşın yazdıkları eksik kalmış
          affına sığınarak onun yazdıklarına bir kaç şeyde ben ekleyeyim

3:kumandadan m+ tuşunun altındaki ok tuşuna basıyoruz
          4:Şimdi karşımıza bir PENCERE gelecektir, ( Üstte )
          5:Ses açma yada kısma tuşuna basarak YAZILIMLAR yazan menüye geliyoruz.
          6:kırmızı tuşla seçiyoruz
          7: i tuşuyla konum belerleyip ok tuşuna basıyoruz
          8:Cihaz SAĞ ALT menüde YEDEK AL yazısını göreceksiniz.
          9:Kumandanın MAVİ tuşuna basınız KANAL LİSTENİZ (backup_0727.ndb) adıyla USB belleğe kaydedilmiş olacaktır.
          10:YEDEK almış olduğunuz LİSTEYİ tekrar cihazınıza yollamak istediğinizde önce USB yi takın sonra yine YUKARDA yazılanları uygulayıp YAZILIMLAR kısmına geliniz.
          11:Karşımıza gelen yazılardan yani dosyalardan backup_ndb yazan dosyayı bulun ve OK leyin.
          12:Pencere içinde gelen soruya EVET deyiniz cihaz yedek listeyi güncelleyip kapanıp tekrar açılacaktır....

Yorum yap

eray40 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            arkadaşın yazdıkları eksik kalmış
            affına sığınarak onun yazdıklarına bir kaç şeyde ben ekleyeyim

3:kumandadan m+ tuşunun altındaki ok tuşuna basıyoruz
            4:Şimdi karşımıza bir PENCERE gelecektir, ( Üstte )
            5:Ses açma yada kısma tuşuna basarak YAZILIMLAR yazan menüye geliyoruz.
            6:kırmızı tuşla seçiyoruz
            7: i tuşuyla konum belerleyip ok tuşuna basıyoruz
            8:Cihaz SAĞ ALT menüde YEDEK AL yazısını göreceksiniz.
            9:Kumandanın MAVİ tuşuna basınız KANAL LİSTENİZ (backup_0727.ndb) adıyla USB belleğe kaydedilmiş olacaktır.
            10:YEDEK almış olduğunuz LİSTEYİ tekrar cihazınıza yollamak istediğinizde önce USB yi takın sonra yine YUKARDA yazılanları uygulayıp YAZILIMLAR kısmına geliniz.
            11:Karşımıza gelen yazılardan yani dosyalardan backup_ndb yazan dosyayı bulun ve OK leyin.
            12:Pencere içinde gelen soruya EVET deyiniz cihaz yedek listeyi güncelleyip kapanıp tekrar açılacaktır....
            Sizede eyvallah RAMAZAN kafası ile olur bir iki eksik....Yalnız sizede nacizane hatırlatayım bu KUMANDALAR artık 2 çeşit oldu ve sizin bahsettiğiniz M+ tuşunun altında tuş yok tersine bu tuş takımı şimdi ÜST tarafta ve USB yazısı ile var...
            MACHİNA - 3-D

Yorum yap

teşekkürler Digium

Irak'ta en önemli şey aktive etmektir Twin Box

Şimdiye kadar, çalışmıyor

========

Yorum yap

Sanıyorum Arkadaşımız bu TWİNBOX olayını çalıştırmak istiyor...Daha önce buna benzer aparatlardan Y-6 kullanan biri olarak diyebileceğim şudur.! Bu TWİNBOX olayını o zamanlar İNPAX 2007 FTA SMALL süper de gerçekleştirmiştim. DATA da aynen W3 idi. Cihaz ayarları yapılandırıldıktan sonra ayrıca Y-6 da bazı şeyleride AKTİF etmek gerekiyordu.Yani sadece RECEİVER yapılandırılması yetmiyor.Bakınız bu Y-6 aynı zamanda farklı bir yazılım atılarak bildiğimiz RECEİVER olarak çalışıyordu.Yani ortada bir cihaz var 2 yazılım var ister APARAT ister RECEİVER olarak kullanılıyor...
                1:Şimdi O RESİMDEKİ aparatta hangi yazılım var.?
                2:Yazılımı GÜNCELMİ.?
                3:dATA alışverişi AKTİFMİ.?
                4:Cihazda APARAT yazılımı var ise ve YUKARDA saydığım MADDELER eğer sorunsuz çalışıyor ise aparatın TWİNBOX görevini görmesi için o cihazda gerekli olan AKTİFLEME gerçekleşmişmi.?
                5:Birde en ÖNEMLİSİ her cihaz TWİNBOX yazılımı olmasına rağmen her APARATI desteklemez.!!
                6:Bunun olabilmesi için O aparatın YAZILIMLA cihaza tanıtılması gerekiyor.( Bu eskidende öyle idi ama şimdi her şeyi kapsıyormu orasını ben bilemem bunu ancak YAZILIMCILAR bilir.)

Ben AŞAĞIYA Machina3-D de cihazda yapılması gerekeni gösteren bir RESİM koyuyorum...Şansınızı bir deneyin olursa olur eğer olmaz ise YUKARDA maddeler halinde yazdıklarımda bir şekilde bir AKSAKLIK var demektir...Kolay gelsin..

ÖNEMLİ NOT: DATA olaylarında maalesef doğru dürüst bir VERİM ALINAMAMAKTADIR... Zırt pırt yazılım çıkarırlar onları yüklemek gerekir bazende UYDU değişimi bile oluyordu bugün W3 ise ertesi gün bir başka uyduya geçebiliyordu.Bunuda DİP NOT olarak hatırlatmak istedim.
                MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Eger kardeşim Aziz ederiz

çalışmıyor

Yorum yap

cihaz strong 4902---next dobratech 2000--- drembox800

100% çalışıyor

================
                    sadece next machina

çalışmıyor

Yorum yap

O zamansa yapılması gereken bu APARATI machina-3 D ye YAZILIMLA tanıtmak...Madem cihaz diğer serilerde çalışıyor bunda çalışmıyor.
                      MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X