• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 HDTV 2.12.2008 Test Yazılımı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Sorulmayan sorular...

mach1 Nickli Üyeden Alıntı
    Newcamd de iyileştirmeler
    Kart okuyucunda iyileştirmeler
    Uydudan share menusu eklendi comdan takılan blackbox parçası ile uydudan share yapabilme
    Arkadaşlar merhaba;
    Sayın Mach1 cihazla ilgili (2000 HD) yeni bir yazılım hazırlamış, hayırlı olsun.Ancak, bu konuyu 9 sayfa okuduğum halde uydudan share konusunu anlayabilmiş değilim.Sayın Mach1 veya konuyu bilen arkadaşlar sorularıma cevap yazabilirse çok memnun olurum.Teşekkür ederim.

Merak ettiklerim:
    1- Uydudan paylaşım (share) halen internet üzerinden devam etmekte olan ücretli card sharingi bitirecekmi?

2- Uydudan card paylaşım ücretsiz olacakmı?Yoksa bu sistem card sharing değilmidir?

3- Uydudan paylaşım için kullanılacak blackbox cihazları ücretli digital platformların kullandığı uydu receiver vazifesinimi görecek.Yani bir çeşit *** çözen dekoder olarakmı kullanılacak?

4-Eutelsat uydusunu kullanarak paylaşım yapılacağını forumda okudum. Digitürk kullananlar dışında bu uyduya yönelik çanak kullanan kişilerin ülkede yok denecek kadar az olduğunu sanıyorum.Neden ülkemizden ekseriyetle izlenen yerli veya yabancı bir uydudan bu paylaşım yapılamıyor.Türksat3A paylaşım için en uygun uydu olmazmıydı?

5-Next uydu receiverlarını üreten Yüksel Elektronik uydudan paylaşım işinde resmi olarak yer almaktamıdır?Sistemle ilgili yasal düzenlemeler içinde Yüksel Elektronik gerekli sorumlulukları resmen yüklenmişmidir?

6-Türkiye'de veya Dünya da bu uydudan sharing işini yapan receiver ve firmalar varmıdır?Sistem nasıl çalışıyor?

7-Forumda yazan arkadaşların ve benimde beklentim olan *****li yayınlanan kanalları bu uydudan sharing le ücretsiz izleyebilecekmiyiz?

8-Test yazılımıyla şu anda hangi ******li kanallar izleniyor?İleride hangi kanallarıda ücretsiz izleme imkanımız olacak?

9-Yoksa sorduğum ilk sekiz sorunun hepsinde ben uydudan sharing olayını yanlış anlayarak saçma sapan sorularmı sordum?Eğer öyleyse neden forumdaki hemen hemen herkes bu uydudan paylaşımı benim anladığım gibi anladı?

Uydudan paylaşımın faydalı olmasını umuyorum.Tüm forum arkadaşlarımın mübarek Kurban Bayramını aileleri ve sevdikleriyle huzur içinde kutlamasını dilerim.Herkesin Kurban Bayramı kutlu olsun.:byeeee:

Yorum yap

Hocam ellerinize sağlık,blackbox konusundaki gelişmeleri bekliyoruz.

Yorum yap

aalikemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Arkadaşlar merhaba;
        Sayın Mach1 cihazla ilgili (2000 HD) yeni bir yazılım hazırlamış, hayırlı olsun.Ancak, bu konuyu 9 sayfa okuduğum halde uydudan share konusunu anlayabilmiş değilim.Sayın Mach1 veya konuyu bilen arkadaşlar sorularıma cevap yazabilirse çok memnun olurum.Teşekkür ederim.

Merak ettiklerim:
        1- Uydudan paylaşım (share) halen internet üzerinden devam etmekte olan ücretli card sharingi bitirecekmi?

2- Uydudan card paylaşım ücretsiz olacakmı?Yoksa bu sistem card sharing değilmidir?

3- Uydudan paylaşım için kullanılacak blackbox cihazları ücretli digital platformların kullandığı uydu receiver vazifesinimi görecek.Yani bir çeşit *** çözen dekoder olarakmı kullanılacak?

4-Eutelsat uydusunu kullanarak paylaşım yapılacağını forumda okudum. Digitürk kullananlar dışında bu uyduya yönelik çanak kullanan kişilerin ülkede yok denecek kadar az olduğunu sanıyorum.Neden ülkemizden ekseriyetle izlenen yerli veya yabancı bir uydudan bu paylaşım yapılamıyor.Türksat3A paylaşım için en uygun uydu olmazmıydı?

5-Next uydu receiverlarını üreten Yüksel Elektronik uydudan paylaşım işinde resmi olarak yer almaktamıdır?Sistemle ilgili yasal düzenlemeler içinde Yüksel Elektronik gerekli sorumlulukları resmen yüklenmişmidir?

6-Türkiye'de veya Dünya da bu uydudan sharing işini yapan receiver ve firmalar varmıdır?Sistem nasıl çalışıyor?

7-Forumda yazan arkadaşların ve benimde beklentim olan *****li yayınlanan kanalları bu uydudan sharing le ücretsiz izleyebilecekmiyiz?

8-Test yazılımıyla şu anda hangi ******li kanallar izleniyor?İleride hangi kanallarıda ücretsiz izleme imkanımız olacak?

9-Yoksa sorduğum ilk sekiz sorunun hepsinde ben uydudan sharing olayını yanlış anlayarak saçma sapan sorularmı sordum?Eğer öyleyse neden forumdaki hemen hemen herkes bu uydudan paylaşımı benim anladığım gibi anladı?

Uydudan paylaşımın faydalı olmasını umuyorum.Tüm forum arkadaşlarımın mübarek Kurban Bayramını aileleri ve sevdikleriyle huzur içinde kutlamasını dilerim.Herkesin Kurban Bayramı kutlu olsun.:byeeee:
        Ne diyeyim ..... 10 puan , soylemek istediklerimin hepsini soylemis .....
        Bekleyecegiz cevabi .....

Ya kArSiyaK a olmasaydi .....

Yorum yap

ilginçtir yazılımın cıktığı günden beridir takip ediyorum bu sayfayı.herkes bağırıp çağırıyor adeta blacbox nedir nasıl share yapılır vs diye.Hatta aalikemal arakdaşımızda cok güzel bir şekilde herkesin sormak istediği soruları sormuş.ancak ne yazlımı hazırlayanlardan nede bilgi sahibi olanlardan tek kelime cevap yok.sanırım bayram dolaysıyla foruma giremiyor ustalar.yoksa cevap verirlerdi diye düşünüyorum.ben ve diğer merak eden arakdaşlar için sabırsızca bekleyişimiz devam etmektedir

Yorum yap

hehehe yakında sizde 9000 ultra cılargibi bağırmaya başlarsınız yazılım diye. Bayramda yazılım verilmiş vay bilmem neyi eksik vay bilmem şu neydi.Önce teşekkür edin hazirandan bu yana yazılım almayan 9000 ultracılar ne yapsın
            2000 süper hd-9000 Ultra cam +Dishce motor- 1.50 canak + 20 Uydu 3000 kanal-Next ye 9950 cıs D-smart,Philips dijitürk

Bir Milletin Islahı Kötülerin İmhası İle Değil, Neslin Eğitim ve Terbiyesiyle Mümkündür.

Yorum yap

Zamanı gelince gerekli açıklama yapılacaktır.Share olayı başlamış değildir bu acelecilik nedendir anlıyamadım.Şu ana kadar verildide mağdurmu kaldınız.Biraz lütfen sabırlı olalım arkadaşlar.Ben de sizin gibi beklemekteyim...
              Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

blacbox'ın ne olduğunu hiç merak etmiyorum almayada niyetim yok,çünkü sütten ağzı yanan yoğurt'u üfleyerek yer ata'larımız boşuna dememiş.

Yorum yap

Blackbox,ın gorunusunu merak edenlere:

http://img100.imageshack.us/my.php?i...sharig2zz9.jpg
                  http://img100.imageshack.us/my.php?i...sharingix7.jpg

Detay sormayin,sanirim yakinda bilenler acıklarlar.

İyi bayramlar dileğiyle.

Yorum yap

arkadaşlar galiba tüm next serileri için düşünülmüş. çünkü com vari akışı en ağır kanaldır. bizim cihazlarda daha hızlı usb varken comdan niye. bu konu ileride netleşir.

Yorum yap

• NDURSUN Verdiğin resimler için teşekkürler.

Yorum yap

• yazılımda emeği geçen herkese çok tşk.

Yorum yap

• ustralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          aslında emudan pek bir fayda kalmadı . polsat auto olsa ne olur olmasa ne olur? HD cihazları alan birçok arkadaşın ana hedefi : kilitlenmeden donmadan hızlı ve NET ,YÜKSEK KALİTEDE yayın seyretmek . zaten farklı kanal izlemek isteyen servere abone oluyor . emuda bi siriusla thor kaldı ,kayda değer .

eskisi gibi cihaz satamaz olduk , server ,ücret,int bağlantınız olması gerekir vs... bahsedince adam kalsın kardeşim diyor . meraklısı da aldı zaten .bizim ana hedefimiz uydu yayınını bütçeleri fazla germeden bir defada bu işi hesaplı ve güzel birşekilde bitirmekti ...
                          işi maddi aidata dökeceksek bunu büyük şirketler zaten yapıyor .digitürk doğan gurubu kablo tv,, vs ....

bu noktadan sonra bizlerin isteği ya bu cihaz rahat birşekilde en az süper plus cx cis gibi hızlı çalışsın ,yada emuya kayda değer birşeyler eklensin ... uydu receiver in bir tadı tuzu olsun . 700 liaralar verilecekse gözle görülür birşeyler sunabilelim millete .... yok serveri alırsan ,internetin varsa modemden tesisat çekilirse,ilgili yerlere İP leri girersek ... taam kalsın diyor otomatik cevap ... tamam silah zoru ile değil ama bizim hedefimiz zaten silah zoru değil ki ... cazibiyet ...
                          bir yazılım veriliyor ; şu hata bu hatayı da düzeltirseniz i olur teşekkürler ,bu hatayı da düzeltilirse süper olur vs... next gibi tr nin en iyisi diye geçinen firmanın yazılımı gerekli tüm testlerden geçirilip öyle sunulması gerekmezmi ? hele ki en elit cihazı diye geçinen bu seri ...? takdir sizin ... bu yazının yeri burası değildi ama neyse ...
                          Hislerime tercüman oldunuz vallahi. Yığınla para verip aldık ( 2000 HDTV ). Hiç bir HD kanalı seyredemiyoruz. HD lerden vazgeçtik TPS ler de gitti. Yeni yazılımı yükledik, cihaz kendini tekrar başlatmıyor. Arkadan kapatacakmışız. "İstemiyorsan alma" yaklaşımı da hiç hoş değil. Benjaminim vardı hiç olmazsa destek yok oluncaya kadar her türlü kanalı seyrettim. destek bitince NEXT dediler, HDTV aldık, şimdi hiç bir şey seyredemez olduk.

Yorum yap

• son yazımı ne imitlerle yüklemiştim

Yorum yap

• profsulo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              son yazımı ne imitlerle yüklemiştim
                              yine yazılımla sorunmu yaşıyorsun

Yorum yap

• marka bilinirliği ve imajı maalesef artık paralel yürümüyor bu konuda haklısınız.Daha önce de soyledıgım gıbı ben bır radyo programcıyım ve gecen aykı programmda ınsanlar satalı ve satasız konusu sebebıyle bayagı uzulmusler ve ben bır nextsever olarak arada kaldım
                                42'' vestel pixelence
                                next 2000 super hdtv
                                next 2000 cx super plus
                                sony str 695 recevier
                                toshiba ep 30 hd dvd player
                                toshiba sd 370 dvix player

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X